napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
rower pomaga 3
Startuje III edycja akcji ROWER POMAGA w Warszawie
Utworzono 13.03.2017

We wtorek 14 marca o godz. 11.00 na Placu Zamkowym w Warszawie Fundacja Ekologiczna ARKA organizowała kolejną edycję ogólnopolskiej akcji ROWER POMAGA.

Rowerowanie w stolicy


Podczas inauguracji akcji uczniowie z warszawskich szkół m.in. jeździli na rowerach, a przejechane kilometry zostały zapisane na stronie www.rowerpomaga.pl . Dzięki temu inne dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych otrzymają wymarzone rowery.

Podczas inauguracji przygotowaliśmy widowiskowy happening, podczas którego wspólnie z uczniami ułożyliśmy z 50 rowerowych kół, które pochodzą z recyklingu, ogromne rowerowe serce. Każde rowerowe koło będzie symbolizowało rower, który w tym roku chcemy przekazać dzieciom. Po happeningu odbyły się warsztaty ekologiczne - mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

Warszawscy cykliści mogą również jeździć dla warszawskich dzieci. Wpisując swoje przejechane kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl i zaznaczając cel „Jeździmy dla dzieci z Warszawy".

Partnerami akcji w stolicy są Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Biuro Infrastruktury, Zarząd Dróg Miejskich.


Rowery w całym kraju


Tradycyjnie w akcji łączymy tematykę ekologiczną i społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem - mówi Wojciech Owczarz.

Za każde wspólnie przejechane na rowerach 30 tysięcy kilometrów dzięki sponsorom (Lasy Państwowe, Grupa Kęty S.A, Murapol S.A.) Fundacja ARKA przekazuje dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych upragnione rowery.

Zeszłoroczna akcja okazała się dużym sukcesem. Przejechaliśmy ponad 1 milion 200 tysięcy kilometrów na rowerach i rozdaliśmy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 60 wymarzonych rowerów. W akcji kilometry wpisało nam ponad 27 tysięcy uczestników - podsumowuje Wojciech Owczarz.

Ogólnopolską akcję ROWER POMAGA wspierają: Wojewódzki Fundusz ochrony Środowiska w Katowicach, Lasy Państwowe, Grupa Kęty, Zakład Gospodarki Odpadami, Murapol S.A, Aqua S.A.

 

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside