napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Wiosenne sadzenia w ramach projektu z Yves Rocher zakończone!
Utworzono 25.05.2017

Wiosenne sadzenia drzew w ramach programu Czas na Las Fundacji Aeris Futuro oraz projektu "W pięknej sprawie" Yves Rocher zostały zakończone. Łącznie blisko 46 000 drzew rośnie już nad Jeziorem Czorsztyńskim w Kluszkowcach oraz w Parku Narodowym Gór Stołowych! 

Na ratunek biorożnorodności! 

- Projekt obejmujący Park Narodowy Gór Stołowych został zrealizowany w 100 %. Pomimo przedłużającej się zimy, na początku maja zostały zakończone sadzenia w Obwodzie Ochronnym Szczeliniec oraz Czerwona Woda - mówi Aneta Duch koordynatorka programu Czas na Las Fundacji Aeris Futuro.

- Park Narodowy Gór Stołowych przy wsparciu finansowym Fundacji Yves Rocher posadził wiosną 2017 roku 14 970 szt. drzew. Dzięki tej pomocy, na kolejne powierzchnie monokultur świerkowych, wprowadzone zostały gatunki zgodne z siedliskiem. - podsumowuje Anna Gad, Kierownik Zespołu ds. Ochrony Przyrody Parku Narodowego Gór Stołowych. - Przebudowa jednogatunkowych drzewostanów przy udziale gatunków właściwych dla danego siedliska (głównie buka, jodły, jaworu, jarząbu) przyczyni się do zwiększenia bioróżnorodności w ekosystemach Parku, a przez to do zwiększenia odporności drzew na działanie szkodliwych czynników. Wynikiem realizacji zadania będzie także doprowadzenie drzewostanów Parku do postaci jak najbardziej zbliżonej do naturalnej.

Pusta Góra zalesiona! 

Na wzgórzach sołectwa Kluszkowce, tuż nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego wyrośnie ponad 35 tys. nowych drzew. Na tzw. Pustej Górze, na powierzchni obejmującej 5,5 ha zostało posadzonych 30 950 sadzonek, w tym: 12 800 sosny zwyczajnej, 3075 świerku, 3075 brzozy oraz 12 000 modrzewia europejskiego.

- Zalesienie Pustej Góry w Kluszkowcach było dla nas bardzo istotnym zadaniem, potrzeba zalesienia tego terenu była wielokrotnie zgłaszana przez mieszkańców sołectwa Kluszkowce podczas zebrań wiejskich, jakie miały miejsce. - podsumowuje Rafał Jandura, Zastępca Wójta Gminy Czorsztyn - W końcu dzięki współpracy z Fundacją Aeris Futuro udało nam się posadzić tysiące sadzonek: świerka, sosny, brzozy czy modrzewia na tym terenie. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Fundacją Aeris Futuro oraz Fundacją Yves Rocher , dzięki którym na dzień dzisiejszy posadziliśmy prawie 31 tyś. drzewek a kolejne 4500 sadzonek planujemy wsadzić w okresie jesiennym. W przyszłości liczymy na równie owocną współpracę, w efekcie, której zalesimy kolejne nieużytki na terenie GminyCzorsztyn.

Fundacja Yves Rocher, której głównym celem jest walka o zachowanie bioróżnorodności, zobowiązała się do sadzenia drzew dla dobra planety. Do 2016 r. Fundacja zasadziła już 67480339 drzew na całym świecie, wspólpracując z licznymi organizacjami lokalnymi. Nowym celem jest 100000000 do 2020 roku! Stawką jest bioróżnorodność ekologiczna i przyszłość naszej planety. W Polsce Fundacja Yves Rocher od 2010 roku realizuje programy nasadzeń przy współpracy z Fundacją Aeris Futuro. Razem udało nam się zasadzić do dnia dzisiejszego 395 970 drzew!

 

 

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside