napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Podyskutujmy o klimacie - debata
Utworzono 26.02.2013

Już 28 lutego 2013 roku w Krakowie odbędzie się debata klimatyczna będąca kolejnym spotkaniem z cyklu 90 organizowanych pod hasłem „Podyskutujmy o klimacie!" w ramach projektu Dobry Klimat dla Powiatów.

Celem debaty jest dyskusja na temat rozwoju gospodarczego powiatów do 2030 roku przy uwzględnieniu zmieniających się warunków klimatycznych

W ramach projektu Dobry Klimat dla Powiatów chcemy zachęcić mieszkańców nie do narzekań na klimat, ale do konstruktywnej dyskusji o tym jak się do jego zmian adaptować. Co robić w powiecie, aby ograniczyć emisję CO2 i jednocześnie oszczędzić pieniądze, aby zamiast na ogrzewanie przeznaczyć je np.: na przybory szkolne dla dzieci lub dodatkowe świadczenia lekarskie. Chcemy też zwrócić uwagę na fakt wyczerpywania się surowców naturalnych i w związku z tym wzrost ich cen. Naszym przykładem dobrych praktyk na rzecz ochrony klimatu w powiatach są rozwiązania przyjęte w Kornwalii, jednego z biedniejszych regionów Wielkiej Brytanii. Tam rozwiązania i działania pro klimatyczne przyczyniły się, z jednej strony, do poprawy życia i zdrowia wielu mieszkańców, a z drugiej strony do dużych oszczędności w budżecie regionu - wyjaśnia Wojciech Szymalski koordynator projektu Dobry klimat dla Powiatów.

Podczas debaty poruszane zostaną takie tematy jak:

 

  • Globalne wyzwania w zakresie ochrony klimatu i produkcji energii.
  • Jakie uwarunkowania dla rozwoju gospodarki miasta wynikają z kwestii zmian klimatycznych?
  • Jakie mamy zasoby oraz instrumenty, aby osiągnąć wybraną wizję?

 

Celem całego projektu Dobry Klimat dla Powiatów jest zaangażowanie powiatów w działania na rzecz ochrony klimatu. W ramach projektu przeprowadzane są diagnozy stanu klimatu na terenie powiatów, udostępniane są także narzędzia służące do obliczania śladu węglowego, prowadzone są działania edukacyjne . Projekt realizowany jest przy współpracy Instytutu na rzecz Ekorozwoju (lider projektu) oraz Związku Powiatów Polskich i Community Energy Plus (Wielka Brytania).

Więcej informacji na: www.chronmyklimat.pl/DOKLIP

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside