napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Zaproszenie na film Punkt krytyczny - Energia odNowa
Utworzono 04.05.2017

Czy przyszłość oparta na węglu i ropie ma rację bytu? Dlaczego tak mocno cierpimy z powodu smogu w powietrzu? Nie tylko na te pytania odpowiedzi szukać można w filmie dokumentalnym pt. „Punkt krytyczny - Energia odnowa", którego polska premiera nastąpi 14 maja w Warszawie.

Tematem pełnometrażowego filmu dokumentalnego oraz dziesięciu telewizyjnych odcinków jest polityka klimatyczna i nieunikniona rewolucja energetyczna. Twórcy, przedstawiają w filmie nowe rozwiązania i technologie, które mogą zastąpić paliwa kopalne. Z produkcji można się dowiedzieć jak codzienne wybory dokonywane przez ludzi mogą chronić klimat. Film zawiera także podpowiedzi jakie rozwiązania systemowe można by wprowadzić w Polsce, aby pomóc powstrzymać nadchodzącą katastrofę. Dokument porusza trudne kwestie związane m.in. z przyszłością elektrowniami wiatrowymi i wsparciem dla prosumentów. Poszukuje odpowiedzi na pytanie: Czy warto forsować status quo wiedząc, że doprowadzi nas do świata cieplejszego o ponad 2oC? I przede wszystkim dotyka kwestii korzystania z nadchodzących zmian w kierunku rozwoju niskoemisyjnego?

46% Polaków uważa, że zmiany klimatu nie da się powstrzymać

Punktem wyjścia do powstania filmu i przekazu dla całej kampanii były badania z sierpnia ub.r. przeprowadzone na zlecenie Fundacji WWF Polska. Wynika z nich, że 85,5% Polaków widzi związek między zmianą klimatu a działalnością człowieka. Jednocześnie aż 46% Polaków uważa, że zmiany klimatu nie da się powstrzymać. W związku z powyższym, twórcy kampanii zdecydowali, że Polacy potrzebują kompleksowej informacji na temat tego, jak mogą wpłynąć na zmianę polskiej polityki energetycznej i jej rozwój.

Gdzie i kiedy na film?

Premiera filmu odbędzie się podczas weekendu otwarcia festiwalu Millennium Docs Against Gravity w Warszawie - 14 maja o godzinie 15 w Kinotece w PKIN. Jest to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce i trzeci co do popularności festiwal filmów dokumentalnych w Europie. Poza festiwalem film „Punkt Krytyczny - Energia odNowa" będzie można zobaczyć w ośmiu miastach w kraju i dwóch za granicą: Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Gdańsku i Bydgoszczy oraz dwóch za granicą: Berlinie i Brukseli. Projekcje poza festiwalowe odbędą się w ramach bezpłatnych pokazów, na które można się zarejestrować na stronie kampanii energiaodnowa.pl/pl/film.

Po każdej projekcji filmu odbędzie się debata z ekspertami nt. przyszłości Polski w świecie odchodzącym od węgla i innych paliw kopalnych. Natomiast odcinki serii dokumentalnej będzie można zobaczyć na antenie Discovery Polska już jesienią br.

Twórcami dokumentu są Fundacja WWF Polska i partnerzy projektu Energia odNowa oraz stacja Discovery Channel Polska

 

 

 

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside