napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Same Suki gościem XLIII spotkania Klubu Myśli Ekologicznej w Katowicach
Utworzono 19.04.2017

20 kwietnia 2017 r. w Kinoteatrze „Rialto" w Katowicach odbędzie się XLIII spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej, którego gościem będzie zespół Same Suki, kobieca formacja folkowa grająca muzykę kobiet z miasta inspirowaną muzyką ludową. Patronat nad spotkaniem i koncertem zespołu objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Termin: 20 kwietnia (czwartek), godz. 19.00
Miejsce: Katowice, Kinoteatr Rialto, ul. Św. Jana 24

W ramach wydarzenia odbędzie się też spotkanie z członkiniami zespołu pt. „Dla przyrody". Wydarzenie będzie również nawiązywać do obchodów Światowego Dnia Ziemi.

Same Suki to kobieca formacja folkowa grająca muzykę kobiet z miasta inspirowaną muzyką ludową; muzykę kobiet, które nie boją się sięgać do źródeł, żeby śpiewać swoim głosem o tym co tu i teraz. Zespół wykorzystuje w niekonwencjonalny sposób tradycyjne instrumenty akustyczne takie jak suka biłgorajska, fidel płocka, cajon, bendir, lira grecka, rebab turecki czy wiolonczela.

Zespół tworzą: Magdalena Wieczorek, Marta Sołek, Helena Matuszewska, Justyna Meliszek, Patrycja Napierała.

Grupa angażuje się w działania ekologiczne. W jednym z ostatnich utworów „Ach, mój Borze", który ma charakter protest songu, wyrażają sprzeciw wobec nowelizacji ustawy o „ochronie" drzew, lasów i zieleni w Polsce.

Organizatorami wydarzenia są prof. Piotr Skubała i dr Ryszard Kulik, znani z felietonów publikowanych na łamach miesięcznika Dzikie Życie.

 

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside