napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Dzień Ziemi z Fundacją Aeris Futuro
Utworzono 02.05.2017

Światowy Dzień Ziemi - czyli czas, gdy miliardy ludzi pochylają się nad losem planety, na której żyją. Fundacja Aeris Futuro aktywnie wspomaga Matkę Ziemię od 11 lat i tak też i tym razem obchodziliśmy jej święto sadząc drzewa i krzewy w Warszawie i na Lubelszczyźnie!

 W piątek 21 kwietnia w Warszawie wraz z wolontariuszami firmy Bloomberg posadziliśmy ponad 300 różnorodnych krzewów i drzew w kompleksie leśnym w dzielnicy Wesoła. - Sadziliśmy w historycznym miejscu, bo na terenach związanych z pierwszymi ćwiczeniami polowymi Polskiej Organizacji Wojskowej pod dowództwem Józefa Piłsudskiego. - opisuje Jakub Drzymała, przedstawiciel Lasów Miejskich m.st. Warszawy - W trakcie tego eventu posadziliśmy gatunki biocenotyczne, zalesiliśmy fragment wydmy u stóp głazu poświęconego właśnie temu wydarzeniu. W 100tną rocznicę wydarzeń z 29 czerwca 1917 r, posadzone zostały 2 kilkunastoletnie dęby, po obydwu stronach pamiątkowego głazu.


- Zagospodarowana przez nas przestrzeń nie tylko będzie „cieszyć oko", ale również stanowi cenny wkład w miejskie środowisko przyrodnicze. - tłumaczy Joanna Mieszkowicz, Prezes Fundacji - Ku pamięci naszej wspólnej akcji zawisła przy jednym z posadzonych dębów tabliczka pamiątkowa.


- Uczestnicy akcji przy wsparciu przedstawicieli Lasów Miejskich m.st Warszawy i Fundacji Aeris Futuro posadzili łącznie 330 sadzonki krzewów i drzew w tym: rokitniki, dzikie róże, śliwy tarniny, ałycze, jarząb pospolity, berberysy i in. oraz dwa ponad 4 metrowe dęby szypułkowe. Stworzony ogród harmonijnie wpisuje się w otaczające krajobraz - opisuje Anna Makowska, ekspert Fundacji.


Kolejnego dnia, w sobotę 22 kwietnia przenieśliśmy się na Lubelszczyznę do Wierzchowisk Pierwszych w gminie Piaski. Wraz z wolontariuszami firmy UPS Sp. z.o.o, lokalną społecznością i Ochotniczą Strażą Pożarną posadziliśmy młody las.
- Pomimo dość ciężkich warunków pogodowych udało nam się zrealizować nasz wspólny cel na 100%. Wolontariusze firmy UPS niejednokrotnie nam już pokazali, że są niezwykle zorganizowanym zespołem. - podsumowuje Aneta Duch, koordynatorka projektu „Czas na Las" - W ubiegłym roku stworzyliśmy wspólnie dziki ogród w Strykowie k/ Łodzi. W tym roku z okazji dnia Ziemi spotkaliśmy się na Lubelszczyźnie, gdzie na terenie gminnym w Wierzchowiskach Pierwszych posadziliśmy ponad 1000 drzew, w tym dęby, sosny, buki, modrzew, brzozy, lipy, klony oraz jawory i grusze.


- Bardzo dziękujemy Fundacji za przeprowadzenie akcji sadzenia drzew w Wierzchowiskach Pierwszych- mówi Anna Nowakowska z Urzędu Gminy w Piaskach - Na pewno w najbliższych latach nie udałoby nam się posadzić lasu na tym terenie- komentuje mieszkaniec Wierzchowisk Pierwszych uczestniczący w sobotniej akcji.


Na zakończenie akcji dzięki wsparciu Ochotniczej Straży Pożarnej Wierzchowisk Pierwszych mogliśmy odpocząć i wspólnie świętować przy grillu i smacznych ciastach. Dziękujemy Urzędowi Gminy Piaski oraz Prezesowi OSP Wierzchowisk Pierwszych za wsparcie akcji i owocną współpracę!


Fundacja Aeris Futuro
świętuje Dzień Ziemi nie tylko 22 kwietnia, ale przez cały rok. Zapraszamy do współpracy w ramach programu Czas na Las, będącego przedsięwzięciem mającym na celu neutralizację emisji dwutlenku węgla poprzez sadzenie drzew i lasów oraz prowadzeniu edukacji ekologicznej na terenie całego kraju. W latach 2006-2017 Fundacja Aeris Futuro we współpracy z samorządami, firmami oraz innymi instytucjami posadziła łącznie ponad 1 500 000 drzew i krzewów w różnych regionach Polski, także w miastach m.in. na terenie miasta Łódź, Warszawa, Kraków, Sędziszów. W projekt CZAS NA LAS włączyły się takie firmy jak: Yves Rocher, Dell, Raben, Tauron, Tchibo, Orange, UPS, co pozwoliło na neutralizację emisji co najmniej 150 tys. ton CO2. CZAS NA LAS to inicjatywa pomocy tym wszystkim, którzy nie mają możliwości lub nie widzą potrzeby zmiany sposobu działania swojej firmy, instytucji, ale chcieliby zrekompensować swój szkodliwy wpływ na środowisko.


Zapraszamy do kontaktu!

 

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside