napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Festiwal Budownictwa Naturalnego, czyli jak budować zdrowszy świat!
Utworzono 17.07.2017

W dniach 24 i 25 czerwca w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbył się Festiwal Naturalnego Budowania. Tak długo wyczekiwane wydarzenie tego typu w Polsce, stało się przestrzenią do poznania jak budować i kreować zdrowszy świat za pomocą naturalnych i odnawialnych materiałów oraz systemów zrównoważonego projektowania i myślenia.

Podczas festiwalu każdy uczestnik dzięki licznym spotkaniom z projektantami, wykonawcami i właścicielami domów mógł się dowiedzieć jak w harmonijny sposób użyć naturalnych, niskoprzetworzonych i odnawialnych materiałów do budowy domu. 

Specjaliści z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Budownictwa Naturalnego oraz ich goście opowiedzieli o systemach zrównoważonego projektowania, permakulturze, technologiach budowania, energetyce i wielu pokrewnych tematach.

Pierwszy dzień konferencji skierowany był do tych, dla których zagadnienia technologii naturalnych są mniej znane. - Jest to dosyć jeszcze nieznana forma w budownictwie naturalnym dlatego tak intrygująca. Ludzie chcieli wiedzieć czy jest to proste i czy w ich domu ta metoda byłaby odpowiednią. - komentuje jedna z uczestniczek Festiwalu -Wykłady druga forma do wyboru. Ludzie nie mieli gdzie siedzieć, aż tylu pasjonatów naturalnego budowownictwa stawiło się podczas pierwszego dnia! Największą popularnością cieszyły się wykłady  jak: "Dom budowany z użyciem słomy i drewna - dlaczego warto i dlaczego to się może udać", "Trzy drogi realizacji marzenia o własnym", "Budowanie z użyciem konopi", czy też " O technologii na przykładzie konopnego domu w Teodorowie. Od posiania do budowania."

Drugi dzień Festiwalu koncetrował się wokół zagadnień dla zaawansowanych pasjonatów naturalnego budownictwa. -Niedzielny wykład studentów z ASP na temat eko design-u był dla mnie dawką inspiracji. -opisuje uczestnik wydarzenia. - Ale także nie zabrakło samego wspomnianego tematu m.in. wykład  pt. „Nie tylko dom. Słoma w budynkach publicznych szkołach i biurowcach". Ciewkawym zagadnieniem był również temat dobrych praktyk poza granicami Polski - "Do czego dążymy w Polsce i jakie są możliwości za granicą". Myślę, że bardzo istotne jest to co mamy do porównania za granicą na bazie pewnego kontrastu. Gdzie jesteśmy a gdzie chcielibyśmy być. Wykład poprowadził Przemysław Woś - koordynator tego przedsięwzięcia.

Co się działo okiem obiektywu Katarzyny Kamińskiej poniżej.

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside