napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Drzewko za butelkę
Utworzono 26.02.2013
Od marca rusza XI edycja akcji „Drzewko za butelkę", zainicjowanej w 2003 roku przez firmy chemiczne, realizujące Program "Odpowiedzialność i Troska". Ideą akcji jest aktywne dbanie o środowisko poprzez zbieranie niepotrzebnych i zaśmiecających otoczenie plastikowych butelek PET. W zamian za zebrane butelki, które trafiają do recyklingu, uczestnicy otrzymują sadzonki drzew i krzewów, które sadzą w wybranych przez siebie miejscach.

Do udziału w projekcie zapraszani są wszyscy realizatorzy Programu oraz społeczności lokalne z miejscowości, gdzie te przedsiębiorstwa prowadzą swoją aktywność gospodarczą. Firma - Realizator ogłasza konkurs dla klas i (lub) grup przedszkolnych lub szkół.

W tegorocznej XI już edycji Akcji „Drzewko za butelkę", która potrwa od marca do końca maja, uczestniczyć będzie wielu młodych ekologów z 7 miejscowości: Miszewa k. Gdańska (koordynator Akcji: Ashland Poland), Włocławka (koordynator Akcji: ANWIL), Tarnowa (koordynator Akcji: Branżowa Organizacja Odzysku), Nowej Sarzyny (koordynator Akcji: Z.Ch. „Organika Sarzyna"oraz Urząd Miasta i Gminy Nowa Sarzyna), Puław (koordynator Akcji: Zakłady Azotowe „Puławy" S.A.), Brzegu Dolnego (koordynator Akcji: PCC „Rokita" S.A. i Kosmet Rokita) i Konina (koordynator Akcji: Starostwo Powiatowe w Koninie).

W ubiegłym roku do akcji włączyło się 135 placówek oświatowych, przede wszystkim przedszkoli i szkół podstawowych. Dzieci z całej Polski w ramach dotychczasowych dziesięciu edycji zebrały blisko 15,7 milionów butelek PET i posadziły ponad 21, 6 tys. drzewek.

Akcja potrwa od marca do końca maja 2013 roku. Więcej szczegółów pod adresem: http://www.drzewkozabutelke.pl/

W Polsce Program „Odpowiedzialność i Troska" ma już ponad 20-letnią tradycję, a jego sygnatariuszami są 34 firmy sektora chemicznego. Kluczową zasadą działania, którą kierują się realizatorzy Programu, jest budowanie świadomości społecznej. Firmy podejmują zatem dialog ze swoimi pracownikami, społecznością lokalną, klientami i dostawcami, by jak najlepiej poznać swoje wzajemne potrzeby.

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside