napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Społeczne zaangażowanie Cemex Polska - wolontariat pracowniczy we współpracy z Fundacją Aeris Futuro
Utworzono 14.04.2014

Fundacja Aeris Futuro aktywnie wspiera projekty realizowane przez firmy w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Tym razem, już po raz kolejny, mieliśmy przyjemność współpracować z firmą Cemex Polska koordynując akcję wolontariatu pracowniczego odbywającą się na terenie Zespołu Szkół w Zegrzu.

Miejsce i czas akcji wolontariackiej nie były przypadkowe - wydarzenie zostało zorganizowane przy okazji konferencji firmy Cemex Polska odbywającej się nad zalewem Zegrzyńskim. Beneficjentem działań stał się pzepięknie usytuowany Zespół Szkół w Zegrzu, w ramach którego funcjonuje Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum.

W dniu akcji, 9 kwietnia, na terenie Szkoły stawiło się niemal 70 Wolontariuszy podzielonych na 6 zespołów roboczych. Po uroczystym powitaniu, Wolontariusze zostali przydzieleni do poszczególnych klas i przystąpili do realizacji różnorodnych zadań koordynowanych przez Fundację Aeris Futuro i Wielobranżową Spółdzielnię Socjalną Panato z Wrocławia. Wśród realizowanych działań znalazło się malowanie jednej z sal lekcyjnych, zagospodarowanie przyszkolnego ogródka, montaż perlatorów w 27 kranach na terenie szkoły, a także warsztaty kreatywne z wykorzystaniem betonu, torebek foliowych przerabianych a przedmioty użytkowe i roślin sadzonych w bardzo nietypowy sposób.

Po zakończeniu prac uczestnicy akcji zostali zaproszeni na drugie śniadanie przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dosinie. W menu znalazły się kanapki wykonane z własnoręcznie wypiekanego tradycyjnego chleba, ekologiczne jabłka i kompot owocowy. W podziękowaniu za zaangoważanie Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, przygotowały słoiczek domowych przetworów dla każdego Wolontariusza.

Efekty "Ekodnia" to nie tylko odświeżona sala lekcyjna i przyciągający uwagę skalniak, ale przede wszystkim satysfakcja ze wspólnego realizowania działań na rzecz społeczności lokalnej, nawiązane relacje i budowane partnerstwo, rozbudzenie kreatywności i zaangażowania uczniów oraz radość płynąca z pracy wolontariackiej.

Szczególne podziękowania za udział w akcji chcemy złożyć na ręce:

- Wolontariuszy i Zarządu Cemex Polska

- Nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Zegrzu

- WSS Panato

- Koła Gospodyń Wiejskich z Dosina

- Stowarzyszenia Zegrze 365 dni 

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside