napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
II edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego - czas na zielone rewolucje!
Utworzono 18.05.2017

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego województwa małopolskiego. W tym roku pula środków to 8 mln zł! Małopolanie, jest to szansa, aby wpłynąć na naszą przestrzeń, zazielenić najbliższe otoczenie i stworzyć świat jaki chcielibyśmy pozostawić przyszłym pokoleniom!

 

Dzięki zaangażowaniu i trosce mieszkańców o dobro wspólne, w ramach Budżetu Obywatelskiego powstało już wiele ciekawych i bardzo potrzebnych inicjatyw. Zadania wybrane przez Małopolan do realizacji są bardzo różnorodne, jak chociażby Akademia Kobiecego Futbolu, Multikreatywne warsztaty dla dzieci i rodziców, instalacja stojaków rowerowych, zagospodarowanie terenu w Dolinie Racławki, łąki kwietne w Krakowie, tworzenie nowych parków i ogrodów, place zabaw czy publiczne siłownie na wolnym powietrzu.

Mieszkańcy mogą nie tylko wybierać zadania, które mają być zrealizowane, ale sami zostać ich autorami. Budżet Obywatelski to nasza szansa na kształtowanie najbliższego otoczenia, określenie potrzeb, wskazania co jest dla nas szczególnie ważne. Dzięki niemu to my mieszkańcy określamy priorytety dla rozwoju powiatów, subregionów oraz całej Małopolski. Jak się do niego przygotować będzie się można dowiedzieć na spotkaniach informacyjno-konsultacyjnych i warsztatach edukacyjnych. Harmonogram spotkań jest dostępny pod linkiem. Czas składania wniosków mija 19 czerwca. 

Fundacja Aeris Futuro chętnie wspomoże Was w przygotowaniu i realizacji projektów z zakresu kształtowania przestrzeni w sposób zrównoważony, jak chociażby tworzenie naturalistycznych, dzikich czy jadalnych ogrodów, parków, a także organizacji i realizacji ekopikników, zielonych wydarzeń, wycieczek i wypraw przyrodniczych oraz warsztatów ekologicznych.


Zachęcamy do wspólnych działań na rzecz środowiska w Małopolsce!

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside