napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
O czym szumiały wierzby w Łętowni, a więc warsztaty z wyplatania zakończone
Utworzono 02.10.2017

- Bardzo się cieszę, że mogliśmy się włączyć w ten projekt. Jestem wdzięczna Pani Joannie Mieszkowicz za możliwość pokazania młodzieży sposobów robienia płotków z naturalnych materiałów - powiedziała Justyna Górka, kierownik szkolenia praktycznego w Zespole Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie i opiekunka dziewięciorga uczniów z klasy architektury krajobrazu.

W czwartkowy poranek koło godziny 8.30 do Izby Regionalnej w Łętowni przyjechała młodzież a zaraz za nią  wjechało auto z dużą ilością zielonej wikliny. - Zaczynamy? - zwróciła się do zebranych Joanna Mieszkowicz, prezeska naszej fundacji. - Oczywiście - odpowiedzieli zaciekawieni uczniowie.

Wprowadzeniem w świat wikliny, jej odmian oraz specyfiki zajął się Adam Wrona z ŻyWej Pracowni. - Wiklina jest chyba najbardziej witalnym oraz energetycznym drzewem - opowiadał, pokazując różne jej typy. - Wystarczy taką gałązkę włożyć do ziemi, a na wiosnę będą świeże listki - dodawał. - Oczywiście jeśli ją odpowiednio włożymy - śmiał się, pokazując, jak rozpoznać odpowiednie gałązki.

I wszyscy zabrali się do pracy. Jedni czyścili gałązki z liści, drudzy wyznaczali teren na powstanie wiklinowych płotków, inni wbijali wiklinowe patyki, wokół których zaplatane były witki. -Bardzo podoba mi się taka praca - opowiadała, plotąc, Sabina. - Jak wrócę do domu, zrobię taki płotek w ogródku.

Po kilku godzinach internsywnej pracy płotki zostały skończone. - To świetne zajęcia integrujące - mówiła Weronika. - My się jeszcze nie znamy, jesteśmy razem dopiero trzy tygodnie a przy takiej pracy zbliżamy się do siebie.

Następnego dnia zostały przygotowane wiklinowe ławeczki.

I tak zakończył się projekt - "Rewitalizacja terenu wokół Izby Regionalnej w Łętowni", realizowany w ramach akcji - "Działania na rzecz bioróżnorodności" a dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Partnerem projektu była ŻyWa Pracownia z Krakowa. 

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside