napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
I Festiwal Filmów Odpowiedzialnych 17 Celów rozstrzygnięty!
Utworzono 30.09.2016

Znamy już laureatów I Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych. Przed jurorami postawiono bardzo trudny obowiązek - ich zadaniem było wybrać najciekawsze, najbardziej wartościowe, opowiadające o zrównoważonym rozwoju filmy.

Sędziowie w składzie: Ewa Gałka (ekspertka CSR, prezeska Centrum PISOP), Joanna Mieszkowicz (prezeska Fundacji Aeris Futuro), prof. Marek Wasilewski (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu), Jakub Sitek (dyrektor Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej) oraz Rafał Górecki (dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej „Prowincjonalia") dokonali wyboru i wręczyli regulaminowe nagrody.

Nagrodę Złotej Tarczy za film „Warszawski sen" zrealizowany przez Fundację Instytut Innowacji odebrała Katarzyna Gontarczyk - fundatorka Fundacji. Magdalena Bodzan w imieniu Instytutu Globalnej Odpowiedzialności odebrała Srebrną Tarczę za film „Skąd się bierze głód - najpilniej strzeżona tajemnica XXI wieku". Brązową Tarczą Jury nagrodziło film „Nie bój się pomagać" w reżyserii Stanisława Mąderka.


Na festiwalu Jury przyznało także jedno wyróżnienie: Maciej Wypych z firmy Castorama Polska odebrał wyróżnienie za film „Majsterkowy powrót do szkoły 2015". Jurorzy uznali, że dodatkowa nagroda należy się Castoramie i ludziom tam pracującym za pokazanie, że korporacja może mieć ludzką twarz i skutecznie włączać się w działania lokalnych społeczności, a nawet je inspirować.
Natomiast zgromadzona publiczność zagłosowała na film „Sprawiedliwy Handel w mieście Solidarności" - Polskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu „Trzeci Świat i My". W imieniu Stowarzyszenia nagrodę odebrał Wojciech Zięba.

- Festiwal Filmów Odpowiedzialnych pozwolił widzom na lepsze poznanie problemów współczesnego świata, ale też na przyjrzenie się dobrym praktykom firm i organizacji - mówi Joanna Skałuba, pomysłodawczyni Festiwalu z Fundacji Res Severa - Pragnę też podkreślić edukacyjny walor tego przedsięwzięcia, a to właśnie upowszechnienie 17 Globalnych Celów Zrównoważonego Rozwoju jest jednym z głównych celów Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów". Oczywiście zapraszamy w przyszłym roku na 2 edycję festiwalu. - mówi pani Joanna.
 

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside