napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Polski i brytyjski design zrównoważony - najnowsza wystawa w MOCAK
Utworzono 20.02.2013
Wystawa pokazuje projekty designerów, którzy szukają sposobu na ratowanie planety, skupiają się na budowaniu samowystarczalnych społeczności, poprawie efektywności infrastruktury lub tworzeniu nowych materiałów.

Zaprezentowane projekty określane są mianem designu zrównoważonego (ang. sustainable design), który ma zapewnić rozwój, nie prowadząc przy tym do zniszczeń. Charakterystyczną cechą designu zrównoważonego jest między innymi korzystanie z zasobów odnawialnych oraz eliminowanie negatywnego wpływu człowieka na środowisko naturalne.

Zobaczyć będzie można m.in. dekorację świetlną wykonaną z pianki polietylenowej, dywan zrobiony ze zniszczonych T-shirtów, biżuterię wykonaną z pociętych w paski plastikowych butelek. Przekonamy się również, że ogród botaniczny może zostać założony na terenie nieczynnego wysypiska, plamy po kawie mogą być atutem kubka, a wyszczerbienia mogą zdobić, a nie szpecić zastawę. To dopiero początek! Zachęcamy - sami też na pewno się wybierzemy!

Wystawa skupia się wokół czterech tematów: metoda, wspólnota, materiał, zasoby, a zobaczyć ją można od 15 lutego do 28 kwietnia 2013 w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie. 

Więcej informacji o wystawie 

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside