napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
sloneczna polska 150x138
Słoneczna Polska. Wczasy ze słońcem.
Utworzono 21.04.2015

Planując urlop majowy czy wakacyjną podróż warto już teraz zastanowić się nad wyjazdem na polską, piękną, nieznaną i niedocenianą wieś. Szukaj gospodarstw i noclegów z logo SŁONECZNA POLSKA! W ramach projektu „Słoneczna Polska. Wczasy ze słońcem." realizowanego przez „Międzynarodową Koalicję dla Ochrony Polskiej Wsi-ICPPC" można odwiedzić dziesiątki eko-agroturystycznych gospodarstw położonych w województwach małopolskim, lubelskim, podkarpackim oraz świętokrzyskim.

Gospodarstwa te oznaczone są logiem „Słoneczna Polska", wskazującym miejsca przyjazne środowisku ze względu na chociażby zamontowane tam urządzenia czerpiące energię ze słońca w postaci kolektorów słonecznych czy modułów fotowoltaicznych. Opisy słonecznych gospodarstw wraz z zdjęciami oraz danymi kontaktowymi można obejrzeć na stronie www.slonecznapolska.net

OBEJRZYJ KONIECZNIE FILMY : "Słoneczna Polska - dla zdrowia ludzi i przyrody"
Dzięki podróży po słonecznych gospodarstwach miłośnicy pięknych krajobrazów i wyśmienitego jedzenia z przyjemnością odkryją, że polska wieś obfituje w jedno i drugie! Jako miejsce na wypoczynek nie ma sobie równych, zarówno dla rodzin z dziećmi jak i osób poszukujących wyciszenia i inspiracji.
W projekcie „Słoneczna Polska. Wczasy ze słońcem" można znaleźć gospodarstwa, które z pasją produkują dobrej jakości żywność (ekologiczną i tradycyjną) i dbają o środowisko naturalne, wykorzystując w swoich domach i firmach ekonomiczny i ekologiczny potencjał odnawialnych źródeł energii. Zatrzymując się w jednym z takich gospodarstw, wybieramy czystą i zieloną przyszłość!

Urządzenia do pozyskiwania energii słonecznej, zarówno kolektory słoneczne do ogrzewania wody, czy też moduły fotowoltaiczne do wytwarzania energii elektrycznej stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób, chcąc obniżyć rachunki za prąd i przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego, decyduje się na zastosowanie tych nowych, przyjaznych technologii.
Bez względu na preferencje, polska wieś zaskoczy nas i zachwyci cudowną mieszaniną piękna i bogactwa natury. Pobyt w gospodarstwach opisanych na stronie www.slonecznapolska.net będzie wspaniałą szansą na to, by docenić rolę, jaką gospodarze odgrywają w promowaniu czystych, przyjaznych dla środowiska technologii produkcji energii, które uzupełniają się nawzajem z ekologicznymi metodami wytwarzania żywności i naturalną troską o środowisko.

Zachęcamy więc do wypoczynku w Słonecznych Gospodarstwach. Tutaj zachowało się tradycyjne rolnictwo,tutaj możemy poznać na nowo dobrą jakość życia! Nie wierzcie nam na słowo - przyjedźcie i przekonajcie się sami. Korzystajcie razem z Waszymi rodzinami z gościnności tutejszych rolników i licznych uroków polskiej wsi!

Pomysłodawcą oraz realizatorem projektu „Słoneczna Polska. Wczasy ze słońcem." jest Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi  - ICPPC. 

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę: www.slonecznapolska.net  oraz polub profil na FaceBook'u

sloneczna polska

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside