napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Poszukiwane organizacje pozarządowe zainteresowane OZE
Utworzono 30.04.2015

Czy Twoja organizacja posiada własny budynek? Może posiadacie lokal w dzierżawie na długi okres czasu? Czy rozważacie możliwości zmniejszenia kosztów prowadzenia Waszej działalności? Czy interesujecie się możliwością instalacji odnawialnych źródeł energii w Waszych organizacjach? Jeśli odpowiedź brzmi TAK to powinien zainteresować Was projekt Fundacji Aeris Futuro pt. ZIELONA ENERGIA ZMIANY SPOŁECZNEJ.


Celem projektu jest opracowanie innowacyjnego modelu wspierającego instytucje prospołeczne poprzez pomoc w finansowaniu OZE w tych instytucjach jako element strategii społecznej odpowiedzialności firm.
Efektem projektu będzie innowacyjny kalkulator CO2, (zgodny z nową normą ISO 14067) dzięki któremu różne podmioty będą miały możliwość zidentyfikowania obszarów największej emisji CO2 (tzw. śladu klimatycznego), znalezienia sposobów na jej ograniczenie lub zrekompensowanie (carbon offset) dzięki inwestycjom w instytucjach prospołecznych zgodnie z autorską zasadą 4xO (Odkryj, Oszacuj, Ogranicz, Oddziałuj).

Na obecnym etapie realizacji projektu poszukujemy organizacji prospołecznych, w których moglibyśmy przetestować metodykę obliczania śladu klimatycznego organizacji.

Co zyskuje organizacja:
- obliczenie śladu klimatycznego organizacji przez ekspertów projektu
- wskazanie obszarów w których jest możliwe zmniejszenie zużycia energii
- analiza możliwości instalacji odnawialnych źródeł energii w organizacji (OZE)
- oszacowanie zmniejszenia śladu klimatycznego po zainstalowaniu OZE

Czego oczekujemy od organizacji:
- udostępnienia danych do obliczenia śladu klimatycznego (zużycia energii elektrycznej, paliw, surowców, struktury sprzętu elektrycznego i elektronicznego, podróży służbowych itp.)
- umożliwienie przeprowadzenia wizyty ekspertom projektu, która ma na celu poznanie możliwości instalacji OZE

W związku z powyższym zwracamy się do Was z prośbą o podjęcie współpracy w ramach projektu.
W przypadku chęci współpracy prosimy o przesłanie maila na adres: jmieszkowicz[at]aerisfuturo.pl, w tytule proszę wpisać: „ZEZS - zgłoszenie", w treści proszę podać dane osoby do kontaktu z Waszej organizacji - skontaktujemy się z Wami.

W razie pytań prosimy o kontakt z Joanną Mieszkowicz tel. 693 589 391

Projekt ZIELONA ENERGIA ZMIANY SPOŁECZNEJ jest realizowany przez Fundację Aeris Futuro (lider), Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN oraz przedsiębiorstwa The Sustainers sp. z o.o. i Kalich w ramach I konkursu Programu Innowacje Społeczne dofinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside