napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Re-bike, czyli wymień rower
Utworzono 07.05.2013

Re-bike!(Wymienrower.pl) to akcja zorganizowana przez firmę Wygodny Rower. Jej celem jest propagowanie ekologicznego stylu życia i świadomego recyklingu, a tym samym ocalenie starych nieużytkowanych rowerów przed degradacją.

Jak to działa?
Oddajesz swój stary rower, a w zamian na starcie otrzymujesz 15 % rabatu na dowolnie wybraną sztukę z oferty firmy Wolny Rower. Do tego masz gwarancję, że rower, który służył Ci przez lata, nie wyląduje na śmietniku czy wysypisku, a będzie jeszcze długo służył innym. Tym sposobem równowaga w przyrodzie zostaje zachowana.

Recykling i drugi obieg rowerów 
Przyprowadzone do firmy w ramach akcji Re-bike! rowery zamiast na złom, trafią znów do obiegu. Recykling odbywać się będzie na kilka sposobów. Część sprzętu zostanie naprawiony i przeznaczony na cele charytatywne (np. dla dzieciaków z domów dziecka), a część odsprzedana w komisie rowerowym przy Stawki 19 (Warszawa).

W przypadku mocno zużytych rowerów, organizatorzy akcji odzyskają części nadające się do użytku i przekażą je organizacjom prowadzącym warsztaty non profit lub kreatorom corocznej akcji Przetwory Design. 

Źródło: wymienrower.pl  

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside