napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Konferencja pt. „Implementacja Wytycznych ONZ ds. Biznesu i Praw Człowieka. Szanse, Wyzwania i Krajowy Plan Wdrażania Wytycznych ONZ” w Zielonym Standardzie.
Utworzono 05.02.2013

Zorganizowana w Zielonym Standardzie konferencja pt. „Implementacja Wytycznych ONZ ds. Biznesu i Praw Człowieka. Szanse, Wyzwania i Krajowy Plan Wdrażania Wytycznych ONZ" odbyła się 25 stycznia br. w Warszawie. Organizatorem był Instytut Allerhanda w Krakowie.

W Sali Konferencyjnej „Pod Kopułą" w Ministerstwie Gospodarki odbyła się zapowiadana dyskusja na temat implementacji Wytycznych ONZ. Tematami przewodnimi konferencji były:

• obowiązek Państwa zapewnienia ochrony praw człowieka,
• odpowiedzialność przedsiębiorstw za przestrzeganie praw człowieka,
• sądowe i poza-sądowe, państwowe i poza-państwowe sposoby rozwiązywania sporów i dochodzenia sprawiedliwości.

Prelegentami byli specjaliści zagadnienia zarówno z Polski jak i z zagranicy. Prezentacje ich wystąpień dostępne są na stronie Instytutu Allerhanda (w zakładce Prezentacje ).
Konferencja pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki, Sejmu RP, Rzecznika Praw Obywatelskich, UNDP/Global Compact Network Polska i Ambasady Norwegii

Podczas organizacji konferencji Instytut Allerhanda dołożył starań, aby zrealizować ją zgodnie z Zielonym Standardem, czyli w sposób jak najmniej negatywny dla środowiska.

Standard Zielonego Wydarzenia obejmuje takie obszary organizacji i przebiegu wydarzenia jak: zarządzanie, transport, catering, wybór lokalizacji, komunikację i promocję, racjonalne gospodarowanie energią, papierem, wodą, odpadami. Działania redukujące negatywny wpływ wydarzenia na środowisko zostały podjęte w wielu z tych obszarów, m.in.:


• promocja konferencji i rejestracji uczestników drogą elektroniczną,
• ograniczenie ilości wytworzonych odpadów poprzez wielokrotne wykorzystanie materiałów,
• ograniczenie ilości materiałów drukowanych - oszczędność papieru,
• zachęcanie do korzystania z transportu publicznego - ograniczenie emisji CO2 do atmosfery,
• oszczędzanie energii poprzez wyłączanie niepotrzebnego sprzętu i korzystanie w miarę możliwości z dziennego światła,
• zapewnienie zrównoważonego cateringu (dostępność dań wegetariańskich, warzyw ekologicznych, brak jednorazowych małych opakowań) - dzięki firmie Art'Impression Catering, która zapewnia catering ekologiczny i obecnie jest w trakcie odpowiedniej certyfikacji.

We wdrażaniu Zielonego Standardu Instytut Allerhanda współpracował z Fundacją Aeris Futuro.

 

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside