napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
UPS_1
Aeris Futuro i UPS stworzyły z okazji Dnia Ziemi ogród przyjazny ludziom i naturze
Utworzono 27.04.2016

Z okazji Dnia Ziemi Fundacja Aeris Futuro wraz z pracownikami firmy UPS w sobotę 23 kwietnia wspólnie stworzyła ogród pracowniczy w Dobrej k/Strykowa.

Firma UPS od lat angażuje się w prace na rzecz lokalnych społeczności oraz wspiera zrównoważony rozwój. W trosce o środowisko naturalne firma przyspiesza tempo inwestycji we flotę pojazdów wykorzystujących paliwa alternatywne i zaawansowane technologie. Spółka UPS kontynuuje również wieloletnią tradycję pracy na rzecz lokalnych społeczności, zobowiązując się do przepracowania 20 mln godzin w celach społecznych do końca 2020 r. Chęć podjęcia działań na rzecz ochrony środowiska firmy UPS przyczyniała się do współpracy z Fundacją Aeris Futuro przy projekcie Czas na Las- przedsięwzięciu umożliwiającym skuteczne przeciwdziałanie globalnym zmianom klimatu.

W sobotę na terenie głównej sortowni firmy UPS stworzyliśmy dla pracowników UPS malowniczy ogród naturalistyczny, na który składa się niemal 400 sadzonek drzew i krzewów (m.in. jarzębiny, klonu, grabu, głogu, brzozy, sosny zwyczajnej i czarnej). Ogród będzie miejscem odpoczynku dla pracowników i w przyszłości ma się przysłużyć jako alternatywa do miejsca dla palaczy.
- Sobotnie, słoneczne przedpołudnie to doskonała okazja, aby spędzić czas ze swoimi najbliższymi na świeżym powietrzu. Po krótkim instruktażu dotyczącym sadzenia drzew przystąpiliśmy do prac. Okazało się, że specjalnie dla nas został przygotowany projekt ogrodu i zostało wyznaczone miejsce posadzenia każdej rośliny, co znacznie ułatwiło nam pracę. Wszystko zostało tak zorganizowane, że w pracę można było również zaangażować najmłodszych uczestników wolontariatu, którzy siali trawę, a nawet pomagali w sadzeniu.- opisuje wolontariusz UPS i dodaje- Już nie możemy się doczekać kiedy na terenie naszej sortowni zakwitną posadzone przez nas róże i rokitniki, a my będziemy mogli schronić się w cieniu zasadzonych przez nas drzew.


W akcji udział wzięli udział pracownicy UPS z Łodzi i Warszawy wraz ze swoimi rodzinami oraz koordynatorzy akcji - przedstawiciele Fundacji Aeris Futuro. Po fachowym szkoleniu przeprowadzonym przez Pana Grzegorza, kilkuosobowe zespoły wyposażone w szpadle, rękawice i drzewka przystąpiły do sadzenia. Po dwóch i pól godzinach pracy wszystkie prace zostały wykonane, a uczestnicy udali się na piknik rodzinny. Na zakończenie spotkania odbyła się wycieczka po sortowni firmy UPS, która szczególnie dla dzieci pracowników stała się niesamowitym przeżyciem.


- Cieszę się, że mogliśmy stworzyć ogród w oparciu o rodzime gatunki, które będą służyć nie tylko ludziom, ale także ptakom i owadom. Kiedyś w tym miejscu były pola, teraz okolica to wielkie gmachy firm, dobrze,że natura może się choć troszkę odradzać z naszą pomocą- komentuje Joanna Mieszkowicz, Prezes Fundacji Aeris Futuro.

 

 

 

Firma UPS jest globalnym liderem w dziedzinie logistyki, oferującym szeroką gamę rozwiązań w zakresie transportu przesyłek i towarów, co obejmuje innowacyjne opcje doręczania przesyłek dla globalnego rynku konsumenckiego, ułatwień w handlu międzynarodowym oraz wykorzystania nowoczesnej technologii do wydajniejszego zarządzania w świecie biznesu. UPS, z siedzibą w Atlancie (USA), świadczy usługi w ponad 220 państwach i terytoriach na całym świecie. Firma UPS oferuje rozwiązania wysyłkowe (UPS), spedycyjne i z zakresu logistyki kontraktowej (UPS Supply Chain Solutions) oraz kompleksowe usługi logistyczne dla branży medycznej w zakresie transportu i magazynowania produktów wrażliwych na temperaturę w Polsce (Poltraf).

Fundacja Aeris Futuro- Misją Fundacji jest skuteczne przeciwdziałanie globalnym zmianom klimatu, ochrona i zwiększanie różnorodności biologicznej oraz krajobrazowej, wspieranie rozwoju społeczności lokalnych oraz edukowanie i promowanie odpowiedzialnego biznesu. Jesteśmy jedyną w Polsce organizacją pozarządową, działającą na terenie całego kraju, która kompleksowo zajmuje się tzw. carbon offsets, czyli projektami rekompensującymi emisje gazów cieplarnianych do atmosfery. Stworzyliśmy pierwszy w Polsce KALKULATOR CO2 obejmujący szacowanie śladu klimatycznego ('carbon footprint') oraz umożliwiający ograniczanie i zneutralizowanie tego śladu ('carbon offset') poprzez fundowanie projektów sadzenia drzew, zwiększające efektywności energetyczną. Posadziliśmy na terenie całej Polski ponad milion drzewek, dzięki którym zoffsetowanych zostanie ponad 100 tys. ton emisji gazów cieplarnianych.

 

fot. Karolina Szenk 

 

 

 

UPS_2

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside