napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
ziola2
Poszukiwacze skarbów natury
Utworzono 24.07.2015

Fundacja Aeris Futuro i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, filia w Łętowni, zorganizowały przy współpracy z ŻyWą Pracownią nieodpłatne wakacyjne spotkania dla dzieci pt. POSZUKIWACZE SKARBÓW NATURY. Warsztaty skierowane były dla dzieci z Łętowni w wieku od 8-12 lat.

Całość warsztatu skupiała się wokół tematyki ziół. Dzieci miały możliwość nauczenia się ich odróżniania, wyszukiwały jakie zioła można znaleźć w ich okolicy, a także uczestniczyły w wycieczkach ziołowych, na których zbierały i przygotowywały zioła do kolejnej twórczej części warsztatu- tj. produkcji pachnącego ziołami papieru czerpanego.

Uczestnicy zanim przystąpili do części właściwej, musieli wspólnie wytworzyć papierową pulpę pod produkcje papieru. Dzieci starannie darły na małe kawałki gazety, makulaturę, po czym namaczały ją w wodzie wraz z suszonymi ziołami. Dzieci przy dokładnym instruktarzu Magdy, ostatecznie wyprodukowały swój papier, który każdy indywidualnie mógł udekorować świeżymi ziołami według własnego pomysłu.


- Spotkania „Poszukiwacze skarbów natury" okazały sie dobrym sposobem na wakacyjną nudę. Dzieci mogły aktywnie odkrywać lokalne tradycje, bogactwo przyrodnicze i kulturowe swojej małej ojczyzny. Na pewno niejednokrotnie Fundacja Aeris Futuro z taką inicjatywą lokalną tu powróci.- komentuje prezes Fundacji, Joanna Mieszkowicz.


Warsztaty odbyły się od wtorku do czwartku (21-23 lipiec) w Ośrodku Kultury w Łętowni oraz w użytkowanym przez Fundację Aeris Futuro gospodarstwie rolnym we wsi Łętownia.


Organizatorki:


Magdalena Żyłka - architekt krajobrazu, instruktor rękodzieła artystycznego, rzemieślnik - plecionkarz-koszykarz i ceramik. Zajmuje się edukacją regionalną, ekologiczną i architektoniczną, projektuje zieleń i wnętrza, a w działaniach w przestrzeni wykorzystuje elementy inspirowane tradycją i sztuką ludową.
Joanna Mieszkowicz - pomysłodawczyni projektu, inicjatorka i koordynatorka wielu projektów edukacyjnych w Fundacji Aeris Futuro, pomieszkuje na Gościejowej roli w Łętowni, gdzie zachwyca się otaczającą przyrodą, pachnącym powietrzem i ciosanymi ręcznie balami w drewnianym domu.

 

 

 

 

Papier4

WarsztatyPapiernicze3

WarsztatyPapiernicze2

Warsztaty papiernicze 1

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside