napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Catering

Do obsługi cateringu na konferencji zaprosiliśmy firmę "Głodne Kawałki", której oferta nie tylko zapowiada się smacznie ale też, co jest dla nas niezwykle istotne, idealnie wpisuje się w wytyczne Zielonego Standardu. Kuchnia Głodnych Kawałków opiera się na sezonowych oraz lokalnie dostępnych warzywach, owocach i ziołach, a dodatkowo posiada bogatą ofertę dla wegetarian.

Ciekawie zapowiada się krem z buraka z czarnuszką i kozim serem, pietruszkowe pesto, tarta z pieczonymi ziemniakami, rozmarynem i bryndzą czy też marchewkowe ciasto na deser. A to tylko nieliczne pozycje z długiej listy menu.


Głodne Kawałki działają lokalnie zaopatrując się w składniki u zaprzyjaźnionych rolników z Placu Imbramowskiego w Krakowie, natomiast zioła pozyskują od rolnika z podkrakowskiej miejscowości Tonie. Warto też dodać, iż na rzecz konferencji „Ekoinnowacje w przemyśle spotkań" znaczna część owoców i warzyw zostanie pozyskana z gospodarstwa „Figa", posiadającego certyfikat gospodarstwa ekologicznego nadanego przez jednostkę certyfikującą Biocert Małopolska.

Nieodzownym momentem każdej konferencji jest przerwa kawowa. Podczas naszej będzie można zakosztować przepysznej kawy z lokalnej krakowskiej palarni „Karma", parzonej metodami alternatywnymi. Warto nadmienić, iż właściciele Karmy, zaopatrują się w najlepsze gatunki kaw, bezpośrednio od producentów. Dodatkowo na uczestników konferencji będą czekały domowej receptury lemoniady oraz napary z ziół od zielarzy z Rożnowic (powiat gorlicki), prowadzących gospodarstwo ekologiczne Harfa Traw.

Catering w Zielonym Standardzie to wyzwanie zarówno dla organizatorów wydarzeń jak i dla firmy cateringowej. Ale zapewniamy, że warto je podjąć, dla dobra środowiska naturalnego.

Foto copyright Głodne Kawałki 

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside