napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Eko event Banku BPH i Fundacji Aeris Futuro na Kaszubach!
Utworzono 06.07.2016

W ostatnich dniach wiosny, 17 czerwca Fundacja Aeris Futuro zorganizowała dla zespołu Banku BPH ekologiczny wyjazd integracyjny do zagrody edukacyjnej „Pod Lipą" w Kamienickim Młynie na Kaszubach. Zielony event stanowił nagrodę główną w konkursie Ekobiuro 2015!


W tegorocznej edycji konkursu Ekobiuro nagrodę główną otrzymał zespół Banku BPH oddział w Gdańsku. Pracownicy Banku wyróżnili się różnorodnością prowadzonych działań, które aktywizowały dużą ilość uczestników. Zespół zorganizował m.in. akcję „Im dalej w las tym więcej ... śmieci - Zadbaj o las z bankiem BPH", a także „Wymień się książką" ze stworzeniem na ten cel firmowej biblioteczki z strefie relaksu, "Zapędź rower do pracy", wraz z konkursem dla pracowników „Wyzwanie rowerowe dla pracowników BPH", podczas której wraz z 92 uczestnikami przejechali ponad 7 500 tyś. km.


- Eko Społeczność Banku BPH S.A. to zespół ludzi świadomych ekologicznie, z niezwykłym potencjałem do kreowania działań proekologicznych w swoim miejscu pracy- mówi Aneta Duch, koordynator Konkursu Ekobiuro - Nagroda główna dla Banku dobitnie świadczy o tym, że Bank przywiązuje ogromną wagę do wszelkich działań ograniczających zużycie energii i paliw, np. w dojazdach do pracy.


Dla pracowników Banku przygotowaliśmy ekologiczny wyjazd integracyjny. Całość spotkania odbyła się w standardach Zielonego Wydarzenia , dbając jego o regionalny, ekologiczny i ludowy charakter. Na terenie gospodarstwa można było zobaczyć dawne narzędzia rolnicze, regionalne stroje, instrumenty i usłyszeć kaszubski język.


Pierwszą częścią wyjazdu było przejście na Zamkową Górę, wzniesienie liczące 229,5 m n.p.m., owiane legendą o Zuzannie, która znużona noszeniem wody na szczyt wzgórza, przeklęła zamek, który zapadł się pod ziemię i w jego miejscu powstała w ziemi głęboka dziura, która istniała tam jeszcze przez setki lat. Pomimo niesprzyjającej nam pogody, bezpiecznie przeszliśmy niełatwy jak się okazuje szlak na górę. Kolejnym punktem spotkania były warsztaty twórczości ludowej, na których przy wsparciu pani regionalistki wspólnie tworzyliśmy szmaciane laleczki. Zajęcie okazało się nie tylko spotkaniem z własną kreatywnością, ale także naprawdę cieszącą i uspokajającą czynnością. Każdy z uczestników, dzieło niemal dwugodzinnej ciężkiej pracy mógł zabrać ze sobą do domu. 

Po warsztacie gospodarze zagrody zaprosili uczestników wyjazdu na przepyszny posiłek z ogniskiem. - Bardzo mi się podobało, zwłaszcza gospodarze i to jak nas ugościli! Super!- komentuje uczestniczka wyjazdu. - Bardzo się cieszę, że nasze starania w zakresie ekologii w biurze zostały docenione w konkursie, jednocześnie niezmiernie miło nam było otrzymać tak ciekawą i niestandardową nagrodę jaką był ekowyjazd. Mogliśmy na jeden dzień odetchnąć od biurowego powietrza i spędzić go na łonie natury na pięknych Kaszubach- komentuje Roksana Musiał - Żuchowska Koordynator Zespołu - Całość wydarzenia umilały pyszne potrawy i wspaniała gościnność prowadzących zagrodę edukacyjną Pod Lipą, w której mieliśmy przyjemność przebywać.


Na zakończenie spotkania odbył się krótki warsztat ekologiczny, na którym zaprezentowaliśmy działanie kalkulatora CO2  oraz obliczyliśmy emisję CO2 biura Banku w ciągu roku. Wynik stał się okazją do dyskusji na temat dalszych planów Eko Społeczności na działania w ich firmie. - Ten dzień zostanie na zawsze miłym wspomnieniem i mam nadzieję, że będzie miał pozytywny wpływ na eko ducha w naszym zespole- mówi koordynator Zespołu Banku BPH.


Fundacja Aeris Futuro od 10 lat stara się aktywizować pracowników biurowych, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju w swoim miejscu pracy. Eko wyjazd integracyjny pracowników, organizowany przez Fundację stanowi jedno z możliwości pogłębienia świadomości ekologicznej pracowników i opracowania skutecznych działań proekologicznych w firmie.

Zapraszamy do kontaktu!

 

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside