napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Koncert Sutari na zakończenie konferencji: 3 grudnia, Kraków
Utworzono 22.11.2013

Koncert zespołu na zakończenie konferencji "Ekoinnowacje w przemyśle spotkań". S u t a r i tworzą wokalistki, instrumentalistki a przede wszystkim performerki, związane z różnymi projektami muzycznymi i teatralnymi, kontynuujące tradycje śpiewacze polskiej muzyki ludowej. Projekt s u t a r i  to fuzja rozmaitych doświadczeń i fascynacji muzycznych dziewczyn, to również ludowa awangarda kuchenna na trzy kobiece głosy i instrumenty codzienne.

Aby posłuchać dziewczyn w Krakowie wystarczy 3 grudnia przyjść do Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa. Szczegółowy program można znaleźć tutaj.  

 

Muzyka, którą grają, powstaje w oparciu o ludowe pieśni polskie, litewskie a także własne kompozycje. Inspiracją do powstania zespołu było brzmienie i charakter litewskich pieśni Sutartines - śpiewanych tylko przez kobiety w idealnym współbrzmieniu. Sutari znaczy współbrzmieć, dlatego zespół szukał współbrzmienia w naszej tradycji wokalnej, nie próbując zmieniać pieśni a tylko wydobyć to, co w nich ukryte. Zachowując styl, temperament, melodykę, rytm a przede wszystkim treść pieśni - bliską kobiety, inteligentną, atrakcyjną - wydobywają z nich współczesne elementy, brzmienia i interpretacje. Utrwala tradycyjny charakter zgromadzeniowy muzykowania, traktując je jako spotkanie i dialog między uczestnikami. Sutari opowiadają poprzez muzykę - tak jak nasze babki.

s u t a r i  zdobyła II nagrodę oraz nagrodę publiczności - "Burzę Braw" na XV Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja" w 2012, I nagrodę oraz nagrodę publiczności na XXII Międzynarodowym Festiwalu Mikołajki Folkowe w 2012r. W ramach plebiscytu portalu etno.serpent.pl uznana została przez polskich dziennikarzy specjalizujących się w muzyce eno/folk/world za "NAJCIEKAWSZY NOWY ZESPÓŁ ROKU 2012". Zwyciężczynie 10. edycji Bitwy Zespołów (Battle Of The Bans) organizowanej przez jedno z największych wydawnictw z muzyką świata - World Music Network.

Skład
Barbara Songin - śpiew, bęben obręczowy, basetla, perkusjonalia, instrumenty codzienne (wody dzban, tarka kuchenna)
Katarzyna Kapela - śpiew, skrzypce, perkusjonalia, instrumenty codzienne (deska kuchenna, nóż, kieliszek, butelki)
Zofia Barańska - śpiew, skrzypce, perkusjonalia, instrumenty codzienne (mikser kuchenny, klucze)

SZCZEGÓŁY KONFERENCJI:

>PROGRAM

>FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside