napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Kompania_piwowarska_sadzenie
Drzewa w Puszczy Knyszyńskiej już rosną!
Utworzono 04.11.2014

W piątek 17 października 33 wolontariuszy Kompanii Piwowarskiej posadziło wspólnie 3 000 sadzonek niedaleko Białegostoku. Projekt "Postaw na las. Posadź drzewo!" w ramach fundacyjnego programu "Czas na Las" zakończony!

Kompania Wolontariuszy wypełniła kolejną eko misję! Wspólnie posadzili 3000 drzew w Puszczy Knyszyńskiej niedaleko Białegostoku. Sosny, dęby, lipy i brzozy będą zieloną pamiątką w Nadleśnictwie Krynki po akcji Postaw na rower, w ramach której pracownicy Kompanii Piwowarskiej postawili sobie za cel przejechanie 30.000 kilometrów na rowerach przez kilka letnich tygodni.


W odnawianiu lasu wzięli udział przedstawiciele Nadleśnictwa Krynki, Fundacji Aeris Futuro, Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Białymstoku oraz trójka wygranych akcji Postaw na rower, zaproszenie przyjął Jarek Świokło z Poznania, który zajął 1 miejsce.

Sadzenie odbyło się w piątek 17 października. Entuzjazm i energia sadzących wolontariuszy, a także sympatyczna i ciepła atmosfera sprawiła, że ten dzień był wyjątkowy! Dzięki akcji wolontariusze mogli dołożyć zieloną cegiełkę i zadbać o środowisko, a także poznać się nawzajem w przyjaznych warunkach. Posadzili oni drzewka w miejscu, z którego wcześniej zostały wycięte chore gatunki. Dzięki temu część lasu w Puszczy Knyszyńskiej została odnowiona. Umieszczono także pamiątkową tablicę, która wspominać będzie to wspólne wydarzenie.

Wspólna praca i integracja zakończyła się piknikiem przy ognisku, kosztując regionalnych przysmaków przygotowanych przez lokalne gospodarstwo agroturystyczne.

 

Kompania_Piwowarska_sadzenie

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside