napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
3200 drzew w Stanisławowie już rośnie! Wspólna akcja firmy Raben z Fundacją Aeris Futuro!
Utworzono 18.10.2016 W minioną sobotę, 15 października razem z firmą Raben Logistics Polska sp. z o.o posadzimy w Stanisławowie w gminie Cedry Wielkie nowy las.

W ubiegłym roku na południu, w tym roku na północy! 3200 małych sadzonek zostało posadzonych na działakach przy świetlicy w Stanisławowie na Żuławach Wiślanych. W skład małego zagajnika wchodzą dęby- 1168 szt, buk- 320 szt, jodła- 160 szt, modrzew - 592 szt oraz 960 szt- 30 % domieszek (w tym: trześna, płonka, jarząb, wiąz pospolity, klon zwyczajny, klon polny).

Akcja rozpoczęła się o godz. 10.00 od szkolenia przeprowadzonego przez Panią Annę Makowską- inżynier leśnictwa, która poinstruowała uczestników jak prawidłowo sadzić drzewa tak, aby szybko przyjęły się w nowym miejscu. Pomimo chłodu wszyscy uczestnicy przystąpili do pracy. A już po kilku godzinach pole zapełniło się sadzonkami drzew różnych gatunków. Ta namiastka lasu przez okres swojego życia zrekompensuje 240 ton dwutlenku węgla ! Na koniec ciężkiej pracy przyszedł czas na zasłużony odpoczynek i posiłek przy ognisku. Jako kontynuacja akcji zostaną nasadzone drzewa w różnych lokalizacjach na terenie Gminy.

Sadzenie odbyło się w ramach akcji prośrodowiskowej Grupy Raben „e-faktura=wyższa kultura". Założeniem inicjatywy jest przeciwdziałanie zanieczyszczeniu środowiska i zmianom klimatu. Każde odstąpienie Klientów Grupy Raben od tradycyjnej papierowej wersji faktury na rzecz wersji elektronicznej to jedno zasadzone nowe drzewko.

Dziękujemy gminie Cedry Wielkie za współpracę, a Pani Alicji Benedykt za pyszny, ciepły posiłek.

 

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside