napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
sadzenie bukowno6
1500 nowych buków w Starym Bukownie już rośnie!
Utworzono 23.05.2015

W sobotę 23 maja ponad 60 pracowników firmy Raben Polska przy współpracy z Fundacją Aeris Futuro i Wspólnotą Gruntowo- Leśnej Stare Bukowno wspólnie posadzili 1500 buków w Starym Bukownie. Sadzenie odbyło się w ramach akcji prośrodowiskowej Grupy Raben „e-faktura=wyższa kultura".


Założeniem inicjatywy jest przeciwdziałanie zanieczyszczeniu środowiska i zmianom klimatu - tłumaczy Marta Szymborska, Koordynator Działań Marketingowych i CSR w Raben i dodaje - Każde odstąpienie Klientów Grupy Raben od tradycyjnej papierowej wersji faktury na rzecz wersji elektronicznej przyczyniło się do zasadzenia jednego drzewka.


Sadzenie przebiegało w sympatycznej i ciepłej atmosferze. Pomimo dość trudnych warunków pogodowych, każdy z pracowników dzielnie wykonywał przydzielone zadania. - puentuje Joanna Mieszkowicz, prezes Fundacji Aeris Futuro.


Nowe sadzonki buków dołączyły do bukowego kompleksu leśnego, na terenie zrekultywowanego obszaru w pobliżu kopalni kamienia wapiennego. Na zakończenie umieszczono pamiątkową tablicę, która będzie przypominać naszą wspólną pracę. Sadzenie odbyło się w ramach wieloletniego programu Fundacji Czas na Las.
Uwieńczeniem wydarzenia był smaczny i ciepły posiłek przygotowany przez Karczmę Austeria.

 

Fot. Marek Piątkowski   

sadzenie Bukowno2

sadzenie bukowno3

sadzenie bukowno4

sadzenie Bukwno5

sadzenie bukowno6

sadzenie bukowno 7

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside