napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Fundacja Aeris Futuro podczas IV Forum Innowacji: 14-15 maja, Rzeszów
Utworzono 10.05.2013

W dniach 14-15 maja 2013 zapraszamy do udziału w Forum Innowacji. Formuła tego wydarzenia przewiduje dyskusje panelowe z udziałem przedstawicieli świata biznesu, nauki i polityki, a także wykłady gości specjalnych oraz prezentacje praktycznego zastosowania rozwiązań innowacyjnych. Podczas paneli wystąpi prezeska Fundacji, Joanna Mieszkowicz.

We wtorek w szczególności zapraszamy do wysłuchania dwóch paneli dyskusyjnych dotyczących ekoinnowacyjności oraz do odwiedzenia stoiska Fundacji, gdzie będzie można uzyskać informacje m.in. o najnowszej edycji konkursu Ekobiuro oraz o pierwszym w Polsce Kalkulatorze Dwutlenku Węgla.


14 maja 2013, wtorek


14.30-15.45 Panel (SALA V-6) EKOINNOWACJE - CZEGO POTRZEBUJĄ PRZEDSIĘBIORCY?

Na czym według przedsiębiorców ma polegać ekoinnowacyjność technologii? Jakich innowacyjnych technologii środowiskowych obecnie potrzebujemy? W jakich obszarach? Czy w Polsce jest odpowiednia oferta technologiczna?

Nowoczesna firma powinna być zarządzana strategicznie, rynkowo i innowacyjnie. Musi współpracować ze swoim otoczeniem, dbać o rynek i nowoczesność swoich wyrobów ale przede wszystkim musi być otwarta na zmiany.

Paneliści:

 • Piotr Muszyński, Wiceprezes Orange Polska
 • Joanna Mieszkowicz, Prezes Fundacji Aeris Futuro
 • Wojciech Pietraszek, Dyrektor Zarządzający, PP-EKO
 • Zygmunt Cholewiński Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego
 • Stanisław Potyra, Wiceprezes Zarządu ds. Strategii i Rozwoju ENEA 
 • Wytwarzanie S.A. (TBC)

16.00-17.15 Panel (SALA V-6) SYSTEMY WDRAŻANIA EKOINNOWAYJNOŚCI

Wyzwania związane z ochroną środowiska wymagają coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Pierwsze wdrożenia innowacyjnych technologii pokazały, że wiążą się z one ryzykiem, a co za tym idzie nie cieszą się wysokim zaufaniem. Aby przeciwdziałać temu negatywnemu zjawisku, Komisja Wspólnoty Europejskiej rozważa wprowadzenie Europejskiego Systemu Weryfikacji Technologii Środowiskowych (Environmental Technologies Verification System- ETV).

Systemy weryfikacji technologii środowiskowych z powodzeniem funkcjonują już od ponad dziesięciu lat na świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie. Badania wskazują, że istnieje wiele specyficznych czynników, które sprawiają, że ekoinnowacje łatwiej rozwijają się w danym kraju. Należą do nich poziom dochodu na mieszkańca czy
świadomość ekologiczna obywateli. Podczas wdrażania ekoinnowacji w Posce ważne jest korzystanie z najlepszych praktyk, ale także uczenie się na błędach innych.

Paneliści:

 • mgr inż. Jan Walenty Tomaka, Prezes Zarządu, Wojewódzki Fundusz Ochrony 
 • Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie
 • Henryk Majchrzak, Prezes, PSE Operator
 • Prof. Leszek Woźniak, Politechnika Rzeszowska
 • Jarosław Wajer, Partner, Ernst&Young (TBC)
 • Renata Koneczna - Asystent w Instytucie Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk  (partner Fundacji Aeris Futuro).

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: www.forum-innowacji.eu

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside