napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
W zgodzie z Naturą - hasłem przewodnim XVII edycji Festiwalu Nauki
Utworzono 24.05.2017

W dniach 24 -27 maja odbędzie sie kolejna edycja Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie pod hasłem "W zgodzie z naturą". Fundacja Aeris Futuro i Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają w piątek i sobotę do aktywnej nauki o smogu oraz śladzie klimatycznym na Rynku Głównym w Krakowie.

Festiwal stwarza szansę bezpośrednich spotkań czy też dyskusji z naukowcami i studentami oraz daje również możliwość zaprezentowania różnych form działalności artystycznej. Widowiskowa forma prezentacji „na żywo" atrakcyjnych doświadczeń, pokazów laboratoryjnych i warsztatów przybliża naukę widzom - głównie młodym - i zachęca do jej zgłębiania.

W piątek i sobotę zapraszamy na Rynek Główny do namiotu Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na stoisku dowiecie sie co to jest ślad klimatyczny , obliczycie jaka emisja dwutlenku węgla wiąże się z "obiadem", a także zrozumiecie jak powstaje smog w Krakowie oraz czy ukształtowanie terenu i kierunek wiatrów wpływają na zatrzymywanie pyłów w naszym mieście. Do odebrania dla każdego "małego geografia" będzie czekała nasza publikacja, bajka ekologiczna - "Kot Zefir i skarby przyrody".

Program Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie: festiwalnauki.up.krakow.pl/program-festiwalu . W programie zaplanowano także możliwość zwiedzania wybranych obiektów oraz uczestnictwo w specjalnie przygotowanych wykładach, warsztatach itp. 

 

Zapraszamy!

 

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside