napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
FIO_150x150
Ginąca architektura drewniana Beskidu Wyspowego – warsztaty fotograficzne
Utworzono 30.06.2014 Fundacja Aeris Futuro rozpoczęła właśnie realizację projektu pt. "Architektura drewniana - promocja i ochrona wartości kulturowych Beskidu Wyspowego" współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Na obszarze Beskidu Wyspowego można zaobserwować unikalny styl budownictwa drewnianego. Jest on całkowicie różny od coraz bardziej popularnego stylu zakopiańskiego kojarzonego obecnie z górami. W tym momencie ten typ architektury beskidzkiej zaczyna ginąć wypierany przez mnogość stylów i hybryd narzucanych przez biura architektoniczne oraz modę.

Organizacja cyklu warsztatów fotografii architektury połączonych z zajęciami terenowymi pozwoli poznać ginące dziedzictwo własnego regionu oraz uwrażliwić na jego wartości. Pierwszy cykl warsztatów odbędzie się podczas wakacji, co pozwoli zająć czas młodzieży często pozostającej w tym okresie w domu.

Podczas warsztatów fotograficznych młodzież będzie mogła poznać podstawy fotografii pracując na profesjonalnym sprzęcie pod okiem doświadczonego instruktora - Marka Piątkowskiego (www.lospolacos.eu).
Przewidziano cykl pięciu spotkań warsztatowych dla grup liczących 7-8 osób.

Program warsztatów:

Warsztaty nr 1 - Wprowadzenie do zajęć z fotografii połączone z prezentacją dziedzictwa kulturowego Beskidu Wyspowego. Zajęcia plenerowe.

Warsztaty nr 2 - Zajęcia z fotografii architektury, zapoznanie z techniką tworzenia zdjęć tego typu oraz używanym sprzętem. Zajęcia plenerowe.

Warsztaty nr 3 - Zajęcia z fotografii architektury, zapoznanie z technikami budowania domów drewnianych na przykładzie fotografowanych obiektów oraz zadań manualnych podczas budowy makiety domu.

Warsztaty nr 4 - Zajęcia z fotografii architektury. Nauka przeprowadzania wywiadów, wykonanie wywiadu z mieszkańcami fotografowanego obiektu na temat jego historii i stylu.

Warsztaty nr 5 - Zajęcia z fotografii architektury, nauka obróbki zdjęć w popularnym darmowym programie graficznym. Nauka sposobów prezentacji zdjęć w przestrzeni wirtualnej. Zajęcia w domu zdrojowym w Szczawie.

Zakończeniem projektu będzie wernisaż najlepszych prac w domu zdrojowym w Szczawie, połączony z wykładem na temat architektury regionu oraz rozstrzygnięciem konkursu na najlepsze zdjęcia. Wyłonimy 4 zwycięzców, którzy otrzymają aparaty fotograficzne oraz 10 innych, którzy otrzymają nagrody pocieszenia.

Będzie również zaprezentowana publikacja drukowana ze zdjęciami uczestników projektu, traktująca o temacie architektury drewnianej.

Projekt trwa od 1 czerwca do 30 listopada br.

Partnerem Fundacji Aeris Futuro w projekcie jest Urząd Gminy Kamienica oraz firma Marek Piątkowski „Los Polacos".

Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych architekturą drewnianą i fotografią!

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt pt. "Architektura drewniana - promocja i ochrona wartości kulturowych Beskidu Wyspowego" współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.  

 

 

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside