napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
konferecja_ekoinnowator
Social Carbon Offset na Konferencji EVENT w Poznaniu!
Utworzono 26.11.2015

W dniach 24-25 listopada na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbyla się konferencja EVENT o EKOinnowacjach. Konferencja gościła specjalistów z zakresu ekoinnowacji oraz licznych prelegentów reprezentujących różne dziedziny nauki oraz praktyków zajmujących się ekoinnowacjami.

Fundacja Aeris Futuro, zaprezentowała, w prezentacji i artykule, innowacyjny model offsetowania własnych emisji gazów cieplarnianych w biznesie poprzez inwestycje w zieloną energię skierowane do instytucji prospołecznych, a także wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych borykających się z problemem ubóstwa energetycznego. Dzięki narzędziu jakie tworzymy pod marką Social Carbon  Offset firmy mogą obliczyć „ślad węglowy" swojej działalności lub swoich produktów oraz dokonać jego rekompensaty. Co zyskują? Dobry wizerunek, wzrost konkurencyjności na rynku, zainteresowanie mediów, nowe kanały komunikacji. Ale przede wszystkim poprawę efektywności energetycznej procesów w swoich firmach, zmniejszanie wolumenów zużywanej energii oraz obniżenie poziomu gazów cieplarnianych emitowanych do atmosfery.

Wojciech Stępniewski, Fundacja Aeris Futuro: W projekcie chcemy stymulować przedsiębiorców do sukcesywnego ograniczania emisji gazów cieplarnianych, a także zaoferować w niedalekiej przyszłości realną możliwość offsetu emisji tworzonych. Korzyści dla przedsiębiorstwa będą różnorodne, począwszy od realnych oszczędności uzyskanych przez minimalizację zużycia energii i paliw, poprzez kreowanie proekologicznego wizerunku, aż po nawiązanie dobrych relacji z partnerami biznesowymi, spełnienie wymogów CSR oraz pozyskanie nowych, świadomych ekologicznie klientów.

Dodatkową, równie ważną korzyścią, jest pozytywne oddziaływanie społeczne. Istotne wsparcie otrzymają instytucje i podmioty realizujące cele społeczne m.in. ośrodki edukacji, domy pomocy społecznej, osiedla socjalne, domy dziecka i inne placówki często prowadzone przez podmioty ekonomii społecznej, bądź organizacje pozarządowe, a także wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe zagrożone zjawiskiem ubóstwa energetycznego. Placówki te borykają się z wieloma problemami, w tym także finansowymi. Współpraca w ramach Social Carbon Offset umożliwi im pozyskiwanie własnej, zielonej energii. Dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł, w znacznym stopniu ograniczone zostaną koszty związane z zakupem i użytkowaniem energii. Dodatkowo, niezbędne instalacje OZE zostaną ufundowane w ramach offsetu przez biznes, dzięki czemu beneficjenci tej pomocy nie poniosą dodatkowych kosztów związanych z ich zakupem.

Dzięki jednemu innowacyjnemu narzędziu jakim jest Social Carbon Offset realizowane są zarówno cele środowiskowe jak i społeczne.

 

 

 

dołączone pliki

Social Carbon Offset jako ekoinnowacja dla biznesu
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside