napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Relacja z Konferencji pt. Biznes prekursorem innowacji społeczno-środowiskowych. Social Carbon Offset.
Utworzono 24.06.2016

Proekologiczna działalność przedsiębiorstw przestaje być modą, a staje się jedną z wytycznych działalności. Podnoszenie efektywności, zmniejszanie zużycia energii i innych zasobów to standard, który zapewnia konkurencyjność, generuje korzyści finansowe i istotnie wpływa na wizerunek firmy. Wielu przedsiębiorców tego typu działalność traktuje bardzo poważnie i stara się odpowiadać nią na pogłębiające się kryzysy. Jednym z takich wyzwań są niewątpliwie zmiany klimatu, mające olbrzymie skutki nie tyko środowiskowe, ale również społeczne i gospodarcze.

W odpowiedzi zarówno na pogłębiający się problem zmieniającego się klimatu, jak i na coraz większe zaangażowanie biznesu w działalność prospołeczną i proekologiczną, konsorcjum pod przewodnictwem Fundacji Aeris Futuro opracowało innowacyjny model offsetowania emisji gazów cieplarnianych, poprzez inwestycje w zieloną energię - Social Carbon Offset (SCO).


Prezentacja narzędzia odbyła się 20 czerwca 2016r. w Warszawie podczas konferencji „Biznes prekursorem innowacji społeczno-środowiskowych. Social Carbon Offset." Spotkanie zgromadziło zarówno przedstawicieli biznesu, jak i organizacji pozarządowych - społecznych i ekologicznych, osoby zainteresowane CSRem, innowacjami, nowościami, dziennikarzy, działaczy społecznych.


Podczas spotkania zaprezentowana została marka SCO - narzędzie dedykowane przedsiębiorstwom, które dzięki kalkulatorowi emisji  mogą obliczyć „ślad węglowy" swojej działalności lub produktów oraz dokonać jego rekompensaty poprzez inwestycje w instalacje odnawialnych źródeł energii w instytucjach prospołecznych, a także wspólnotach i spółdzielniach mieszkaniowych dotkniętych problemem ubóstwa energetycznego. Narzędzie zaprezentowali Wojciech Stępniewski, wiceprezes Fundacji Aeris Futuro i Marcin Cholewa z Polskiej Akademii Nauk, twórca kalkulatora będącego podstawą SCO.

Joanna Mieszkowicz, prezeska Fundacji Aeris Futuro zaprezentowała ponad 10-cio letnią historię działalności fundacji. O wyzwaniu jakim są pogłębiające się zmiany klimatu i o ich wpływie na funkcjonowanie biznesu opowiedział dr hab. Zbigniew Karaczun, profesor SGGW i przewodniczący Rady FAF.

Dodatkowo uczestnicy spotkania poznali firmy, które świadome swego wpływu na środowisko i lokalne społeczności już od dawna podejmują odpowiednie działania. W interesującym panelu dyskusyjnym realizowane działania przedstawili: Marta Kałuska z Yves Rocher opowiadając o poczuciu odpowiedzialności i dbaniu o każdy szczegół przy produkcji kosmetyków marki, Beata Stefaniuk z UPS prezentując innowacje wdrażane przez firmę, Sebastian Grabowski z Orange Polska, który przedstawił ideę smart city, 

Marta Godlewska-Goska z ICP Group SA opowiadając o kryteriach organizacji zielonych wydarzeń i Łukasz Makuch z firmy doradczej z zakresu CSR - The Sustainers Sp. z o.o. opowiadając o olbrzymim znaczeniu wspólnych działań realizowanych zarówno przez biznes, jak i organizacje pozarządowe i społeczne.

Po części wykładowej odbyły się warsztaty z grami: z Sustainable Business Value Game, biznesową grą dyskusyjną której celem jest budowanie umiejętności strategicznego zarządzania csr oraz z Remiksem energetycznym, dyskusyjną grą korporacyjną zachęcającą do rozmowy o polskim miksie energetycznym.

Konferencję prowadziła Aleksandra Stępniak, ekspert Instytutu na rzecz Ekorozwoju ds. efektywności energetycznej i ubóstwa energetycznego.

Wszystkim prelegentom dziękujemy za ciekawe wystąpienie, a uczestnikom za ich obecność i poświęcony nam czas. Mamy nadzieję, że wrócili do domów z poczuciem, że było warto!

Wszystkich zachęcamy do dowiedzenia się więcej o Social Carbon Offset, narzędziu dzięki któremu realizowane są zarówno cele środowiskowe jak i społeczne.
Więcej informacji nawww.carbonoffset.pl

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside