napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Zrównoważony transport - carpooling jako sposób dojazdu na wydarzenie
Utworzono 22.02.2013
Jak przy organizacji wydarzenia zadbać o zrównoważony transport? Może warto zapewnić uczestników platformę do komunikacji wykorzystującą idee carpoolingu.
Carpooling to rodzaj podróżowania polegający na udostępnianiu wolnego miejsca w swoim samochodzie lub skorzystanie z wolnego miejsca w czyimś samochodzie. Od autostopu różni się wcześniejszym umówieniem z kierowcą. Bywa także odpłatny.
 
Obecnie w sieci istnieje wiele portali zachęcających do umawiania się na przejazdy. Takie rozwiązanie może być korzyścią dla obydwóch (lub więcej) stron. Osoba szukająca transportu może w komfortowych warunkach dojechać do celu, a w przypadku dzielenia się kosztami przejazdu, kierowca może zaoszczędzić, pokonując trasę którą i tak miał w planach. Pomijamy oczywiście możliwe mile chwile i nowe znajomości.
 
Carpooling może być stosowany w przypadku dojazdu na różne festiwale, wydarzenia oraz przy codziennych dojazdach do pracy.
 
Poniżej prezentujemy portale poświęcone carpoolingowi i umożliwiające umawianie się na wspólne przejazdy:
 
 
Istnieją także aplikacje na smatpfony umożliwiające tego typu komunikację.
 
W przypadku organizowania wydarzenia aby pomoc zorganizować się uczestnikom wystarczy utworzyć edytowalną mapę w googlemaps oraz rozesłać informację o tego typu rozwiązaniu do uczestników wydarzenia.
 
Tego typu „mapy carpoolingowe" stosowane były m.in. podczas Slot Art Festival 2012, Cieszanów Rock Festiwal 2012, Seven Festival 2012. 

 

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside