napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Tydzień inny niż wszystkie
Utworzono 09.05.2013 W dniach 5-13 maja trwa ogólnopolski eksperyment przebiegający pod hasłem "Tydzień inny niż wszystkie". Wyzwania i zadania, które stawia przed uczestnikami organizator wydarzenia - Fundacja Sendzimira - mają nas skłonić do refleksji nad swoim stylem życia oraz pomóc w redukcji negatywnego wpływu, jaki wywieramy na środowisko.

Na czym polega Eksperyment? Chodzi o to, żeby przez 8 dni zrobić urlop od codziennej rutyny i spróbować żyć inaczej. Każdy dzień poświęcony jest innemu obszarowi, w którym można zmienić swoje codzienne nawyki, by żyć bardziej świadomie i odpowiedzialnie. Tematy obejmują zagadnienia zarówno środowiskowe, jak i społeczne. W trakcie trwania eksperymentu zastanawiamy się jak zredukować swój ślad węglowy, jak być świadomym konumentem oraz co zrobić by ograniczyć ilość zużywanych zasobów.

Kilka dni przed rozpoczęciem Eksperymentu uczestnicy otrzymali mailem przewodnik z instrukcjami i zadaniami na kolejne dni oraz podpowiedziami, jak je skutecznie realizować.

Co to za projekt? „Tydzień Inny Niż Wszystkie" jest adaptacją ogólnoświatowego wydarzenia pod nazwą „No Impact Project". Twórcą oryginalnej, amerykańskiej wersji Eksperymentu jest Colin Beavan, amerykański dziennikarz i autor książki „No Impact Man" oraz bohater filmu pod tym samym tytułem. Projekt „Tydzień inny niż wszystkie" realizowany jest przez Fundację Sendzimira. Udział w Eksperymencie jest całkowicie bezpłatny i ogólnodostępny.

Więcej informacji na stronie http://www.innytydzien.pl

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside