napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
logo_zm_FAF_Jordanow
Podsumowanie akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Paląca sprawa: nie róbże zadymy, tu chodzi o nasze zdrowie”
Utworzono 24.12.2015 W piątek 18 grudnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Promocji w Osielcu Fundacja Aeris Futuro i Wójt Gminy Jordanów zorganizowali podsumowanie projektu edukacyjno-informacyjnego pt. „Paląca sprawa: nie róbże zadymy, tu chodzi o nasze zdrowie!".

Spotkanie otworzył Wójt Gminy Jordnów - Stanisław Pudo, po czym Joanna Mieszkowicz - Prezes Fundacji Aeris Futuro przedstawiła podsumowanie zrealizowanego projektu. W czasie spotkania odbyła się także wystawa najlepszych 18 prac plastycznych wyróżnionych w ekologicznym konkursie plastycznym - etapie szkolnym, a każdy uczestnik mógł wziąć udział w głosowaniu na najlepszą pracę w całej gminie.

Laureatami konkursu gminnego zostali:

 

  • I miejsce - Martyna Bachul ze szkoły w Toporzysku
  • II miejsce - Maja Cieślik ze szkoły w Osielcu oraz Michał Wicher ze szkoły w Łętowni
  •  III miejsce - Anna Stopa ze szkoły w Łętowni

 

Laureaci otrzymali dyplomy, piękne publikacji przyrodnicze Babiogórskiego Parku Narodowego oraz świeczki z wosku pszczelego w kształcie choinek. Warto wiedzieć, że płonąca świeca woskowa to nie tylko źródło światła, lecz również cenny środek o właściwościach leczniczych. Każdy uczestnik spotkania otrzymał ekologiczny kalendarz Polskiej Zielonej Sieci na 2016 rok.

Największą atrakcją spotkania i nagrodą dla wszystkich dzieci był występ klauna Rufi Rafiego. W swój świat wciągnął on uczestników spotkania, w tym zarówno uczniów jak i nauczycieli tworząc z nimi za pomocą różnych technik m.in.: klaunowych gagów, dowcipów sytuacyjnych, żonglerki, skręcania balonów, elementów pantomimy) pełną humoru, ulotną rzeczywistość.

Gościem specjalnym byli przyrodnicy z Babiogórskiego Parku Narodowego, którzy opowiedzieli jak jakość powietrza wpływa na otaczającą nas przyrodę oraz zaprezentowali filmy pokazujące piękno położonego w bliskim sąsiedztwie Gminy parku narodowego.

Projekt „Paląca sprawa: nie róbże zadymy, tu chodzi o nasze zdrowie!" realizowany był przez Fundację Aeris Futuro we współpracy z Gmina Jordanów od połowy listopada tego roku i obejmował cykl działań informacyjno-edukacyjnych dotyczących konieczności ograniczenia emisji spalin z domowych pieców, uświadomienia sobie problemu i konsekwencji dla zdrowia i życia, jakie niesienie oddychanie złej jakości. W programie działań zrealizowane zostały dwugodzinne warsztaty we wszystkich klasach piątych szkół podstawowych Gminy oraz konkursy plastyczne z nagrodami. Wydana została także ulotka dla wszystkich mieszkańców z poradami, jak w łatwy i tani sposób można ograniczyć emisje zanieczyszczeń z własnych kominów.

Zachęcamy do bezpłatnego pobrania ulotki (do pobrania) z UG w Jordanowie, ośrodków zdrowia, GOK-ów i do lektury oraz zmieniania nawyków na lepsze! 

ps7

ps6

ps5

ps4

ps3

ps2

ps1

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside