napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
greenProca
Konkurs na najlepsze Zielone Zamówienia Publiczne – edycja polska
Utworzono 16.11.2015

Zamówienia publiczne są ważnym narzędziem, które może być wykorzystywane przez gminy i miasta do obniżania emisji CO2 oraz walki ze zmianami klimatycznymi. Wybierając ekologiczne produkty i usługi organy publiczne mogą przyczynić się do zrównoważonej produkcji i konsumpcji, a w efekcie dokonywać zakupów o lepszej jakości.

 

W 2016 r., w ramach projektu Green ProcA, po raz pierwszy zostaną przyznane nagrody za zielone zamówienia publiczne. Nagrody będą przyznawane w trzech kategoriach ustalonych na podstawie liczby mieszkańców gmin. Zgłoszone propozycje będą oceniane według kryteriów takich jak redukcja emisji CO2, powtarzalność zamówienia, innowacyjność, kryteria społeczne oraz działalność i polityka gminy ws. efektywności energetycznej.

Zdobywcy I miejsca:

1. otrzymają statuetkę za Najlepsze Zielone Zamówienie Publiczne
2. będą promowani w krajowych i europejskich mediach
3. wezmą udział w europejskiej edycji konkursu European Green Public Procurement Award oraz uroczystości rozdania nagród (nagrodzone gminy nie ponoszą kosztów udziału w wydarzeniu!!!)

Zgłoszenia do konkursu krajowego będą przyjmowane do 31 grudnia 2015 r.

W razie pytań Organizatorzy zachęcają do  kontaktu pod adresem: gpp@bape.com.pl lub telefonicznie do p. Ludmiły Wach lub Katarzyny Greckiej pod nr tel: 58 347 55 35.

 

Źródło

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside