napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
PLANETE+
Debata pt. Wzrost ekonomiczny – zrównoważony i (nie)skończony? - Kinoteka, Warszawa
Utworzono 06.05.2014

W ramach festiwalu filmowego PLANETE DOC review w czwartek 15 maja o 18.00 odbędzie się projekcja filmu "Ostatni dzwonek", a po projekcji odbędzie się debata pt. Wzrost ekonomiczny - zrównoważony i (nie)skończony?

40 lat po ukazaniu się raportu „Granice wzrostu" jego przesłanie wydaje się bardziej aktualne niż kiedykolwiek: powodujący zanieczyszczenie środowiska wzrost ekonomiczny bazujący na wykorzystaniu wyczerpujących się surowców w połączeniu z rosnącą liczbą ludności na świecie powoli zbliża się do granic możliwości naszej planety. Jak zatem skierować wzrost gospodarczy na bardziej ekologiczne tory i oprzeć globalny dobrobyt ludzkości na zrównoważonym podejściu człowieka do natury? W jakim stopniu odpowiedzią na wyzwania przyszłości może stać się „zielony wzrost" oparty na zrównoważonych innowacjach i technologiach? W jaki sposób doświadczenia różnych krajów mogą stać się inspiracją dla wykorzystania potencjałów i możliwości dostępnych w Polsce w procesie budowania zrównoważonej ekologicznie ekonomii?

 

Uczestnicy debaty:

Enrico Cerasuolo - reżyser filmu Ostatni dzwonek
Prof. Wawrzyniec Konarski
- wiceprzewodniczący Polskiego Towarzystwa Współpracy z Klubem Rzymskim, Uniwersytet Jagielloński
Mirella Panek-Owsiańska - prezeska Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Prof. Lars Rydén - Centrum Zrównoważonego Rozwoju, Uppsala (Szwecja), założyciel i wieloletni dyrektor Baltic University Programme

Moderator:

Edwin Bendyk - dziennikarz, publicysta Polityki

Szczegóły na stronie festiwalu.

 

 

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside