napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
lancuchludzi.pl
Łańcuch ludzi - STOP odkrywce
Utworzono 12.07.2014

23 sierpnia tysiące ludzi, mieszkańców Polski, Niemiec oraz innych krajów stanie, ręka w rękę, w 8-kilometrowym łańcuchu ludzi. Połączymy w ten sposób dwie miejscowości zagrożone zniszczeniem z powodu planowanych kopalni odkrywkowych węgla brunatnego (po stronie polskiej szkołę w Grabicach gm. Gubin, woj. lubuskie oraz kościół w Kerkwitz po stronie Niemieckiej). Te i wiele innych miejscowości dosłownie zniknie z powierzchni ziemi jeśli powstaną planowane kopalnie odkrywkowe.

 

Łańcuch ludzi STOP odkrywce - będzie protestem tysięcy ludzi, w tym wielu mieszkańców, przeciwko planowanej kopalni odkrywkowej, której zbudowanie oznaczać będzie potencjalną katastrofę społeczną i ekologiczną.

Planowana przez koncerny i rząd eksploatacja złóż węgla brunatnego oznaczać będzie nie tylko dewastację terenu, ale też wysiedlenia od 2 do 3 tys. osób i zniszczenie 15 wsi. Mieszkańcy zagrożonych gmin Gubin i Brody w znaczącej większości opowiedzieli się w prawnie ważnych i wiążących referendach przeciwko kopalniom.

Jeżeli te plany zostaną wprowadzone w życie Polska, Niemcy oraz Europa nie zrealizują swoich celów klimatycznych, tysiące ludzi straci swoje domy, a transformacja energetyczna w kierunku czystych źródeł energii zostanie w dużym stopniu zatrzymana.

Z tego powodu przekazujemy politykom oraz koncernom węglowym nasze postulaty. Pierwszego międzynarodowego Łańcucha ludzi STOP odkrywce nie da się przeoczyć: powstrzymajmy budowę kopalni odkrywkowych węgla brunatnego - rozwińmy energetykę obywatelską.

Program: 

Łańcuch ludzi STOP odkrywce 

Termin: 23 sierpnia, od godz. 13:00 do godz. 14:00 

KONCERT

Data: 23 sierpnia, od godz. 15:15 do godz. 21:00
Miejsce: Sękowice (gmina Gubin) - teren dawnego przejścia granicznego
Wstęp wolny!

Wystąpią:

Asian Dub Foundation (UK) - www.asiandubfoundation.com
Jamal (PL) - www.facebook.com/JamalOfficial
Duck or Dove (DE) - www.duckordove.de
Isua (CZ) - www.facebook.com/IsuaOfficial

Organizatorzy zapewniają bezpłatny transport z 12 miast Polski! Osoby chcące skorzystać z transportu prosimy o zgłoszenie się do Fundacji pisząc maila na adres: mstalmach@aerisfuturo.pl, w tytule prosimy wpisać - STOP odkrywce lub rejestrację na stronie http://lancuchludzi.pl/

 

 

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside