napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Zbiórka choinek w 2013
Wspólnie zebraliśmy 330 choinek
Utworzono 21.01.2013

19 stycznia 2013 r. zorganizowaliśmy akcję PODARUJ CHOINCE DRUGIE ŻYCIE. Przez pięć godzin, w pięciu różnych punktach miasta wraz z wolontariuszami przyjmowaliśmy od mieszkańców Krakowa wszelkiego rodzaju zielone pozostałości świątecznego nastroju.

W poniedziałek, 21 stycznia choinki zostały zgromadzone w jednym miejscu i rozdrobnione, by potem już jako ściółka trafić do szkółki drzew i krzewów. W zamian za materiał ściółkowy Fundacja otrzyma nowe sadzonki, które na wiosnę zakwitną na terenie Krakowa.

- Przybywały do nas choinki zarówno dorodne, jak i zupełnie pozbawione igieł, w całości jak i pocięte w workach, przynoszono nam także świąteczne wiązanki. Zdarzały się także choinki w doniczkach, którym znajdywaliśmy nowych właścicieli. W ciągu tego czasu udało się zebrać 330 drzewek. - podsumowuje koordynatorka akcji Magdalena Pastuszak.

Każdy, kto przyniósł nam choinkę wracał do domu z prezentem-niespodzianką, a były nimi: ciasteczka oraz kalendarze. Przygotowaliśmy makiety z rysunkami drzew, tak by można było zrobić pamiątkowe zdjęcia. Wszystkich zainteresowanych efektami sesji zdjęciowej, zapraszamy do naszej galerii oraz na naszym profilu na Facebooku .

Szczególne podziękowania kierujemy do tych, którzy obdarowali nas swoją poświąteczną choinką. Ilość osób, która nas poparła oraz bardzo pozytywny odbiór naszych intencji, ugruntowały nas w przeświadczeniu o istotności naszych postulatów.

Wszystkich uczestników pierwszej części akcji PODARUJ CHOINCE DRUGIE ŻYCIE mamy nadzieję spotkać podczas sadzenia nowych drzew na terenie Krakowa. Szczegółowe informacje dotyczące miejsca i terminu nasadzeń będą podawane na naszej stronie internetowej.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom (Maćkowi, Michałom, Ani, Magdzie, Kai, Natalii, Iwonie, Martynie, Robertowi, Kubie, Joasi i Dominice), bez których nie dalibyśmy rady w zorganizowaniu całej akcji.

Partnerom, czyli Spółdzielniom Mieszkaniowym: Czyżyny, Krowodrza, Podwawelska, Prądnik Czerwony, Widok, dziękujemy za to, iż mogliśmy zorganizować miejsca zbiórek oraz Szkółce Drzew i Krzewów Markus, która przyjęła od nas zrąbkę w zamian ofiarowując sadzonki nowych drzew. Szczególne podziękowania składamy firmom Sabre Polska oraz UBS Service Centre za zorganizowanie zbiórek wśród swoich pracowników. Bahlsen Polska dziękujemy za przekazanie słodyczy, które wręczaliśmy wszystkim uczestnikom. Szkole Kolegium Europejskie dziękujemy za ufundowanie jednego z kontenerów.

Akcja zyskała także szeroki rozgłos medialny. Wszystkim dziennikarzom i redakcjom dziękujemy za poświęcone miejsce na antenie, jak i w rubrykach gazet i portali, przez co informacja mogła dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, nie tylko w Krakowie, ale i w całej Polsce.

Akcja PODARUJ CHOINCE DRUGIE ŻYCIE, spotkała się z bardzo przychylnym odbiorem wśród mieszkańców Krakowa. Dostaliśmy wiele pochwał i gratulacji za naszą inicjatywę, za co jesteśmy niezwykle wdzięczni, gdyż ugruntowało to nas w potrzebie organizowania tego typu zbiórek. Mamy nadzieję, że z roku na rok przyłączy się do nas coraz więcej osób.

Mamy wrażenie, że wprowadziliśmy Was w nurt szerszego spojrzenia na recykling, a w szczególności pozyskiwania „drugiego życia" z odpadów. Jestesmy pewni, że akcja zainspiruje Was do wielu podobnych inicjatyw.

Wszelkie informacje, komentarze i uwagi na temat akcji prosimy kierować na adres: mpastuszak@aerisfuturo.pl

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside