napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Pobyt na COP19
Utworzono 28.11.2013

W dniach 11-22 listopada 2013 r. w Warszawie odbyła się 19 Sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu wraz z 9 Sesją Spotkań Stron Protokołu z Kioto, bliżej znana pod nazwą COP19. Fundacja Aeris Futuro też tam była. Wspólnie z zaprzyjaźnionymi organizacjami edukowaliśmy uczestników COPu na wystawie Zielony Klimat w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.


Do naszych zadań należało prowadzenie stoiska wspólnie z Fundacją Heinricha-Bölla. Każdy odwiedzający stoisko mógł pobrać dostępne publikacje, dowiedzieć się czegoś więcej o działaniach Fundacji Aeris Futuro oraz organizacji partnerskich, obejrzeć filmiki edukacyjne. Jednym z nich był filmik dokumentujący dokonania uczniów w projekcie Edukacja z Klimatem dofinansowanego przez Ministerstwo Środowiska.


Obok stoiska tego znajdowało się stanowisko organizacji odzysku Rekopol, która przygotowała dla odwiedzających wystawę wykłady dotyczące prawidłowej segregacji odpadów, gry i konkursy. Na miejscu można było też wziąć udział w warsztatach upcyklingu prowadzonych przez Fundację Aeris Futuro. Warsztaty te cieszyły się ogromną popularnością wśród odwiedzających Pałac wycieczek szkolnych. Każdy z uczestników mógł nauczyć się, jak w prosty sposób wykorzystać stary niepotrzebny kabel przerabiając go na modną biżuterię.


Przedstawiciele Fundacji w wolnym czasie uczestniczyli w panelach dyskusyjnych, konferencjach organizowanych w namiotach znajdujących się przy Pałacu Kultury i Nauki. Odwiedziliśmy także Stadion Narodowy gdzie znajdowała się główna siedziba Konferencji.

 

Galeria zdjęć dostępna tutaj.

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside