napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Cieszanow_rock_festiwal_2014
Cieszanów Rock Festiwal 2014 - relacja [foto]
Utworzono 02.09.2014

W dniach 21-24 sierpnia Fundacja Aeris Futuro uczestniczyła w jubileuszowej edycji Cieszanów Rock Festiwal. To już trzeci rok naszej współpracy nad zazielenianiem tego, jak niektórzy nazywają, Podkarpackiego Woodstocku.

W tym roku przedstawiciele Fundacji główną uwagę skupili na eko-edukacji uczestników samego festiwalu. Na naszym stoisku pojawiło się dużo nowych gier i quizów sprawdzających wiedzę z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Największą atrakcją okazała się ekologiczna gra terenowa nawiązująca do starej harcerskiej zabawy w podchody. Gra polegała na wyprawie w poszukiwaniu zadań umieszczonych w puszkach (pozyskanych z warsztatów upcyklingowych). Uczestnicy tej gry, zmordowani (po prawie godzinnej wyprawie), ale za to uśmiechnięci za poprawnie udzielone odpowiedzi dostawali od Fundacji cenne ekologiczne gadżety.

Oprócz gry terenowej przygotowaliśmy także mini quizy oraz wielkoformatową grę planszową "Mój wkład w zrównoważony świat". Dodatkowo równolegle z prowadzeniem stoiska odbywały sie warsztaty upcyklingu. Dla urozmaicenia codziennie dobierane było inne "menu warsztatowe", dzięki czemu festiwalowicze każdego dnia odkrywali kolejną umiejętność przetwarzania odpadów.

Jak co roku Fundacja zorganizowała także konkurs ze sceny głównej Festiwalu, gdzie oprócz koszulek fundacyjnych można było wygrać także ładowarkę solarną!!!!

Współpraca Fundacji Aeris Futuro w ramach projektu Zielone Wydarzenia z organizatorami Cieszanów Rock Festiwal zaowocowała stałymi zmianami na rzecz ochrony środowiska w organizacji Festiwalu. Dzięki niej wprowadzono na stałę miedzy innymi: drukowanie informatora oraz materiałów reklamowych na papierze z recyklingu, w menu cateringu prowadzonego przez Zrzeszone Koła Gospodyń Wiejskich gminy Cieszanów (co jest godne naśladowania) odnajdujemy opcję wegetariańską oraz wegańską, promowane są wspólne dojazdy uczestników poprzez portale społecznościowe, a w programie CITY NGO znalazla się eko-strefa gdzie poza naszymi działaniami można było m. in. naładować telefon komórkowy rowerem prądotwórczym.

Niezmiernie nas cieszy chęć organizatorów CRF w poszerzanie tematyki ekologicznej zarówno w trakcie przygotowań jak i podczas samego Festiwlau. Liczymy, że za rok wspólnymi siłami uda nam się wprowadzić kolejne ekorozwiązania.

FOTOGALERIA 

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside