napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Aktualności
Aktualności
13.06.2019
Wydarzenie ma na celu podsumowanie realizacji projektu CLIKIS oraz promocję szeroko rozumianego zrównoważonego żywienia - szczególnie w kontekście wpływu na klimat. W czasie konferencji szczególną uwagę zwrócimy na zagadnienia związane w wpływem procesów produkcji i przetwarzania żywności na środowisko i zdrowie ludzi oraz zmianą nawyków żywieniowych. Jednym z poruszanych zagadnień będzie również efektywność energetyczna kuchni w szkołach.

02.06.2019 Fundacja Aeris Futuro zaprasza w dniach 2-3 czerwca do STREFY SPOŁECZNEJ, która zorganizowana będzie w ramach odbywającego się w Gdańsku Święto Wolności i Solidarności #obchodygdansk Gospodarzami strefy będą organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, a celem jest pokazanie, jak dzięki ich aktywności zmienia się Polska.
30.05.2019 Drodzy działacze i drogie działaczki, zapraszamy Was na konferencję z elementami warsztatowymi pt. “Jak komunikować działalność organizacji społecznych i skutecznie angażować ludzi?”. Na konferencji poruszony będzie także temat związany z kondycją polskich organizacji, w szczególności działających na rzecz zrównoważonego rozwoju, zastanowimy się co możemy zrobić razem i jak zachęcić lokalne społeczności do większego zaangażowania się w nasze działania.
26.02.2018

Slalom z misiem polarnym na czas był metaforą realnej sytuacji – musimy ścigać się z czasem, by zdążyć zatrzymać wzrost średniej temperatury na świecie do 2 stopni Celcjusza do 2030 roku. Inaczej czekają nas nieodwracalne katastrofalne zmiany… a gdy roztopią się lodowce znikną niedźwiedzie.

09.02.2018
W Krakowie w Parku Jordana zostanie zaprezentowany Smog Free Project, ekspozycja plenerowa prezentująca wizję czystej przyszłości autorstwa holenderskiego projektanta i wizjonera Daana Roosegaarde. Wystawa prezentująca Smog Free Tower będzie dostępna od połowy lutego. Budowę Smog Free Tower zainicjował ING Bank Śląski, by zwrócić uwagę na konieczność podejmowania działań w trosce o czyste powietrze.
23.01.2018

W ostatnim czasie w kwartalniku AsBiznesu ukazał się nasz artykuł pt. Ekobiuro – wczoraj i dziś. Kamila Neminarz oraz Monika Bartkowicz poruszają w nim kwestie związane z tworzeniem przestrzeni biurowych sprzyjających wysokiej wydajności pracy, a także zwracają uwagę na świadomość ekologiczną wśród pracowników firm i organizacji. 

30.10.2017 Cztery zespoły, 24 godziny kreatywnej pracy, wiele dyskusji, sporów i pozytywnej energii - to efekt zakónczonej właśnie II edycji Climathonu.
26.10.2017 Wszystkie zespoły, które wezmą udział w drugiej edycji Climathonu czeka niespodzianka.
11.10.2017 Druga edycja Climathonu przed nami. Dołącz!
10.10.2017 27-28 października zapraszamy wszystkich do udziału w II edycji Climathonu.
10.10.2017 5 października 2017 roku w Poznaniu odbył się II festiwal filmów odpowiedzialnych - 17 celów.
02.10.2017 Już 5 października zapraszamy do Poznania na II Festiwal filmów odpowiedzialnych.
02.10.2017 28 września w Izbie Regionalnej w Łętowni powstały wiklinowe płotki.
05.09.2017 To cieszy - opowiada Joanna Mieszkowicz. Największą akcją, jaką prowadzimy, jest sadzenie lasów z Fundacją Yves Rocher.
18.08.2017 5 zabitych osób, 50 rannych, wiele zniszczonych domów oraz 45 tysięcy hektarów zdewastowanych drzew - to bilans gwałtownych burz i nawałnic, jakie przeszły przez Polskę. „Takiej katastrofy w lasach nie mieliśmy od 90 lat" - powiedział generalny dyrektor lasów państwowych - Konrad Tomaszewski. Rzeczywiście ogrom zniszczeń jest ogromy. Co to jednak dla nas oznacza? Czy obecna sytuacja jest szansą na zmianę sposobu działania?
17.07.2017 W dniach 24 i 25 czerwca w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbył się Festiwal Naturalnego Budowania. Tak długo wyczekiwane wydarzenie tego typu w Polsce, stało się przestrzenią do poznania jak budować i kreować zdrowszy świat za pomocą zdrowych, naturalnych i odnawialnych materiałów oraz systemów zrównoważonego projektowania i myślenia.
29.06.2017 Czy idąc po beskidzkiej łące widzisz tylko nieokreślone chabazie, trawska i zielska? Czy wiesz, że wiele z nich możesz zjeść, zrobić z nich napar czy użyć jako przyprawę? Czy chodząc po lesie chcesz czuć się pewnie jak u siebie w domu ? Czy chcesz rozpoznawać i stosować pospolite rośliny lecznicze? Czy chcesz poznać ideę permakultury i zobaczyć kilka praktycznych rozwiązań? Zapraszamy Cię na warsztat łączący wiedzę o dzikich roślinach użytkowych i permakulturze 9 lipca w Łętowni!
16.06.2017 - W najbliższą sobotę w regionalnej telewizji TVP3 w paśmie ogólnopolskim o 12:25 w programie ekologicznym "Zero śmieci" będzie można zobaczyć mnie i małżonka, dziatwę, hacjende przed remontem oraz akcje z Aeris Futuro.
13.06.2017 2 dni, 20 godzin pracy, niemal 200 dzieciaków i ponad 2 ary zrekultywowanego terenu, na którym posadzono ponad 400 roślin - to efekty warsztatów odbywających się w Łętowni koło Jordanowa.
08.06.2017 Festiwal Naturalnego Budowania odbędzie się w dniach 24-25 czerwca w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. To wydarzenie długo wyczekiwane w Polsce. Będzie to okazja do zdobycia wiedzy, poznania konkretnych rozwiązań i realizacji, które od lat realizowane są w Polsce i na świecie. Podczas festiwalu dowiesz się jak w harmonijny sposób użyć naturalnych, niskoprzetworzonych i odnawialnych materiałów do budowy domu. To możliwość spotkania z projektantami, wykonawcami i właścicielami domów, stworzonych z potrzeby życia w zrównoważonym, zdrowym otoczeniu. 
02.06.2017 W dniach 6-7 czerwca w godzinach 9:00-17:00 Fundacja Aeris Futuro oddział w Łętowni, Fundacja Sendzimira, Żywa Pracownia, Rada Sołecka w Łętowni i Urząd Gminy Jordanów zapraszają do obchodów Światowego Dniach Ochrony Środowiska i udziału w warsztatach ZRÓBMY SOBIE OGRÓD przy Izbie Regionalnej w centrum Łętowni koło leśniczówki. W programie sadzenie tradycyjnych dla wiejskich ogródków ziół, kwiatów, krzewów i drzew, nauka wyplatania z wikliny oraz zastrzyk wiedzy o ważnej roli bioróżnorodności dla przyrody i człowieka. Udział jest bezpłatny. Zapraszamy starszych i młodszych do współdziałania.
25.05.2017 Wiosenne sadzenia drzew w ramach programu Czas na Las Fundacji Aeris Futuro oraz projektu "W pięknej sprawie" Yves Rocher zostały zakończone. Łącznie blisko 46 000 drzew rośnie już nad Jeziorem Czorsztyńskim w Kluszkowcach oraz w Parku Narodowym Gór Stołowych!
24.05.2017 W dniach 24 - 27 maja odbędzie sie kolejna edycja Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie pod hasłem "W zgodzie z naturą". Fundacja Aeris Futuro i Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają w piątek i sobotę do aktywnej nauki o smogu oraz śladzie klimatycznym na Rynku Głównym w Krakowie. 
18.05.2017 Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego województwa małopolskiego. W tym roku pula środków to 8 mln zł! Małopolanie, jest to szansa, aby wpłynąć na naszą przestrzeń, zazielenić najbliższe otoczenie i stworzyć świat jaki chcielibyśmy pozostawić przyszłym pokoleniom!
08.05.2017

Fundacja Yves Rocher wraz z Fundacją AERIS FUTURO rozpoczęła nowy projekt nasadzeń na terenie gminy Czorsztyn w Kluszkowcach w województwie małopolskim oraz w Parku Narodowym Gór Stołowych. Nasz cel na ten rok to 50 450 drzew!

 

 

04.05.2017 Czy przyszłość oparta na węglu i ropie ma rację bytu? Dlaczego tak mocno cierpimy z powodu smogu w powietrzu? Nie tylko na te pytania odpowiedzi szukać można w filmie dokumentalnym pt. „Punkt krytyczny - Energia odnowa", którego polska premiera nastąpi 14 maja w Warszawie.
02.05.2017 Światowy Dzień Ziemi - czyli czas, gdy miliardy ludzi pochylają się nad losem planety, na której żyją. Fundacja Aeris Futuro aktywnie wspomaga Matkę Ziemię od 11 lat i tak też i tym razem obchodziliśmy jej święto sadząc drzewa i krzewy w Warszawie i na Lubelszczyźnie!
20.04.2017 Fundacja Aeris Futuro wraz z pracownikami firmy UPS i lokalną społecznością w sobotę 22 kwietnia wspólnie posadzi 1000 drzew w Wierzchowiskach Pierwszych w gminie Piaski.
19.04.2017 20 kwietnia 2017 r. w Kinoteatrze „Rialto" w Katowicach odbędzie się XLIII spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej, którego gościem będzie zespół Same Suki, kobieca formacja folkowa grająca muzykę kobiet z miasta inspirowaną muzyką ludową. Patronat nad spotkaniem i koncertem zespołu objął Miesięcznik Dzikie Życie.
19.04.2017 25 kwietnia we wtorek o godzinie 16:00 zapraszamy do udziału w warsztatach ZRÓBMY SOBIE OGRÓD przy Izbie Regionalnej w centrum Łętowni koło leśniczówki. Organizatorami są Fundacja Aeris Futuro o/Łętownia, Żywa Pracownia, Fundacja Sendzimira, Rada Sołecka w Łętowni i Urząd Gminy Jordanów.
13.03.2017 We wtorek 14 marca o godz. 11.00 na Placu Zamkowym w Warszawie Fundacja Ekologiczna ARKA zorganizowała kolejną edycję ogólnopolskiej akcji ROWER POMAGA.
15.02.2017 9 lutego w Warszawie odbyła się debata poświęcona problemowi smogu. O to, jak się go pozbyć zostali zapytani wiceprezydent Warszawy, reprezentantka inicjatywy obywatelskiej Warszawski Alarm Smogowy, Joanna Mieszkowicz- prezeska Fundacji Aeris Futuro, a także eksperci ze Szwecji i Niemiec. Organizatorami debaty byli Instytut Spraw Publicznych, Fundacja im. Friedricha Eberta oraz Ambasada Szwecji.
05.02.2017 Kochasz jeździć na nartach? Przyłącz się do działań na rzecz śniegu „Narciarze dla klimatu"! Takie hasło wybrzmiewało wielokrotnie na Szklanej Górze w Harbutowicach koło Krakowa, gdzie w sobotę 4 lutego Fundacja Aeris Futuro zorganizowała wspólnie z ośrodkiem narciarskim zimowy happening poświęcony zmianom klimatu.
31.01.2017 W sobotę 4 lutego Fundacja Aeris Futuro i stok narciarski Szklana Góra zapraszają na zimową zabawę z edukacją o klimacie. To także start nowego projektu Fundacji Aeris Futuro „Zadedykuj drzewko - narciarze dla klimatu". Wydarzenie ma przekonać narciarzy, że walka z globalnym ociepleniem jest jednym z najistotniejszych wyzwań tego wieku, a skutki zmian klimatu dotykają nas bezpośrednio.
30.01.2017 Czy lubisz aktywnie spędzać zimę - narty, snowboard, sanki, bałwany i śnieżki? Czy odczuwasz, że chwil z białym szaleństwem ubywa? Jeśli tak to już czas na Twoje czynne działania na rzecz klimatu! Włącz się w zmianę i posadź z nami drzewko przy stoku narciarskim w Szklanej Górze! Tegoroczna edycja projektu „Zadedykuj drzewko" stawia przed polskimi narciarzami wyzwanie: w 2017 chcemy posadzić 100 drzewek, które zneutralizują co najmniej 200 ton CO2!

24.01.2017 Kampania edukacyjna „Bądź mądry" powraca w wersji eko. Jej organizatorzy - Kompania Piwowarska oraz Rekopol - wspólnie z autorami blogów Baba Ma Dom, Topowa Dycha i Piwny Garaż przekonują, że poszanowanie środowiska jest ważne i modne.
18.12.2016 Fundacja Aeris Futuro w partnerstwie z Fundacją Yves Rocher zakończyła projekt CZAS NA LAS realizowany w latach 2015- 2016 na terenie gminy Sędziszów. Zalesienie dotyczyło obszarów przy gminnym wysypisku odpadów, gdzie zostało posadzonych łącznie 50 tys. drzew (35 tys. w roku 2015 i 15 tys w roku 2016).
14.12.2016 Przez dwa dni Lanckorona należała do aniołów. Jak co roku w trakcie festiwalu zimowego Anioł w Miasteczku na miejscowym rynku zorganizowane zostały targi rzemiosła i produktów regionalnych, ale nie tylko. W niedzielę 11 grudnia dla małych i dużych współorganizowaliśmy Bliskie spotkania z Aniołami 4 żywiołów w Gospodarstwie edukacyjnym "Pod Rogalem"!
05.12.2016 Międzynarodowa konferencja „W kierunku gospodarki obiegu zamkniętego - wyzwania i szanse",która odbyła się 23 listopada br. w Warszawie, była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń z obszaru wdrażania i rozwoju modeli biznesowych gospodarki obiegu zamkniętego.
01.12.2016 Dzikie życie zależy od Ciebie! 2 grudnia 2016 r. w Kinoteatrze „Rialto" w Katowicach odbędzie się XL spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej, którego gościem będzie Oktawia Nowacka, pięcioboistka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, zdobywczyni Pucharu Świata, medalistka mistrzostw Europy i mistrzostw Polski, weganka. Patronat medialny nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.
16.11.2016 Koalicja na rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego RECONOMY zaprasza do udziału w pierwszej międzynarodowej konferencji:„W kierunku gospodarki obiegu zamkniętego. Wyzwania i szanse", która odbędzie się już 23 listopada 2016 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie.
10.11.2016 Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła" zaprasza małych i dużych na obchody Tygodnia Edukacji Globalnej 2016 w kilku polskich miastach. W tym roku zapraszają Was na rodzinne warsztaty, w trakcie których odbędzie się spektakl obrazkowego teatrzyku Kamishibai, a także zostaną wspólnie wykonane abawki z różnych stron świata, między innymi kolorowe mandale, boliwijskie enchoque i maleńkie laleczki "worry dolls".
08.11.2016 Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju pragnie poinformować o kontynuacji projektu Zielone Wydarzenia, które w okresie październik - listopad 2016 będzie współfinansowane ze środków budżetowych Miasta Poznania, będących w dyspozycji Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej Związku Organizacji Pozarządowych, oraz współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
02.11.2016 Zakończony krakowski 24-godzinny CLIMATHON przyniósł zwycięstwo projektowi dotyczącemu alternatywnej organizacji przestrzeni publicznej na Kazimierzu, uwolnionej od samochodów. Nad pomysłami na działania lokalne podejmowane dla ochrony klimatu pracowało 8 zespołów. Wydarzenie zorganizowane zostało wspólnie przez Fundację Aeris Futuro i Urząd Miasta Krakowa.
18.10.2016 W minioną sobotę, 15 października razem z firmą Raben Logistics Polska sp. z o.o posadzimy w Stanisławowie w gminie Cedry Wielkie nowy las.
30.09.2016 Znamy już laureatów I Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych. Przed jurorami postawiono bardzo trudny obowiązek - ich zadaniem było wybrać najciekawsze, najbardziej wartościowe, opowiadające o zrównoważonym rozwoju filmy. 
18.08.2016 Jedyny w Polsce festiwal poświęcony filmom promocyjnym i reklamowym z zakresu Corporate Social Responsibility (CSR) i zrównoważonego rozwoju - I Festiwal Filmów Odpowiedzialnych
„17 Celów" odbędzie się w Poznaniu 25 września 2016 roku, w dniu pierwszej rocznicy Szczytu ONZ, na którym ogłoszono Agendę ONZ na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 i zawarte w niej 17 Globalnych Celów.
16.08.2016 Oj działo się, działo 13 sierpnia 2016 roku w Łętowni!
Zgodnie z harmonogramem LETNIEJ AKADEMII PRZYRODNICZEJ - zadania dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie - w minioną sobotę 13 sierpnia w Łętowni, tuż przy Izbie Regionalnej odbył się Rodzinny Piknik Ekologiczny. Od 12-stej trwała gorączka organizacyjna, żeby wszystko zapiąć na ostatni guzik i o 14-stej przyjąć pierwszych gości.
06.07.2016 W ostatnich dniach wiosny, 17 czerwca Fundacja Aeris Futuro zorganizowała dla zespołu Banku BPH ekologiczny wyjazd integracyjny do zagrody edukacyjnej „Pod Lipą" w Kamienickim Młynie na Kaszubach. Zielony event stanowił nagrodę główną w konkursie Ekobiuro 2015!
24.06.2016 Proekologiczna działalność przedsiębiorstw przestaje być modą, a staje się jedną z wytycznych działalności. Podnoszenie efektywności, zmniejszanie zużycia energii i innych zasobów to standard, który zapewnia konkurencyjność, generuje korzyści finansowe i istotnie wpływa na wizerunek firmy. Wielu przedsiębiorców tego typu działalność traktuje bardzo poważnie i stara się odpowiadać nią na pogłębiające się kryzysy. Jednym z takich wyzwań są niewątpliwie zmiany klimatu, mające olbrzymie skutki nie tyko środowiskowe, ale również społeczne i gospodarcze.
08.06.2016 Serdecznie zapraszamy na konferencję prezentującą markę Social Carbon Offset stworzoną przez ekspertów konsorcjum, którego jesteśmy liderem. Spotkanie odbędzie się 20 czerwca w Warszawie.
06.06.2016 Dnia 18 maja 2016 w Zakopanem odbyła się Konferencja polskiego oddziału firmy Yves Rocher, na której gościła Fundacja Aeris Futuro. Spotkanie stało się dobrą okazją na podsumowanie kilkuletniej współpracy z firmą w ramach programu CZAS NA LAS.
02.05.2016 W dniach 20-21 kwietnia 2016 r. na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa OSA - Odpady, Środowisko, Atmosfera, organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Wentylacji, Klimatyzacji i Ogrzewnictwa Equilibrium oraz Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Odpadami. Fundacja Aeris Futuro będąca partnerem Konferencji, dbała o zachowanie Zielonych Standardów wydarzenia.
27.04.2016 Z okazji Dnia Ziemi Fundacja Aeris Futuro wraz z pracownikami firmy UPS w sobotę 23 kwietnia wspólnie stworzyła ogród pracowniczy w Dobrej k/Strykowa.
14.04.2016 Przypominamy, że już wkrótce - w dniach 20-21 kwietnia 2016 roku na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej odbędzie się II edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej OSA. Fundacja Aeris Futuro jest partnerem tegorocznego wydarzenia.
30.03.2016

Posiadasz trochę wolnego czasu? Chcesz się czegoś nauczyć? Zdobyć nowe doświadczenie? Chcesz podzielić się swoimi umiejętnościami? Lubisz pracę z dziećmi? Chcesz wypełnić swój czas wartościowymi zajęciami, zadziałać społecznie? 

Zapraszamy Cię do pomocy przy współtworzeniu wydarzeń organizowanych przez Fundację Aeris Futuro! DOŁĄCZ już dziś!

24.03.2016
Między innymi o fundacji Aeris Futuro i opracowanym przez nas narzędziu Social Carbon Offset: Czemu instalacje odnawialnych źródeł energii wciąż są traktowane jako ekstrawagancja bogatych? Przecież to technologie, w których wykorzystuje się darmowe „paliwo", a więc rozwiązanie dla najuboższych!
18.03.2016 Czy gry planszowe i komputerowe mogą pomagać w zdobywaniu wiedzy o ochronie środowiska? Organizatorzy ogólnopolskiego festiwalu „Zielone gry" udowadniają, że jest to możliwe. Już 4 kwietna w Warszawie 150 osób zagra m.in. w „Gry z Klimatem 2.0", "Remiks energetyczny" czy „Władców Doliny".
28.01.2016 W terminie 20-21 kwietnia 2016 roku na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej organizowana będzie II edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej OSA. Wydarzenie to dedykowane jest studentom, doktorantom oraz pracownikom naukowym kierunków związanych z szeroko pojętą tematyką środowiska.
18.01.2016 „Energia obywatelska, rola regionów, miast i społeczności lokalnych w nowej polityce energetycznej - potencjały i wyzwania"- to tytuł konferencji, która odbyła się 13 stycznia w Centrum Nauki Kopernik . Spotkanie zorganizowała fundacja EuroNatur przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Fundacja im. Heinricha Bölla i Instytutu na rzecz Ekorozwoju.
24.12.2015 W piątek 18 grudnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Promocji w Osielcu Fundacja Aeris Futuro i Wójt Gminy Jordanów zorganizowali podsumowanie projektu edukacyjno-informacyjnego pt. „Paląca sprawa: nie róbże zadymy, tu chodzi o nasze zdrowie!".
21.12.2015 Zrównoważona gospodarka, równowaga życiowa, ekologiczna - te pojęcia być może znasz, gdzieś je słyszałeś. One wszystkie mają swoje odbicie właśnie w zrównoważonych świętach. Bo przeżyć święta w sposób zrównoważony, wystarczy stale czuć się ważnym elementem systemu ziemskiego- a to zoobowiązuje i nakierowuje na działania przyjazne dla środowiska, otoczenia, bliskich czy siebie! Zrównoważone święta są bardziej ekologiczne, oszczędne, spokojne i - wierzymy w to bardzo - przyjemniejsze, pełne relaksu i poczucia szczęścia.
14.12.2015 Pomimo wielu różnic świat zjednoczył siły w walce ze zmianą klimatu. Dzięki aktywnej postawie prawie 200 delegacji, w tym największych potęg jak USA, Chin i Unii Europejskiej, udało się osiągnąć konsensus. Porozumienie zawarte w Paryżu jest jednak dopiero początkiem trudnej i wyboistej drogi.
10.12.2015 Prezes Fundacji Aeris Futuro i Wójt Gminy Jordanów serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką ochrony powietrza w Gminie Jordanów na podsumowanie projektu edukacyjno-informacyjnego pt. „Paląca sprawa: nie róbże zadymy, tu chodzi o nasze zdrowie!",które odbędzie się w piątek 18 grudnia br. o godz. 13.00 w sali GOK w Osielcu.
10.12.2015 Trwająca do 11 grudnia ONZ-owska konferencja COP21 zakończy się globalnym porozumieniem klimatycznym, które ma uchronić świat przed większym niż 2oC wzrostem średnich temperatur na świecie w porównaniu z erą przedindustrialną.
26.11.2015 W dniach 24-25 listopada na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbyla się konferencja EVENT o EKOinnowacjach. Konferencja gościła specjalistów z zakresu ekoinnowacji oraz licznych prelegentów reprezentujących różne dziedziny nauki oraz praktyków zajmujących się ekoinnowacjami.
23.11.2015 Razem z Gminą Jordanów rozpoczeliśmy cykl działań edukacyjnych dotyczących konieczności ograniczania emisji zanieczyszczeń do powietrza w gminie Jordanów.
16.11.2015 Zamówienia publiczne są ważnym narzędziem, które może być wykorzystywane przez gminy i miasta do obniżania emisji CO2 oraz walki ze zmianami klimatycznymi. Wybierając ekologiczne produkty i usługi organy publiczne mogą przyczynić się do zrównoważonej produkcji i konsumpcji, a w efekcie dokonywać zakupów o lepszej jakości.
15.10.2015 Mamy zaszczyt ogłosić długo wyczekiwane wyniki Konkursu EKOBIURO 2015! To już szósta edycja Konkursu, organizowanego przez Fundację Aeris Futuro, skierowanego do pracowników firm, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych zainteresowanych wdrażaniem zasad zrównoważonego rozwoju w miejscu pracy.
09.10.2015 Po sezonie wakacyjnym do Krakowa wracają spotkania CSR KRK. Tym razem przygotowaliśmy dla Was temat innowacji społecznych. Ale samo spotkanie rozpoczniemy od prowokacyjnego pytania, które zada Paweł Niziński z firmy better.: Czy CSR jeszcze istnieje...?
07.10.2015 Urząd Gminy i Miasta Dobczyce , Fundacja Aeris Futuro i Przyjaciele Raby podpisali porozumienie w sprawie odtworzenia fragmentu nadrabiańskiego lasu. Na działce Gminy Dobczyce, w pobliżu Raby zostanie posadzone kilkaset drzew i krzewów właściwych dla nadrzecznego terenu, które specjalnie dla nas pielęgnował hodowca Pan Grzegorz Łaczek. Są to m.in. czereśnia ptasia, klon jawor, jarząb, czeremcha, wiąz górski, września pobrzeżna, grab.
01.10.2015 Program CZAS NA LAS, czyli pionierski w Polsce projekt offsetu leśnego, z którego wyrosła Fundacja Aeris Futuro świętuje dzisiaj swoje dziesięciolecie! Przy współpracy z organizacjami z różnych sektorów posadziliśmy łącznie ponad 1300000 drzewek.
22.09.2015 Ruszyła druga edycja konkursu Ministerstwa Środowiska „Zielone miasta - w stronę przyszłości!". Na zgłoszenia czekamy do 12 października.Szukamy miast i gmin miejskich, które mogą pochwalić się ekologicznymi i nowatorskimi rozwiązaniami w infrastrukturze, a także poprawiają jakość życia mieszkańców.
17.09.2015 Czy rzeczywiście miasta mogą istnieć bez samochodów? Jakie decyzje są potrzebne i rozwój jakich mechanizmów jest niezbędny do efektywnego zarządzania transportem w dużych aglomeracjach? I gdzie w tym wszystkim miejsce na głos mieszkańców? Te i wiele innych kwestii zostanie poruszonych podczas kolejnej debaty online organizowanej przez portal Chronmyklimat.pl.
27.08.2015 Blisko 100 łyżeczek cukru i 8 łyżeczek soli zjada przeciętne dziecko w spożywanych przez tydzień produktach*. Oznacza to, że w ciągu miesiąca dostarcza do organizmu 400 łyżeczek cukru i 32 soli, które znajdują się w batonikach, cukierkach, kolorowych żelkach, czipsach lub przyprawianych orzeszkach. Eksperci ostrzegają, że najgorszy jest cukier „ukryty" w przekąskach, które są uznawane za zdrowe: jogurtach, deserach mlecznych i sokach. Dzieci żywią się źle w szkole i poza nią. Od 1 września szkoły mają zmienić sposób żywienia dzieci, bo takie wymogi stawia przed nimi nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia. A co ze zdrowym jedzeniem po szkole ?
04.08.2015 Widzisz wysypisko śmieci w pobliskim lesie? A może plaża, na której spędzasz urlop wymaga posprzątania? Zrób zdjęcie, opisz lokalizację i wyślij zgłoszenie do Fundacji BOŚ. Pozwoli to stworzyć wakacyjną mapę dzikich wysypisk w całym kraju i wesprzeć samorządy w walce o czyste środowisko.
24.07.2015 Fundacja Aeris Futuro i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, filia w Łętowni, zorganizowały przy współpracy z ŻyWą Pracownią nieodpłatne wakacyjne spotkania dla dzieci pt. POSZUKIWACZE SKARBÓW NATURY. Warsztaty skierowane były dla dzieci z Łętowni w wieku od 8-12 lat.
16.06.2015
Fundacja Aeris Futuro od 2010 roku organizuje Konkurs Ekobiuro. Konkurs skierowany jest do pracownikó w biurowych firm, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych, szkół zainteresowanych wdrażaniem zasad zrównoważonego rozwoju w swoim miejscu pracy. Na inicjatywy, które odbyły się w okresie od 1 września 2014 roku czekamy do 14 września br.
23.05.2015 W sobotę 23 maja ponad 60 pracowników firmy Raben Polska przy współpracy z Fundacją Aeris Futuro i Wspólnotą Gruntowo- Leśnej Stare Bukowno wspólnie posadzili 1500 buków w Starym Bukownie. Sadzenie odbyło się w ramach akcji prośrodowiskowej Grupy Raben „e-faktura=wyższa kultura".
14.05.2015 Instytut na Rzecz Ekorozwoju i Związek Powiatów Polskich zapraszają na II Samorządową Konferencję Klimatyczną, która odbędzie się 18-19 maja w Warszawie. Będzie ona podsumowaniem projeku Dobry Klimat dla Powiatów, który był prowadzony przez organizatowów w ciągu minionych pięciu lat przy współudziale brytyjskiej organizacji Community Energy Plus.
30.04.2015
Czy Twoja organizacja posiada własny budynek? Może posiadacie lokal w dzierżawie na długi okres czasu? Czy rozważacie możliwości zmniejszenia kosztów prowadzenia Waszej działalności? Czy interesujecie się możliwością instalacji odnawialnych źródeł energii w Waszych organizacjach? Jeśli odpowiedź brzmi TAK to powinien zainteresować Was projekt Fundacji Aeris Futuro pt. ZIELONA ENERGIA ZMIANY SPOŁECZNEJ. 
30.04.2015 Poznanie polskiej oferty ekoturystycznej i jej potencjału, integracja środowiska, możliwość skorzystania z doświadczeń zagranicznych gości - to tylko niektóre z celów i atrakcji III Konferencji Ekoturystycznej, która odbyła się w dniach 26-29 kwietnia w Jachrance. Jendą z panelistek Konferencji była prezes Fundacji Aeris Futuro- Joanna Mieszkowicz
30.04.2015
ZIELONA ENERGIA ZMIANY SPOŁECZNEJ to projekt którego efektem będzie innowacyjny Kalkulator CO2,zgodny z normą ISO 14067, dzięki któremu firmy będą miały możliwość zidentyfikowania obszarów największej emisji CO2 (tzw. śladu klimatycznego), znalezienia sposobów na jej ograniczenie lub zrekompensowanie dzięki inwestycjom w instytucjach prospołecznych zgodnie z autorską zasadą 4xO (Odkryj, Oszacuj, Ogranicz, Oddziałuj). Działania takie są zgodne z założeniami koncepcji Społecznej Odpowiedzialności Biznesu wdrażanej przez coraz większą liczbę podmiotów jak i z nowymi działaniami Komisji Europejskiej dotyczącej pomiaru efektywności środowiskowej produktów i organizacji. 
29.04.2015 W dniu 26 maja br. w Krakowie odbędzie się seminarium pt. „Możliwości finansowania projektów innowacyjnych z Europejskiej Współpracy Terytorialnej (2014-2020)" zorganizowane w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji.
22.04.2015 Tegoroczne obchody Dnia Ziemi Fundacja Aeris Futuro celebruje w gronie najmłodszych dzieci - przedszkolaków. W zawiązku z edukacyjnym wymiarem spotkania, dzieci zmierzyły się z górą odpadów, poszerzając wiedzę na temat ich segregacji, recyklingu i upcyklingu, uświadomiły sobie, że same są częścią przyrody i warto nauczyć się o nią na co dzień dbać.
21.04.2015 Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. (DARR S.A.) działając w partnerstwie z Wrocławskim Centrum Badań EIT+ zaprasza do udziału w konkursach grantowych realizowanych w ramach projektu Climate-KIC. Poszukiwani są pomysłodawcy działający w następujących obszarach tematycznych: ochrona środowiska, odnawialne źródła energii, budownictwo ekologiczne, efektywność energetyczna, zrównoważony transport, zrównoważony rozwój, ochrona klimatu oraz dziedziny pokrewne.
21.04.2015 Planując urlop majowy czy wakacyjną podróż warto już teraz zastanowić się nad wyjazdem na polską, piękną, nieznaną i niedocenianą wieś. Szukaj gospodarstw i noclegów z logo SŁONECZNA POLSKA!
W ramach projektu „Słoneczna Polska. Wczasy ze słońcem." realizowanego przez „Międzynarodową Koalicję dla Ochrony Polskiej Wsi-ICPPC" można odwiedzić dziesiątki eko-agroturystycznych gospodarstw położonych w województwach małopolskim, lubelskim, podkarpackim oraz świętokrzyskim.
09.04.2015 W najbliższą niedzielę (12 kwietnia) o godzinie 15:00 przy Bulwarze Wołyńskim obok Mostu Grunwaldzkiego startuje kolejna edycja projektu ‪#‎Halorzeka‬. W 22-osobowej ekipie pływają po Wiśle w Krakowie i rekreacyjnie patrolują stan rzeki. Sprawdzają, gdzie zbierają się śmieci, jak się da to sami je wyciągają, jeśli trzeba zmierzyć głębokość - podejmują się również i tego. Bezpłatne 2-godzinne rejsy inaugurują już w niedzielę.
27.03.2015 Już w najbliższy wtorek 31 marca 2015 r., o godz. 11.00 odbędzie się debata on-line "Ustawa o energetyce odnawialnej - szansa dla obywatela-prosumenta i test dla rządu". Serdecznie zapraszamy!
18.03.2015 Fundacja ekologiczna ARKA rozpoczęła ogólnopolską akcję ROWER POMAGA. Tradycyjnie w akcji łączą tematykę ekologiczną ze społeczną. Namawiają wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.RowerPoamga.pl Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisję CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem. Za każde 5000 wspólnie przejechanych na rowerach kilometrów dzięki sponsorom przekazują dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych ich wymarzony rower.
08.03.2015 Coraz lepiej oceniamy wodę z kranu, czasem zdarza nam się ją pić bez przegotowania i filtrowania, ale nadal pokutuje przekonanie, że jest ona niezdrowa. Co zrobić, aby mieszkańcy polskich miast przestali bać się wody z kranu? Czy jest alternatywa dla wody w jednorazowych butelkach? Fundacja Sendzimira podsumowuje badanie TNS Polska na temat postaw i przyzwyczajeń mieszkańców polskich miast (Krakowa, Łodzi i Warszawy) wobec wody z kranu oraz wody w butelkach. Raport z badania jest już dostępny na stronie projektu „Woda wolna od butelek": www.woda.sendzimir.org.pl 
04.03.2015 20 lutego to przełomowy dzień dla małych odnawialnych źródeł energii. Posłowie uchwalili ustawę o OZE, do której wprowdadzono zapis o finansowym wsparciu dla energetyki obywatelskiej. Polscy posłowie odpowiedzieli na apele obywateli, którzy chcą mieć w swoich domach własne odnawialne źródła energii elektrycznej, czyli np. panele fotowoltaiczne. W głosowaniu, które odbyło się 20 lutego w godzinach porannych odrzucili wprowadzone w Senacie szkodliwe zmiany dotyczące wsparcia dla najmniejszych instalacji OZE i utrzymali w mocy poprawkę zezwalającą obywatelom na opłacalną produkcję energii odnawialnej. To ważny krok w kierunku budowy demokracji energetycznej w Polsce.
19.02.2015 W imieniu Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego FREEDOM oraz Zielonej Miejscowni zapraszamy na dwugodzinny wykład dotyczący Budownictwa Naturalnego. 
09.02.2015 Już w najbliższy czwartek - 12 lutego br. o godz. 11.00 odbędzie się kolejna, szósta debata online portalu ChronmyKlimat.pl. Tym razem zostanie podjęty temat dotyczący bezpośrednio każdego z nas - porozmawiamy o cenach prądu.Warto wiedzieć co wpływa na koszty energii elektrycznej, jak są kształtowane, a także, a może przede wszystkim - czy z poziomu konsumenta możemy mieć wpływ na wysokość naszych rachunków.
06.02.2015 zastanów się nad tym jak bardzo narciarstwo zjazdowe szkodzi naszemu środowisku. Narciarze zwykli mówić „my nie niszczymy przyrody, ponieważ rośliny są pod śniegiem". Okazuje się jednak, że lista szkód, które mogą wyrządzić środowisku przyrodniczemu jest bardzo długa.  
21.01.2015 Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy i spotkanie z autorem zdjęć, które odbędzie się w dn. 22 stycznia o godz. 18:00 (czwartek) w Nowohuckim Centrum Kultury Al. Jana Pawła II 232 sala nr 203. Każdy z przybyłych gości otrzyma prezent w postaci albumu lub innej publikacji prezentującej walory nadwiślańskiej przyrody.
11.12.2014 Jak uwrażliwić młodzież na przyrodę, rozwijając przy tym ich pasje i talenty? W jaki sposób efektywnie kształtować postawy proekologiczne od najmłodszych lat, a zdobytą wiedzę skutecznie wykorzystać w życiu codziennym? W odpowiedzi na te pytania powstał projekt edukacji ekologicznej „Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych". Pasję przyrodników uczniowie będą odkrywać wspólnie z ambasadorką projektu - Beatą Pawlikowską, znaną podróżniczką i dziennikarką.
02.12.2014 Wczoraj - 1 grudnia br., rozpoczęła się XX Konferencja Stron Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP20). Spotkania odbywają się w stolicy Peru, Limie. Tegoroczny Szczyt Klimatyczny jest niezwykle istotny - podjęcie na nim kluczowych rozwiązań ma zagwarantować podpisanie w roku 2015, podczas Konferencji Stron w Paryżu, nowego globalnego porozumienia klimatycznego.
28.11.2014 Fundacja Aeris Futuro miała przyjemność gościć na IV Targach Ekologia Dla Rodziny EcoFamily. Tegoroczne Targi odbywające się 15 i 16 listopada w Kielcach przyciągnęły aż 140 wystawców z Polski i Niemiec.
15.11.2014 W sobotę 22 listopada o godzinie 14:00 w Pijalni Wód Mineralnych w Szczawie odbył się wernisaż "Ginąca architektura drewniana Beskidu Wyspowego".
04.11.2014 W piątek 17 października 33 wolontariuszy Kompanii Piwowarskiej posadziło wspólnie 3 000 sadzonek niedaleko Białegostoku. Projekt "Postaw na las. Posadź drzewo!" w ramach fundacyjnego programu "Czas na Las" zakończony!

 

23.10.2014 O efektywnym wykorzystywaniu energii w mieście, zrównoważonym transporcie, nowych technologach w energetyce będą dyskutować 24 października w Krakowie uczestnicy III Kongresu Energetycznego odbywającego się pod hasłem „Inteligentne miasta w Małopolsce. Zrównoważona polityka energetyczna w przestrzeni miejskiej".
01.10.2014 Mamy przyjemność przedstawić Państwu wyniki 5. edycji konkursu Ekobiuro, skierowanego do pracowników firm, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych i innych stosujących proekologiczne działania w swoim miejscu pracy.   
29.09.2014 Ministerstwo Środowisko i Instytut na rzecz Ekorozwoju we współpracy z Uniwersyteckim Centrum Badao nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem serdecznie zapraszają na debatę poświęconą miejscu i roli ruchu ekologicznego w zmieniającym się świecie. Punktem wyjścia jest publikacja pt. „Przez ekologię do wolności. Ruch ekologiczny a 25 lat przemian - refleksje na 25-lecie odzyskania suwerenności Polski”. Debata odbędzie się 10 października 2014 r. w sali 308 Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28. Początek debaty o godz. 13:00. W trakcie spotkania będzie można otrzymad ww. publikację.
22.09.2014 Koalicja Klimatyczna, której członkiem jest Fundacja Aeris Futuro, wystosowała apel do Prezydenta o przedstawienie podczas rozpoczynającego się  Szczytu Klimatycznego w Nowym Jorku propozycji takich działań ze strony Polski, które pomogą w ochronie świata przed klimatycznym chaosem.
02.09.2014 W dniach 21-24 sierpnia Fundacja Aeris Futuro uczestniczyła w jubileuszowej edycji Cieszanów Rock Festiwal. To już trzeci rok naszej współpracy nad zazielenianiem tego, jak niektórzy nazywają, Podkarpackiego Woodstocku.
01.09.2014 Współtworzenie miasta może być SMART! Weź udział w badaniu Fundacji Otwarty Plan. Badanie "Miasto dla ludzi i przyrody", w postaci internetowej ankiety, skierowane jest do wszystkich mieszkańców Krakowa. Ankietę można wypełniać do połowy września, a znajduje się ona na stronie Fundacji Otwarty Plan: otwartyplan.org/badanie
01.08.2014 Polska Zielona Sieć oraz Rada OPZZ Województwa Małopolskiego ogłaszają nabór uczestniczek i uczestników do drugiej edycji bezpłatnego cyklu szkoleń pt. „Globalny świat pracy - Globalne działania".
23.07.2014 Festiwal Folkowisko w niewielkiej podkarpackiej wsi Gorajec dzięki współpracy i szkoleniom przeprowadzonym przez Fundację Aeris Futuro z roku na rok staje się coraz bardziej ekologiczny. Zerknijmy co zmieniło się na Folkowisku w tym roku.
16.07.2014

 

Zielona mapa drogowa dla organizowania imprez na terenach wrażliwych przyrodniczo.

 

14.07.2014

Już niedługo rusza 5. edycja Cieszanów Rock Festiwal. Jest to coraz bardziej rozpoznawalna marka na festiwalowej mapie Polski. Okrzyknięty przez niektórych dziennikarzy „Podkarpackim Woodstockiem” na trwałe wpisał się w kalendarz dużych imprez muzycznych w kraju. To festiwal nie tylko o zasięgu ogólnopolskim, ale również międzynarodowym. W tym roku również współpracujemy z organizatorami.

12.07.2014 23 sierpnia tysiące ludzi, mieszkańców Polski, Niemiec oraz innych krajów stanie, ręka w rękę, w 8-kilometrowym łańcuchu ludzi. Połączymy w ten sposób dwie miejscowości zagrożone zniszczeniem z powodu planowanych kopalni odkrywkowych węgla brunatnego (po stronie polskiej szkołę w Grabicach gm. Gubin, woj. lubuskie oraz kościół w Kerkwitz po stronie Niemieckiej). Te i wiele innych miejscowości dosłownie zniknie z powierzchni ziemi jeśli powstaną planowane kopalnie odkrywkowe.
04.07.2014
ZIELONA ENERGIA ZMIANY SPOŁECZNEJ to projekt mający na celu opracowanie innowacyjnego modelu wspierającego instytucje prospołeczne poprzez wykorzystanie offsetowania emisji gazów cieplarnianych, w tym CO2, np. w formie inwestycji w zieloną energię. Jest współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z Programu Innowacje Społeczne.
30.06.2014 Fundacja Aeris Futuro rozpoczęła właśnie realizację projektu pt. "Architektura drewniana - promocja i ochrona wartości kulturowych Beskidu Wyspowego" współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
20.06.2014

Zdrowo! Swoim tempem! Rekreacyjne!
Czy wyobrażasz sobie muzeum na kółkach? Na rowerze? Nasza wyobraźnia sięga aż tak daleko!

24 czerwca uruchamiamy nasz nowy projekt - Rowery i MHK. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza do zwiedzania Krakowa na rowerach. To pierwszy taki projekt w Polsce. Wspólnie wezmą w nim udział aktywny wypoczynek i muzealne kolekcje.

 

10.06.2014 31 maja odbył się Piknik Rodzinny podczas którego dokonano oficjalnego otwarcia pierwszej zrównoważonej dzielnicy w tej części Europy - Siewierz Jeziorna. Piknik miał formę Zielonego Wydarzenia, które było certyfikowane przez Fundację Aeris Futuro z Krakowa. W ramach offsetu śladu klimatycznego uczestnicy pikniku posadzili 35 drzew.
09.06.2014

W dniu 09.06.2014 na Wydziale Zarządzania AGH w Krakowie odbyło się seminarium naukowe, którego tematem przewodnim był środowiskowy ślad produktów i usług. W trakcie seminarium Paweł Łasut przedstawił prezentację dotycząca analizy śladu węglowego, jej zasad (zgodnych normą ISO/TS 14067:2013) oraz wykorzystywanych modeli kalkulacyjnych. Ponadto Pan Łukasz Lelek zaprezentował metodę oceny cyklu życia (Life cycle Assessment) jako narzędzia do analizy śladu środowiskowego procesów, produktów i usług. Seminarium odbyło się w ramach projektu "Zielona energia zmiany społecznej" dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

01.06.2014 Informujemy, że 1 czerwca Fundacja Aeris Futuro zmieniła adres biura. Nowe biuro znajduje się pod dotychczasowym adresem siedziby tj. al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków.
24.05.2014 W weekend 24 i 25 maja na Starorzeczu Skawinki odbędą się Dni Skawiny. Niedziela tradycyjnie rozpocznie się sportowymi zmaganiami z udziałem przedstawicieli skawińskich osiedli. Jedną z nagród dla uczestników zawodów będą drzewka ufundowane przez Fundację Aeris Futuro.
20.05.2014 W niedzielę 25 maja będziesz wybierał „pracowników" na pięcioletni kontrakt do swojej firmy, która nazywa się „Parlament Europejski". To oni w najbliższych latach mają reprezentować Twoje interesy w Europie. Nie trać tej szansy i wybierz świadomie! Jeśli środowisko jest dla Ciebie ważne - sprawdź jakie w tej kwestii poglądy mają kandydaci oraz obecni europarlamentarzyści.
12.05.2014 Pracujemy nad organizacją III Zjazdu Kooperatyw. W tej chwili najważniejsza jest zbiórka funduszy i promocja imprezy. Każdy z nas może włączyć się w pomoc przy tworzeniu tego wydarzenia. Przez niewielkie działania możesz zrobić bardzo wiele.Fundacja Aeris Futuro wspiera inicjatywę, dołączcie!
06.05.2014 W ramach festiwalu filmowego PLANETE DOC review w czwartek 15 maja o 18.00 odbędzie się projekcja filmu "Ostatni dzwonek", a po projekcji odbędzie się debata pt. Wzrost ekonomiczny - zrównoważony i (nie)skończony?
06.05.2014 Fundacja EkoRozwoju oraz fundacja Aeris Futuro zapraszają do udziału w regionalnej konferencji „Jak zarządzać zadrzewieniami przydrożnymi?", która odbędzie się w dniu 16 maja 2014 roku w Krakowie w Centrum Badań Przyrodniczych i Aparatury Naukowej Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Gronostajowa 3. Konferencja skierowana jest do przedstawicieli urzędów gmin, zarządców dróg, instytucji odpowiedzialnych za ochronę przyrody oraz organizacji działających na rzecz przyrody i rozwoju lokalnego.
05.05.2014

Głównym celem projektu EKOstudent jest propagowanie ekologii jako elementu życia codziennego każdego z nas. Organizatorzy chcą, aby studenci w trakcie trwania projektu zapoznali się z ekologicznymi produktami spożywczymi, kosmetykami, środkami czystości, ubraniami oraz tekstyliami poprzez zaangażowanie w nasze konkursy oraz degustacje. Pragną promować ekologiczne przedsiębiorstwa (w tym lokalnych producentów).

24.04.2014 Mieszkańców Grójca i okolic zapraszamy 26 kwietnia do parku miejskiego, gdzie z okazji Dnia Ziemi odbędzie się dużo atrakcji. Impreza objęta jest patronatem medialnym portalu zielonewydarzenia.pl.
14.04.2014 Fundacja Aeris Futuro aktywnie wspiera projekty realizowane przez firmy w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Tym razem, już po raz kolejny, mieliśmy przyjemność współpracować z firmą Cemex Polska koordynując akcję wolontariatu pracowniczego odbywającą się na terenie Zespołu Szkół w Zegrzu. 
07.04.2014 Sobotę 5 kwietnia spędziliśmy z pracownikami Raben Polska sadząc wspólnie 2500 drzew w Nadleśnictwie Chojnów. To efekt realizacji projektu firmy polegającego na zachęceniu kontrahentów do rezygnacji z faktur papierowych na rzecz elektronicznych. Firma Raben zobowiązała się do posadzenia 1 drzewa za każdą zgodę na otrzymywanie e-faktury.
03.04.2014 Kolejny już raz Fundacja Aeris Futuro miała przyjemność gościć na Targach CSR organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Tegoroczne, piąte Targi, odbywające się 1 kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie zgromadziły ponad 60 wystawców. Warto dodać, że impreza została zorganizowana zgodnie ze Standardem Zielonych Wydarzeń.
25.03.2014 Już po raz szósty Stowarzyszenie Empatia organizuje cykl imprez poświęconych diecie wegańskiej. VI Tydzień Weganizmu odbędzie się w Warszawie w dniach od 5 do 13 kwietnia.
25.03.2014 W dniach 21-22 marca we Wrocławiu na Wyspie Słodowej odbywał się happening Święto Wiosny organizowany przez Stowarzyszenie Lokalnych Aktywności Twórczych (SLOT) . Fundacja Aeris Futuro też tam była.
21.03.2014 Babiogórski Park Narodowy zaprasza do wzięcia udziału w Międzynarodowej Konferencji „Babiogórskie lasy bogactwem przyrodniczym pogranicza Polski i Słowacji", która odbędzie się w dniach 14 - 16 maja 2014 r. Konferencja organizowana jest w ramach realizacji projektu „Babiogórskie lasy bogactwem przyrodniczym pogranicza Polski i Słowacji".
20.03.2014 Targi CSR to doskonała okazja, aby dowiedzieć się jak biznes rozumie swoją odpowiedzialność za ludzi i środowisko. Ponad 50 wystawców - firm, ale również organizacji pozarządowych i instytucji będzie prezentowało swoje projekty ekologiczne, wolontariackie oraz programy zaangażowania społecznego. 5. Targi CSR, organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, odbywają się 1 kwietnia br. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dla zwiedzających udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Fundacja Aeris Futuro współpracuje z organizatorami, dbając o to, aby wydarzenie było zorganizowane w Zielonym Standardzie. Fundacja jest jednym z wystawców - zapraszamy na nasze stoisko.
24.02.2014

Jak mówi fachowa literatura - "Ośmiolatek":

  • jest szybkim, sprawnym, bardzo ruchliwym i energetycznym dzieckiem;
  • jest dzieckiem promiennym, pogodnym, empatycznym i czułym;
  • jest bardzo wrażliwy, porażki przeżywa intensywnie, ale krótko;
  • wśród rówieśników walczy o prestiż i pozycję w klasie, chce pozyskać jak najwięcej przyjaciół, ceni sobie atmosferę wspólnoty;
  • wykazuje bardzo silny uczuciowy związek z matką, pragnie jej nieustannej bliskości i ciągłego z nią kontaktu.
14.02.2014 W najnowszym numerze kwartalnika As Biznesu ukazał się artykuł "Zielony Standard - ekologicznie znaczy efektywnie". Zachęcamy do lektury.
12.02.2014 Serdecznie zapraszamy na konferencję pt. „Kontrola obywatelska - niechciana siostra partycypacji?", która odbędzie się 24 lutego 2014 roku (poniedziałek) w godz. 14.00 - 18.00 w Spółdzielni Handlowo-Usługowej „Kłos" w Krakowie (ul. św. Szlak 65, sala konferencyjna).
14.01.2014 W jednej z ankiet, które spłynęły do nas po konferencji "Ekoinnowacje w przemyśle spotkań" natrafiliśmy na następujący komentarz: "Skoro żywność ekologiczna to także produkty z mięsa to dlaczego propagują Państwo wegetarianizm i weganizm? (takie słowa padły podczas wystąpienia Pani Prezes Fundacji) uważam, że produkty mięsne, tym bardziej z ekologicznych hodowli są jak najbardziej wartościowe i nie szkodzą naszemu zdrowiu. To jest wybór każdego indywidualnie". Nie lubimy pozostawiać pytań bez odpowiedzi, więc odpowiadamy :)
10.01.2014 15 stycznia 2014 roku w Krakowie rozpocznie się akcja odbioru naturalnych choinek, które przestają być świąteczną ozdobą w domach czy instytucjach. We wszystkich dzielnicach miasta zostały wyznaczone specjalne punkty odbioru. Od poniedziałku do piątku, w godzinach od 11:00-18:00 mieszkańcy będę mogli wrzucić choinki do podstawionych kontenerów. Akcję przeprowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Zakończenie odbioru zaplanowano na 29 stycznia 2014 roku.
07.01.2014 Prezentujemy film nagrany podczas konferencji "Ekoinnowacje w przemyśle spotkań", która odbyła się 3.12.2013r.
20.12.2013 W czasie przedświątecznej gorączki zakupów nasze wydatki na produkty spożywcze są szczególnie wysokie. Planując świąteczne potrawy warto sięgnąć po produkty lokalne wytwarzane według tradycyjnych receptur. To nie tylko zdrowa, ale i smaczna alternatywa dla masowo wytwarzanej żywności dostępnej na półkach hipermarketów. O tym, czym są produkty lokalne i dlaczego warto je wybierać pisze Pani Barbara Zych ze Stowarzyszenia Grupa OdRolnika.
12.12.2013 Natura inspirowała artystów, od kiedy powstały pierwsze świadectwa działania człowieka w obszarze kultury. Recykling nie jest nowy w świecie sztuki, choć przybiera różne formy i nazwy, jest obecny już od dekad.
12.12.2013 Ponad 500 polityków, przedstawicieli koncernów energetycznych i środowisk eksperckich z Unii Europejskiej, Rosji, Ukrainy i Azji weźmie udział w obradach VIII Forum Energetycznego. Tegoroczna konferencja odbędzie się w Sopocie w dniach 16-18 grudnia.
12.12.2013 Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć oraz Fundacja Aeris Futuro we współpracy z Departamentem Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego serdecznie zapraszają na debatę pt. „Głos organizacji pozarządowych w programowaniu Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020 - województwo MAŁOPOLSKIE", która odbędzie się w dniu 18 grudnia 2013 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, sala nr 414. 
11.12.2013 Materiał prezentuje instrumenty dla ekoinnowacji oferowane przez NFOŚiGW: Program Gekon, LIFE+, GreenEvo, program priorytetowy „Edukacja ekologiczna". Prezentacja został przekazana uczestnikom konferencji pn. "Ekoinnowacje w przemyśle spotkań". Autorka: Dorota Comberska.
11.12.2013 Serdecznie zapraszamy na drugie warsztaty zielarskie, które odbędą się na krakowskim Kazimierzu (Kraków, ul. Dajwór 20). Spotkanie pt. „Zioła w kuchni, czyli rośliny lecznicze w potrawach i napojach" już 17 grudnia o godz. 18:00.
10.12.2013 Fundacja Yves Rocher wraz z Fundacją Aeris Futuro kontynuuje projekt nasadzeń na terenie Nadleśnictwa Rybnik w województwie śląskim. Tym razem nasadzenia były prowadzone w leśnictwie Oczków i Zacisze. Łącznie w akcji wiosennej i jesiennej posadzono kolejne 59090 szt. sadzonek buka, jodły, świerka, modrzewia, sosny, klona oraz olszyny.
10.12.2013 Rozwój festiwalu i coraz większa liczba osób go odwiedzających sprawiły, że organizatorzy uznali za konieczne stworzenie festiwalu jak najbardziej przyjaznego środowisku naturalnemu. W tym celu w 2012 r. Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie podjęło współpracę z Fundacją Aeris Futuro.
10.12.2013 Materiał zaprezentowany podczas konferencji Fundacji Aeris Futuro pn. "Ekoinnowacje w przemyśle spotkań" przez Elżbietę Koterba, Zastępcę Prezydenta Krakowa ds. Rozwoju Miasta.
10.12.2013 Materiał zaprezentowany przez prof. Joannę Kulczycką podczas konferencji Fundacji Aeris Futuro pn. "Ekoinnowacje w przemyśle spotkań".
10.12.2013 Zielone zamówienia publiczne (GPP) stanowią instrument dobrowolny. W całej UE przyjęto jednak, że jednostki administracji rządowej zamawiają biurowy sprzęt komputerowy, który spełnia wymogi efektywności Energy Star. W niniejszym dokumencie przedstawiono unijne kryteria GPP opracowane w odniesieniu do grupy produktów z zakresu biurowego sprzętu komputerowego. Materiał został przekazany uczestnikom konferencji pn. "Ekoinnowacje w przemyśle spotkań". Autorka: prof. Joanna Kulczycka.
06.12.2013 Chcielibyśmy podziękować wystawcom zielonych usług, którzy wzięli udział w konferencji „Ekoinnowacje w przemyśle spotkań". Odwiedzający stoiska mogli dowiedzieć się jak zgodnie z zasadą zielonego standardem wydrukować materiały promocyjne, serwować ekologiczne posiłki czy przygotować dla uczestników wydarzenia ekogadżety.
05.12.2013 Prezentujemy najnowszą publikację Fundacji Aeris Futuro - "Zielone Festiwale. Praktyczny poradnik. Doświadczenia i najlepsze praktyki przy organizacji festiwali w Polsce i za granicą". 
04.12.2013 3 grudnia 2013 roku w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa odbyła się konferencja podsumowujaca projekt Zielone Wydarzenia. 
29.11.2013 Prezentacja dotycząca roli rewitalizacji i odzyskiwania materiałów została przygootwana przez Krzysztofa Kalitko. Rewitalizacja vs. recykling, czyli radość z odzyskania zupełnie jeszcze dobrych idei.
29.11.2013 Do 30 listopada trwa konkurs organizowany przez FUNDACJĘ A.R.T w ramach festiwalu "Warszawo Lśnij".
28.11.2013 W dniach 11-22 listopada 2013 r. w Warszawie odbyła się 19 Sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu wraz z 9 Sesją Spotkań Stron Protokołu z Kioto, bliżej znana pod nazwą COP19. Fundacja Aeris Futuro też tam była. Wspólnie z zaprzyjaźnionymi organizacjami edukowaliśmy uczestników COPu na wystawie Zielony Klimat w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
27.11.2013 Komisja Europejska ogłosiła zwycięzcę konkursu „Świat, jaki lubisz" na najlepsze rozwiązania problemu zmiany klimatu. Portugalski projekt „Zasiane Bioróżnorodne Pastwiska" zwyciężył ze względu na innowacyjne rozwiązania w zakresie ograniczania emisji dwutlenku węgla, erozji gleby i ryzyka dzikich pożarów, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności pastwisk. Trzecie miejsce zajął polski projekt.
25.11.2013 Zarząd Województwa Małopolskiego zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych 3 projektów programów strategicznych do roku 2020.
22.11.2013 Czy wiesz, że możemy śmiać się niezależnie od nastroju, bez polegania na pomocy kawałów czy komedii? Takie możliwości otwiera joga śmiechu, praktyka, która łączy oryginalne ćwiczenia wywołujące śmiech z ćwiczeniami oddechowymi jogi czyli tzw. pranajamą i relaksacjami. Już 3 grudnia podczas konferencji „Ekoinnowacje w przemyśle spotkań" każdy będzie mógł skorzystać z sesji ćwiczeń z Piotrem Bielskim.
22.11.2013 Czy Światowe Dni Młodzieży 2016 będą odpowiedzialne ekologicznie i społecznie? Jak organizatorom norweskiego Oya Festival udało się przerobić na nowe przedmioty 61 % odpadów powstałych podczas wydarzenia, a resztę wykorzystać do ogrzania Oslo? To tylko przykładowe tematy, które zostaną poruszone w aspekcie organizacji zrównoważonych wydarzeń podczas konferencji "Ekoinnowacje w przemyśle spotkań". Zapraszamy 3 grudnia do Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa, w godz. 9:00-18:00.
22.11.2013 Koncert zespołu na zakończenie konferencji "Ekoinnowacje w przemyśle spotkań". S u t a r i  tworzą wokalistki, instrumentalistki a przede wszystkim performerki, związane z różnymi projektami muzycznymi i teatralnymi, kontynuujące tradycje śpiewacze polskiej muzyki ludowej. Projekt s u t a r i  to fuzja rozmaitych doświadczeń i fascynacji muzycznych dziewczyn, to również ludowa awangarda kuchenna na trzy kobiece głosy i instrumenty codzienne.
15.11.2013 Podczas dwóch dni pracownicy Fundacji Aeris Futuro przeprowadzą gry i zabawy edukacyjne w Pałacu Kultury i Nauki w ramach COP19. Wszystkich chętnych zapraszamy w godz. 11:00-14:00. Do zobaczenia!
14.11.2013

Coraz częściej docierają do nas informacje wykazujące na rosnące znaczenie zagadnień zrównoważonego rozwoju w codziennym życiu. Eksperci motoryzacyjni prześcigają się w dyskusjach nad zaletami i wadami samochodów hybrydowych i elektrycznych. Ikony świata mody entuzjastycznie promują tkaniny produkowane z ekologicznych surowców. Na półki marketów spożywczych trafiają wyroby oznaczone certyfikatami potwierdzającymi ich bio, organiczne lub fair trade'owe pochodzenie.

13.11.2013 Konkursy na najsmaczniejsze ekologiczne potrawy, prezentacje ekozabawek, kosmetyków, a także pokazy mody recyklingowej już w listopadzie będzie można zobaczyć w Targach Kielce podczas trzeciej edycji targów EcoFamily.
12.11.2013 W wyniku wspólnej akcji organizowanej przez firmę Loyalty Partner Polska Sp. z o.o. przy współpracy z Fundacją Aeris Futuro posadzono 2170 drzew w Nadleśnictwie Chojnów. 
08.11.2013 Przedstawiciele Koalicji Klimatycznej (Fundacja Aeris Futuro jest jednym z członków) od wielu lat obserwują zmiany w polityce klimatycznej - krajowej, unijnej i międzynarodowej. Przedstawiamy Q&A najczęściej zadawane. Zapraszamy do lektury!
28.10.2013 Wybór ekologicznych budynków jest ważnym elementem budowania tożsamości korporacyjnej dla rosnącej liczby najemców. Dlaczego coraz więcej firm chce wynajmować certyfikowane biurowce? Na te i inne pytania odpowiedzą paneliści podczas dyskusji organizowanej w ramach międzynarodowej konferencji Future4build. Jedną z prelegentek jest prezeska Fundacji Aeris Futuro - Joanna Mieszkowicz.
28.10.2013

Inteligentna sieć energetyczna to system, który wykorzystując nowoczesne technologie pozwala na stałe monitorowanie produkcji i zużycia energii w czasie rzeczywistym. Takie rozwiązania, które wkrótce zawitają do naszych domów to dość trudny temat, jednak obowiązkowy dla każdego, kto chce mieć wpływ na wysokość własnych rachunków za energię. Dlatego Polska Zielona Sieć przygotowała interaktywne narzędzie, opracowane specjalnie z myślą o tych, którzy pierwszy raz stykają się z tematyką inteligentnych sieci. 

23.10.2013 Firma Oras Olesno jest zakładem produkcyjnym dlatego zwraca uwagę na swój wpływ na środowisko nie tylko w biurze, ale także podczas wszystkich etapów produkcji. 
22.10.2013 Jeżeli nie mieliście możliwości wzięcia udziału w projekcie "Edukacja z klimatem", to mamy dobrą wiadomość. Udostępniamy materiały szkoleniowe, w tym scenariusze zajęć, które możecie wykorzystać w czasie lekcji lub warsztatów.
18.10.2013 W ostatnim tygodniu, we współpracy z nauczycielami i uczniami szkół zorganizowaliśmy happeningi podsumowujące projekt "Edukacja z klimatem". Happeningi były okazją do zaprezentowania wyników pracy uczniów.
15.10.2013 13 października odbyła się poznańska edycja Festiwalu ReKreacje. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.   
11.10.2013 Ufff... Udało się. Przeprowadziliśmy w sumie 20 warsztatów z dziesięcioma klasami trzech Gimnazjów. W warsztatach uczestniczyło ponad 200 osób.
10.10.2013 13 października zapraszamy na Festiwal ElektroReKracji wszystkich, którzy chcą żyć ekologicznie, lubią nietuzinkowe przedmioty i wzornictwo, chomikują nawet to, co przestało działać. Wydarzenie odbędzie się w Concordia Design w Poznaniu. 
09.10.2013 Społeczna odpowiedzialność istniej również w jednostkach samorządu terytorialnego. Warto zainspirować się działaniami zespołu złożonego z urzędników Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim, którzy zajęli II. miejsce w konkursie Ekobiuro 2013.
07.10.2013

Przekazywanie fusów po kawie na kompostownik, wspieranie rowerzystów i wspólnych dojazdów samochodem do pracy to tylko część pomysłów, za które firma Sabre otrzymała I. miejsce w konkursie Ekobiuro 2013. 

02.10.2013

Mamy przyjemność ogłosić wyniki konkursu Ekobiuro 2013. W tym roku odbyła się już 4. edycja, która była skierowana do pracowników firm, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych stosujących proekologiczne działania w swoim miejscu pracy.  

02.10.2013 Przedstawiamy prezentacje z którymi mogli zapoznać się uczestnicy seminariów antyazbestowych.
01.10.2013 1 października obchodzony jest ogólnopolski Dzień Ekobiura. Z tej okazji Fundacja Aeris Futuro w krakowskim biurowcu zorganizowała happening „Natura wkracza do biura".
26.09.2013 Zakończył się pierwszy etap realizacji projektu "Edukacja z klimatem". W szkoleniach udział wzięło ponad 20 nauczycieli szkół gimnazjalnych zgłoszonych do projektu.
20.09.2013 W najbliższą sobotę na Placu Biskupim odbędzie się happening na rzecz utrzymania lokalnych placów zieleni i promocji ekologicznego transportu w Krakowie.
20.09.2013 Projekt "Edukacja z klimatem" współfinansowany ze środków Ministerstwa Środowiska rozkręca się na dobre. Wiemy już, które szkoły wezmą udział w projekcie.
18.09.2013 Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć oraz Fundacja Aeris Futuro zapraszają na warsztat, którego celem będzie wypracowanie rekomendacji dla programowania i wydatkowania funduszy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa MAŁOPOLSKIEGO na lata 2014-2020. Udział bezpłatny. 
14.09.2013 Pokonkursowa wystawa dotarła tym razem do Warszawy. Można ją oglądać do 30 września w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wernisażu.
13.09.2013 Budowa eko-budynku może okazać się intratną inwestycją, jeśli uwzględni się oszczędności na konsumpcji energii w perspektywie 10 lat. Ponadto, nowe ekologiczne budynki najczęściej są dobrze zintegrowane z otoczeniem i starają się pełnić funkcje publiczne. Co ciekawe, często prym w eko-budownictwie wiodą budynki publiczne jak niemiecki Parlament czy zbudowany z aluminiowych puszek budynek sądu w Eugene w stanie Oregon. 
12.09.2013 Firma Durst Organization, która posiada 51-piętrowy budynek biurowy na rogu ulic 42 i 6 Manhattanu zorganizowała zielony dach i ustawiła ule pszczele. Jest to element zielonej strategii firmy, która do upraw na dachu wykorzystuje kompost z odpadów ze stołówki i wprowadziła lobby z warzywami w środku budynku.
11.09.2013 Rozmowa z Basią Chronowską, promotorką ogrodnictwa miejskiego i twórczynią bloga www.SlonecznyBalkon.pl. 

10.09.2013 Zbliża się Dzień Ekobiura, który przypada 1 października. Być może jest już za mało czasu by przeprowadzić gruntowną analizę wpływu firmy na środowisko i jej społecznej odpowiedzialności, ale można z tej okazji wprowadzić drobne zielone zmiany. Proponujemy, by zająć się tematem, który dotyczy każdego biura, czyli sprzątaniem.
09.09.2013 Przy okazji zbliżającego się Dnia Ekobiura, który obchodzimy 1 października warto przypomnieć o znanym haśle 3R czyli „reduce, reuse, recycle"  - "edukuj, używaj powtórnie, recykluj". Najpierw kładzie się nacisk na dobrowolne samoograniczenie - rezygnację z niepotrzebnych rzeczy i wydatków, potem na preferencje dla wielokrotnego użycia stosowanych materiałów, a w dalszej kolejności na odzysk surowców czyli recykling.
05.09.2013 Przedstawiamy formularz zgłoszeniowy na seminarium szkoleniowe LIFE+ w zakresie efektywnego usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest. Skierowane jest ono do pracowników urzędów miast i gmin, zarządców nieruchomości oraz osób prywatnych - użytkowników wyrobów azbestowych z powiatów: bocheńskiego, krakowskiego, miechowskiego, myślenickiego, olkuskiego, proszowickiego, wielickiego.
05.09.2013 Przedstawiamy formularz zgłoszeniowy na seminarium szkoleniowe LIFE+ w zakresie efektywnego usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest. Skierowane jest ono do pracowników urzędów miast i gmin, zarządców nieruchomości oraz osób prywatnych - użytkowników wyrobów azbestowych z powiatów: nowotarskiego, limanowskiego, tatrzańskiego.
05.09.2013 Przedstawiamy formularz zgłoszeniowy na seminarium szkoleniowe LIFE+ w zakresie efektywnego usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest. Skierowane jest ono do pracowników urzędów miast i gmin, zarządców nieruchomości oraz osób prywatnych - użytkowników wyrobów azbestowych z powiatów: wadowickiego, suskiego, oświęcimskiego, chrzanowskiego.
03.09.2013 Instrumenty wspierające rozwój ekoinnowacyjności w Polsce i na świecie obejmują instrumenty prawne, finansowe, instytucjonalne oraz niematerialne. Rozwój ekoinnowacji zależy od prawa tworzącego ramy funkcjonowania w tym zakresie przedsiębiorstw oraz sektora naukowo-badawczego, a także instytucji tworzących infrastrukturę wsparcia innowacji i ekoinnowacji. Prelegenci podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy zastanowią się nad tym jakie bariery stoją przed przedsiębiorcami.
02.09.2013 Zapraszamy na wernisaż wystawy laureatów i uczestników konkursu ART TECH DESIGN. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 12 września 2013 o godz. 18:00 na terenie CSW Zamku Ujazdowskiego w Warszawie (zewnętrzny dziedziniec - Cysterna), w ramach Zielonego Jazdowa. Prace będzie można oglądać do 30 września.
02.09.2013 DOM ODZYSKANY - to ekologiczna instalacja artystyczna zbudowana w całości z materiałów odzyskanych. Jest elementem Festiwalu ReKreacje (14 września). Na Plaży Wilanów mieszczącej się przy zbiegu Alei Wilanowskiej i Wiertniczej, w bezpośrednim sąsiedztwie „Miasteczka Wilanów" postawimy pokazowy dom, którego wyposażenie, meble i elementy konstrukcji będą zbudowane z materiałów ponownie wykorzystanych. Projekt można oglądać do 22 września. 
29.08.2013 Przedstawiamy formularz zgłoszeniowy i program seminarium szkoleniowego LIFE+ w zakresie efektywnego usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest. Skierowane jest ono do pracowników urzędów miast i gmin, zarządców nieruchomości oraz osób prywatnych - użytkowników wyrobów azbestowych z powiatów: tarnowskiego, brzeskiego, dąbrowskiego.
22.08.2013 Już pod koniec sierpnia w Łodzi odbędzie się Cohabitat Make - impreza podsumowująca ogólnopolską kampanię finansowania społecznościowego prowadzoną przez fundację Cohabitat. Wydarzenie będzie miało charakter zlotu adeptów technologii open source wykorzystywanej w budownictwie, elektronice, ogrodnictwie czy pozyskiwaniu energii odnawialnej.
22.08.2013 Przedstawiamy daty i miejsa bezpłatnych seminariów w województwie małopolskim, które odbędą się w ramach ogólnopolskiej kampanii "Ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna na rzecz usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest".
22.08.2013 Przedstawiamy formularz zgłoszeniowy na seminarium szkoleniowe LIFE+ w zakresie efektywnego usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest. Seminarium skierowane jest do pracowników urzędów miast i gmin, zarządców nieruchomości oraz osób prywatnych - użytkowników wyrobów azbestowych z powiatów: bocheńskiego, krakowskiego, miechowskiego, myślenickiego, olkuskiego, proszowickiego, wielickiego. 
21.08.2013

Przedstawiamy krótką fotorelację z udziału Fundacji Aeris Futuro na Rozsypańcu 2013.

 

21.08.2013 Cieszanów Rock Festiwal to coraz bardziej rozpoznawalna marka na festiwalowej mapie Polski, co znalazło swe odbicie w zajęciu trzeciego miejsca w ogólnopolskim rankingu na najlepszy letni festiwal muzyczny, organizowanym przez pismo „Machina. Okrzyknięty przez niektórych dziennikarzy „Podkarpackim Woodstockiem” na trwałe wpisał się w kalendarz dużych imprez muzycznych w kraju. To festiwal nie tylko o zasięgu ogólnopolskim, ale również międzynarodowym.
20.08.2013 Zapraszamy do wspólnej pracy na rzecz wprowadzania zasad zrównowąoznego rzowoju podczas Festiwalu. Zgłoszenia można przesyłam mailowo na adres mpastuszak@aerisfuturo.pl do 21 sierpnia. Wszyscy zainteresowani dodatkowo otrzymają bezpłątne bilety wstępu.
19.08.2013 Już po raz 23 Forum Ekonomiczne w Krynicy da okazję do spotkania najważniejszych postaci świata polityki i biznesu z Europy Środkowo-Wschodniej. Motto tegorocznego Forum „Perspektywy nowego ładu", nawiązuje do przemian ekonomicznych, społecznych i politycznych, które przyniósł światowy kryzys gospodarczy. Jednym z elementów Forum będzie konferencja „(Eko)innowacje w biznesie - klimat przyszłości" która odbędzie się w dniach 4-5 września. W panelach wezmą udział : Monika Frech, Sandor Fülöp, Jacek Gdański, Joanna Mieszkowicz, Peter Wolfmeyer. 
14.08.2013 Już jutro (15 sierpnia) w Cisnej rozpoczyna się festiwal Rozsypaniec - Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką. Nie zabraknie tam naszego zespołu - Rozypaniec to kolejny punkt podczas naszego letniego rajdu festiwalowego. Jako partner Festiwalu Rozsypaniec pomagamy wdrażać Zielony Standard w organizację Festiwalu.
14.08.2013 Z dumą i radością informujemy, że projekt Fundacji Aeris Futuro "Edukacja z klimatem", biorący udział w konkursie Ministerstwa Środowiska zyskał przychylność komisji oceniającej, a tym samym otrzymał dotację na jego realizację.
09.08.2013 W ramach tegorocznego FMF, pod hasłem EKO-FMF zaplanowano kilka wydarzeń i akcji o charakterze proekologicznym. Odbybwa sie konkurs na eko-scenariusz. Powstaną przyjazne środowisku gadżety festiwalowe, spotkania z twórcami zaangażowanymi w tematykę ekologiczną, a także warsztaty dla najmłodszych propagujące ekologiczny styl życia. Organizatorzy promują wspólne przejazdy na koncerty.
09.08.2013 Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych seminariach dot. usuwania azbestu, które odbędą się we wrześniu br. w województwie małopolskim w ramach ogólnopolskiej kampanii.
06.08.2013

Do 15 września trwa druga odsłona ZIELONEGO JAZDOWA, który kontynuuje zagadnienia związane z ekologią i zdrowym stylem życia, poszerzając je dodatkowo o refleksję i akcje artystyczne eksplorujące temat ciała i cielesności. Podobnie jak w zeszłym roku podczas letnich weekendów goście CSW będą mieli okazję zarówno wziąć udział w dyskusjach, wykładach, koncertach i pokazach filmowych, jak i uczestniczyć w projektach artystycznych, spróbować sił w gotowaniu czy uczestniczyć w różnorodnych warsztatach.

30.07.2013 Czy zainstalowałeś już instalację produkującą energię odnawialną lub wybudowałeś energooszczędny budynek? Dodaj swój przykład do interaktywnej mapy!
25.07.2013 Fundacja Aeris Futuro zaprasza do udziału i partnerstwa w konferencji na temat zasad zrównoważonego rozwoju w przemyśle spotkań. "Zielona Konferencja" to wydarzenie skierowane do przedstawicieli i przedstawicielek biznesu, głównie menedżerów/ek CSR i zrównoważonego rozwoju, pracowników agencji eventowych, PR oraz instytucji publicznych oraz organizatorów festiwali. 
24.07.2013 Czyli jak wzmocnić planowany event poprzez innowacje ekologiczne i społeczne. Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu, które ma na celu przedstawienie możliwości wprowadzenia Zielonego Standardu w organizacji spotkań - od szkoleń i konferencji poprzez wyjazdy integracyjne po duże imprezy plenerowe. Terminy szkoleń do wyboru: 1,8, 13, 20 i 27 sierpnia br.
18.07.2013 Zapraszamy do lektury „Krajowego planu rozwoju mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii do roku 2020", opracowanego przez Instytut Energetyki Odnawialnej przy wsparciu Fundacji im. Heinricha Bölla. Autorzy mapy drogowej analizują rynek mikroinstalacji OZE do wytwarzania ciepła i energii elektrycznej oraz informują o korzyściach gospodarczych, społecznych i ekologicznych wynikających z upowszechnienia energetyki prosumenckiej.
16.07.2013 Już po raz kolejny włączylismy się w przygotowanie Slot Art Festival w celu wdrażania Standardów Zielonego Wydarzenia. Na etapie przygotowawczym konsultowaliśmy kwestie rozwiązań infrastrukturalnych, organizacji zbiórki odpadów, zużycia energii i wody. Podczas Festiwalu w ciągu kilku dni przeprowadziliśmy warsztaty kreatywnego przerabiania odpadów, mnóstwo zabaw i konkursów z nagrodami.
09.07.2013 Studenci z Uniwersytetu z Maryland przygotowali film dotyczący zmian klimatu. Projekt powstał w ramach Connect4Climat wspólnie z Bankiem Światowym. Film skłania do refleksji i dyskusji na tematy dotyczące problemów globalnych.
08.07.2013

W ramach Projektu EKO TAURON zakończono kolejne nasadzenia. Posadzono 14040 szt. sadzonek oraz 1297 drzew oraz krzewów w celu neutralizacji CO2. Akcja nasadzeń przeprowadzono w województwach małopolskiego, dolnośląskiego i śląskiego. Nasadzenia wykonano na terenach Miast- Świdnica, Bukowno, Zakładach Górniczo-Hutniczych w Bukownie,Tychach ,Babiogórskim Parku Narodowym oraz w placówkach oświatowych (szkoły, przedszkola) na terenie Gliwic.

05.07.2013 „Stwórzmy klimat dla przyszłości" to motto przyświecające naszej Fundacji, która łączy działania praktyczne i edukacyjne w szeroko pojętym obszarze zrównoważonego rozwoju. Jako partner wielu instytucji już po raz kolejny pomagamy wdrażać Zielony Standard w organizacji Festiwali.
28.06.2013 Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na cykl eko weekendów, trwający od 21 lipca do 15 września. Na terenie Zamku Ujazdowskiego zagoszczą: Le Targ, Slow Food Warszawa i Garażówka.
27.06.2013 Stowarzyszenie PODGORZE.PL zaprasza na Targ Pietruszkowy na Rynku Podgórskim. Termin: każda sobota od 29 czerwca do 14 września 2013 r. Godziny pracy targu: 9.00-14.00.
24.06.2013 27 czerwca o godz. 17:30 w budynku VII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Skarbińskiego 5 odbędzie się ostatnie spotkanie konsultacyjne w ramach Krakowskigo Dialogu Cyklicznego. Spotkanie ma na celu opracowanie rozwiązań infrastruktury rowerowej w dzielnicach: Prądnik Biały, Krowodrza, Bronowice i Zwierzyniec. 
24.06.2013

Już po raz drugi, w zielonej scenerii Rosarium Parku Śląskiego, odbył się Slow Festiwal organizowany przez Miejski Dom Kultury Batory. Celem tego jednodniowego Festiwalu jest przybliżenie jego uczestnikom idei „slow life". W tym roku, dzięki współpracy z Fundacją Aeris Futuro, organizatorzy Festiwalu zostali przeszkoleni z zasad Zielonego Standardu. Efekty szkolenia mogliśmy podziwiać, uczestnicząc w tym wydarzeniu.

20.06.2013 Prezentujemy galerię zdjęć z wernisażu i oficjalnego ogłoszenia wyników konkursu ART TECH DESIGN. Wydarzenie odbyło się 13 czerwca w kawiarni BAL (Kraków). 
20.06.2013

W dniach 18 i 19 czerwca we Wrocławiu odbyła się III Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku której tematem przewodnim była „Efektywność surowcowa sieci dostaw dzięki logistyce odzysku”.

19.06.2013 Realizowany od kilku lat się w zielonej scenerii Rosarium Parku Śląskiego SLOW FESTIVAL zaprasza do twórczego spędzenia czasu w centrum miasta, jednakże z dala od miejskiego zgiełku. Pretekstem do zorganizowania tego wydarzenia stała się idea rozwijającego się w Europie ruchu slow.
19.06.2013 Od środy 26 czerwca w Kawiarni Naukowej na krakowskim Kazimierzu przez trzy dni trwać będzie festiwal filmowy „LASY ŚWIATA I ICH MIESZKAŃCY", organizowany przez Polską Zieloną Sieć przy współpracy z włoskim Terra di tutti film festival. W programie przewidziano ponad 30 filmów z Polski i ze świata ukazujących różnorodność problemów, koncentrujących się wokół zasobów leśnych.
17.06.2013

W ramach offsetu  konferencji „Dyrektywa EIA – wyzwania i perspektywy w świetle dotychczasowych doświadczeń oraz opublikowanej ostatnio propozycji nowelizacji dyrektywy” posadzono 47 drzewek. Dzięki  temu zostanie zneutralizowane 6969kg dwutlenku węgla(CO2). W akcji sadzenia udział brały dzieci Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułoszowej oraz pracownicy referatu ochrony środowiska.

17.06.2013 15 czerwca wzięliśmy udział w pikniku, który przyciągnął tłumy warszawiaków. W naszym namiocie można było wziąć udział w warsztatach z papierowej wikliny i "My konsumenci" oraz dowiedzieć się czegoś więcej na temat odnawialnych źródeł energii.
14.06.2013 Prezentujemy oficjalne wyniki ogólnopolskiego konkursu, który odbył się w ramamch projektu ElektroReKreacje. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za projekty, a laureatom jeszcze raz gratulujemy.
Oficjalne wręczenie nagród odbyło się 13 czerwca podcza wernisażu wystawy w kawiarni BAL w Krakowie.
12.06.2013 W najbliższą niedzielę, 16 czerwca, Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie wraz z Centrum Społecznego Rozwoju zapraszają na Dzień Pszczoły oraz II Targi Inicjatyw Społecznych. Atrakcjom edukacyjnym towarzyszyć będą również wydarzenia artystyczne.
10.06.2013 9 czerwca odbyło się podwójne wydarzenie pod roboczą nazwą Festiwal ReCykliczny. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 
10.06.2013

13 czerwca o godz. 18:30 w kawiarni BAL na ul. Ślusarskiej 9 odbędzie się uroczysta inauguracja wystawy i ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu ART TECH DESIGN. 

 

10.06.2013 Ekotematyka dominuje tego roku w polskim życiu politycznym i naukowym. Nim rozpoczną się dyskusje wokół szczytu klimatycznego COP19, już 15. czerwca 2013 na Stadionie Narodowym możemy odkrywać atrakcje 17. Pikniku Naukowego. Fundacja im. Heinricha Bölla, Fundacja Aeris Futuro i Koło Naukowe NAVITAS przygotowały program edukacji na wesoło dla dzieci i dorosłych. Namiot 58A szykuje pokazy, gry, prezentacje i quizy z ekonagrodami.
10.06.2013

W dniu 7 czerwca 2013r. w budynku Starostwa Powiatowego w Krakowie odbyło się seminarium podsumowujące projekt "Drogi dla Natury-kampania na rzecz zadrzewień". W seminarium wzięli udział pracownicy samorządów gminnych, referatów ochrony środowiska, zarządcy dróg, kadra oraz studenci Uniwersytetu Rolniczego oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

07.06.2013 To ekologiczna strefa pokazów, warsztatów i twórczych działań. Pokażemy jak wyczarować cuda z pozornie niepotrzebnych materiałów. Wydarzenie organizowane wspólnie ze Świętem Cyklicznym.
06.06.2013 20 czerwca zainaugurowana zostanie już 7. edycja Międzynarodowego Sprzątania Bałtyku. Od 2012 roku akcja zainicjowana przez Fundację "Nasza Ziemia" przebiega pod hasłem "Bałtyk też może... być czysty, bioróżnorodny, pełen ryb".
05.06.2013

Firma Brother Polska po raz kolejny ufundowała drzewka, które zostały posadzone na
terenie Poleskiego Parku Narodowego.

04.06.2013 28 maja 2013 roku razem z mieszkańcami osiedla Widok posadziliśmy aż 10 dorodnych drzew. 
03.06.2013 Na krótką, ale z pewnością, owocną przerwę od codziennego pędu i zgiełku miasta, zapraszamy pod Wawel, do klubu „Czuły Barbarzyńca" od godz. 10:00-15:00. 
03.06.2013 Umiesz rozpoznawać gatunki drzew? Bez względu na to czy pamiętasz czasy, gdy w szkołach przygotowywało się zielniki z suszonych liści i czy potrafisz odróżnić topolę od wierzby, weź udział w konkursie fotograficznym „Foto-zielnik”.To doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy przyrodniczej, motywacja do spędzenia czasu na łonie natury oraz szansa na wygranie atrakcyjnych nagród.
31.05.2013 Fundacja Ekorozwoju Wrocław oraz Fundacja AERIS FUTURO Kraków zapraszają na seminarium podsumowujące projekt "Drogi dla Natury-kampania na rzecz zadrzewień", które odbędzie się 7 czerwca w godz.9.00-15.00 w budynku Starostwa Powiatowego w Krakowie.
28.05.2013 Nie wiesz co zrobić z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym? Chcesz, aby Twoje rzeczy zyskały nowe życie? Przynieś je 9 czerwca na Stadion KS Korona przy ul. Parkowej 12a. Dzięki pomocy firmy wszystkie rzeczy zostaną poddane recyklingowi i ponowie wykorzystane. Wspólnie spełnimy standardy Zielonego Wydarzenia.
24.05.2013

Wyjazd do Zimnych Dołów (teren Nadleśnictwa Chojnów) był nagrodą dla pracowników Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 która za zajęcie I miejsca w zeszłorocznej edycji konkursu Ekobiuro, organizowanego przez Fundację Aeris Futuro.  Całodniowy wyjazd poza Warszawę obfitował w eko-aktrakcje.

 

24.05.2013 Mamy już nowe koszulki, które spełniają Zielony Standard.
23.05.2013 Wydarzenia odbyło się w ramach cyklu konferencji "(Eko) Innowacje w biznesie - klimat przyszłości!", realizowanego przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich. W tym roku głównym tematem Forum było lotnictwo, kosmos i ekoinnowacje.
23.05.2013 Z okazji Dnia Dziecka Be Green i Dom Kultury Świt zapraszają na XVIII Warszawski Turniej Rycerski o Szablę króla Zygmunta III Wazy, którego tematem przewodnim będzie "Odsiecz wiedeńska 1683-2013".
22.05.2013 W najbliższą sobotę, 25 maja, Biuro Ochrony Środowiska m.st. Warszawy zaprasza do udziału w VIII Warszawskich Dniach Recyklingu. Głównym celem imprezy jest propagowanie zachowań proekologicznych.
21.05.2013 W trakcie międzynarodowej konferencji „Dyrektywa EIA - wyzwania i perspektywy w świetle dotychczasowych doświadczeń...", która odbędzie się 23-24 maja 2013r. we Wrocławiu, będą analizowane i oceniane propozycje Komisji Europejskiej dotyczące modyfikacji przepisów nowelizowanej dyrektywy.
16.05.2013 W dniach 9-10 maja 2013 r. w w sali Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów odbyło się szkolenie z zakresu oceny stanu, pielęgnacji oraz podejmowania decyzji o wycince drzew pt. "Drzewa w otwartym krajobrazie - instrukcja obsługi".
15.05.2013 "Do the math" to 42-minutowy film dokumentalny o zmianach klimatu, ich związku z przemysłem paliwowym oraz działaniach na rzecz przeciwdziałania światowemu kryzysowi klimatycznemu. Premiera już 16 maja.
10.05.2013 Statystycznie Polak wytwarza 300 kilogramów śmieci rocznie, co w skali 38-milionowego kraju stanowi astronomiczną ilość. 
10.05.2013 W dniach 14-15 maja 2013 zapraszamy do udziału w Forum Innowacji. Formuła tego wydarzenia przewiduje dyskusje panelowe z udziałem przedstawicieli świata biznesu, nauki i polityki, a także wykłady gości specjalnych oraz prezentacje praktycznego zastosowania rozwiązań innowacyjnych. Podczas paneli wystąpi prezeska Fundacji, Joanna Mieszkowicz.
09.05.2013 W dniach 5-13 maja trwa ogólnopolski eksperyment przebiegający pod hasłem "Tydzień inny niż wszystkie". Wyzwania i zadania, które stawia przed uczestnikami organizator wydarzenia - Fundacja Sendzimira - mają nas skłonić do refleksji nad swoim stylem życia oraz pomóc w redukcji negatywnego wpływu, jaki wywieramy na środowisko.
09.05.2013 Klub Gaja ogłasza ogólnopolski konkurs Rzeka Roku 2013. Termin nadsyłania zgłoszeń - do 30 maja.
07.05.2013 Re-bike!(Wymienrower.pl) to akcja zorganizowana przez firmę Wygodny Rower. Jej celem jest propagowanie ekologicznego stylu życia i świadomego recyklingu, a tym samym ocalenie starych nieużytkowanych rowerów przed degradacją.
06.05.2013 "Chodzi o budowanie już teraz świata w jakim byśmy chcieli żyć, czyli szukanie innowacyjnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, inspirowanie ludzi do działań." - wywiad z prezeską Fundacji Aeris Futuro.
25.04.2013 Do 13 maja można zgłoszać swój udział w konkursie ART TECH DESIGN dotyczącym kreatywnego przerabiania i recyklingu zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych.
24.04.2013 O najnowszym urządzeniu umożliwiającym odzyskiwanie ropy i gazu z zużytego sprzetu możecie przeczytać w wywiadzie z Bartoszem Szczytowskim - dyrektorem generalnym firmy Tsunami Recycling. 
08.04.2013

Zapraszamy na stoisko EKOBIURA Fundacji AERIS FUTURO. Ekspertki Fundacji doradzą w jaki sposób zazielenić Twoje biuro, tak aby pracownicy mieli przy tym wiele radości i wspaniałą zabawę.

19.03.2013
Krakowski Festiwal Odpowiedzialnego Biznesu to niepowtarzalna możliwość spotkania światowych i polskich organizacji realizujących idee społecznie odpowiedzialnego biznesu i... szansa na udział w wielu ekscytujących wydarzeniach. Wśród nich był także warsztat Fundacji AERIS FUTURO, na którym opowiadalismy o ekologicznych aspektach CSR.
26.02.2013
Od marca rusza XI edycja akcji „Drzewko za butelkę", zainicjowanej w 2003 roku przez firmy chemiczne, realizujące Program "Odpowiedzialność i Troska". Ideą akcji jest aktywne dbanie o środowisko poprzez zbieranie niepotrzebnych i zaśmiecających otoczenie plastikowych butelek PET. W zamian za zebrane butelki, które trafiają do recyklingu, uczestnicy otrzymują sadzonki drzew i krzewów, które sadzą w wybranych przez siebie miejscach.
26.02.2013
Już 28 lutego 2013 roku w Krakowie odbędzie się debata klimatyczna będąca kolejnym spotkaniem z cyklu 90 organizowanych pod hasłem „Podyskutujmy o klimacie!" w ramach projektu Dobry Klimat dla Powiatów.
22.02.2013
Jak przy organizacji wydarzenia zadbać o zrównoważony transport? Może warto zapewnić uczestników platformę do komunikacji wykorzystującą idee carpoolingu.
21.02.2013 Wraz z początkiem marca rusza całoroczny cykl imprez poświęconych wymianie rzeczy. Spotkania odbywają się częściej niż co miesiąc i wymiana będzie dotyczyła ubrań, biżuterii, książek, ubranek dziecięcych, nieudanych prezentów.

 

20.02.2013
Wystawa pokazuje projekty designerów, którzy szukają sposobu na ratowanie planety, skupiają się na budowaniu samowystarczalnych społeczności, poprawie efektywności infrastruktury lub tworzeniu nowych materiałów.
13.02.2013

12 lutego w Wieliczce odbyła się Konferencja ECO & DESIGN, obejmująca spotkania przedsiębiorców i ludzi biznesu oraz przegląd nowych trendów rynkowych w branżach: ekologia, design, architektura, sztuka użytkowa i współczesna, moda. Fundacja Aeris Futuro patronowała wydarzeniu. Członkinie Zespołu zaprezentowały szerszej publiczności projekty Fundacji.

10.02.2013
Z początkiem lutego 2013 r. ruszył ogólnopolski konkurs ART TECH DESIGN promujący kreatywne i techniczne koncepcje ponownego wykorzystania oraz upcyklingu elektroodpadów (ZSEE) bądź też odzyskanych z nich poszczególnych surowców. Oceny zgłoszonych produktów dokonało niezależne Jury, złożone z renomowanych specjalistów różnych dziedzin. 
05.02.2013 Zorganizowana w Zielonym Standardzie konferencja pt. „Implementacja Wytycznych ONZ ds. Biznesu i Praw Człowieka. Szanse, Wyzwania i Krajowy Plan Wdrażania Wytycznych ONZ" odbyła się 25 stycznia br. w Warszawie.
Organizatorem był Instytut Allerhanda w Krakowie.
04.02.2013
Zapraszamy do obejrzenia filmowej realcji z tegorocznej edycji Podaruj choince drugie życie. Jeśli oddałeś nam swoje poświąteczne drzewko z filmu dowiesz się co dalej się z nim działo. 
29.01.2013
Zapraszamy do obejrzenia relacji podsumowującej nasze działania w ramach Zielonych Festiwali przeprowadzanych w 2012 roku czyli: Slot Art Festival, Seven Festival, Cieszanów Rock Festiwal oraz Festiwal Rozstaje. 
21.01.2013 19 stycznia 2013 r. zorganizowaliśmy akcję PODARUJ CHOINCE DRUGIE ŻYCIE. Przez pięć godzin, w pięciu różnych punktach miasta wraz z wolontariuszami przyjmowaliśmy od mieszkańców Krakowa wszelkiego rodzaju zielone pozostałości świątecznego nastroju.
06.11.2012 Trwają badania dotyczące zakupu produktów ekologicznych. Zachęcamy do wypełniania ankiety. Wyniki badań pozwolą z jednej strony określić preferencje konsumentów, z drugiej natomiast mogą wpłynąć na zwększenie podaży takich produktów. 
24.11.2014
24.11.2014
28.11.2013 Do obsługi cateringu na konferencji zaprosiliśmy firmę "Głodne Kawałki", której oferta nie tylko zapowiada się smacznie ale też, co jest dla nas niezwykle istotne, idealnie wpisuje się w wytyczne Zielonego Standardu. Kuchnia Głodnych Kawałków opiera się na sezonowych oraz lokalnie dostępnych warzywach, owocach i ziołach, a dodatkowo posiada bogatą ofertę dla wegetarian.
10.12.2013 Natura inspirowała artystów, od kiedy powstały pierwsze świadectwa działania człowieka w obszarze kultury. Dla nich dobór materiałów, jak i miejsca rzadko jest przypadkowy, bardzo często to z czego wykonane jest dzieło nadaje mu znaczenia symbolicznego, stwarza określone konotacje.
24.11.2014

Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą publikacją Fundacji Aeris Futuro pt. "Ginąca architektura drewniana Beskidu Wyspowego". Jest to album ze zdjęciami wykonanymi przez uczestników warsztatów oraz Marka Piątkowskiego.

 

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside