napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
FIO_150x150
Wernisaż - Ginąca architektura drewniana Beskidu Wyspowego, 22.11.2014, Szczawa
Utworzono 15.11.2014

W sobotę 22 listopada o godzinie 14:00 w Pijalni Wód Mineralnych w Szczawie odbył się wernisaż "Ginąca architektura drewniana Beskidu Wyspowego".

Na wernisażu mieliśmymożliwość oglądać najlepsze prace fotograficzne dzieci i młodzieży, które brały udział w warsztatach organizowanych przez Fundację Aeris Futuro na obszarze Beskidu Wyspowego - opowiada Joanna Mieszkowicz, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu. Pozwoliło to nam docenić jak wspaniałe mamy dziedzictwo kulturowe i jak piękne są obiekty architektury drewnianej w tym regionie.

 

Głównym punktem programu był wykład na temat architektury drewnianej wybitnego wykładowcy Politechniki Krakowskiej dr inż. arch. Krzysztofa Wielgusa. Wielbiciele muzyki również znaleźli coś dla siebie - wieczór został uświetniony koncertem muzyki ludowej. Na uczestników warsztatów czekał również ekologiczny, wegetariański poczęstunek przygotowany przez lokalnych producentów. Ostatnim punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą fotografię spośród prac przygotowanych przez uczestników warsztatów oraz wręczenie nagród. W czasie wernisażu odbyła się także premiera publikacji nt. architektury drewnianej gminy Kamienica z pięknymi z fotografiami z warsztatów oraz fotografa Marka Piątkowskiego

 

Plakat

Zaproszenie  

Partnerem Fundacji Aeris Futuro w projekcie jest Urząd Gminy Kamienica oraz firma Marek Piątkowski „Los Polacos".

 

 

 

 

 

 

 

Wernisaż jest elementem projektu pt. "Architektura drewniana - promocja i ochrona wartości kulturowych Beskidu Wyspowego" współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. 

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside