napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Mobilny Ekokącik podczas Open Eyes Economy Summit 3 – relacja!
Utworzono 05.12.2018

20–21 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbyła się trzecia edycja kongresu Open Eyes Economy Summit. W tym roku na zainteresowanych ekonomią wartości rodziców oraz ich dzieci czekał specjalny Ekokącik przygotowany przez Fundację Aeris Futuro!

Organizatorzy kongresu OEES postanowili w tym roku szczególnie mocno zatroszczyć się o uczestników z małymi dziećmi. Z tego względu zaprosili Fundację Aeris Futuro do stworzenia miejsca, gdzie rodzice mogliby zostawić na pewien czas swoje pociechy, a następnie w pełnym wymiarze uczestniczyć w kongresie, nie rozłączając się na długo ze swoimi pociechami. Tak powstał Ekokącik!

Mobilny Ekokącik to projekt Fundacji Aeris Futuro, którego ideą jest stworzenie rodzicom z dziećmi komfortowego miejsca podczas różnych wydarzeń, np. konferencji. Jest to miejsce aktywnej zabawy i edukacji ekologicznej oraz spędzania kreatywnie czasu. A jakie atrakcje czekały na uczestników?

Strefa Baby Zone przeznaczona była dla dzieci do lat 3 wraz z opiekunami. Można tam było przewinąć malucha i odpocząć razem z nim. W tym celu zapewniliśmy m.in. przewijak z naturalnymi środkami czystości i pieluszkami, miękkie pufy oraz wygodne poduszki dla opiekunów i dzieci, zabawki drewniane, szmaciane i hand made, zabawki wspierające ruch i wiele innych.

Strefa Kids Zone, to kolejne miejsce, przygotowane jednak dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Znalazły się tam: zabawy ruchowe, stanowiska do samodzielnego wykonywania prac plastycznych, stanowisko z książeczkami edukacyjnymi, przy którym (wspólnie z opiekunem) dzieci czytały i słuchały ciekawych opowieści, stanowisko z grami planszowymi.

Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do współtworzenia kolejnych podobnych wydarzeń wraz z naszą Fundacją!

Ekokącik pozwoli organizatorom zorganizować przestrzeń przyjazną dla rodziców z dziećmi, tak, aby każdy mógł w wygodnej formie uczestniczyć np. w konferencji / kongresie.

Za recenzje Ekokącika niech posłuży wiadomość, jaką otrzymaliśmy:

Łucja Reczek: „Bardzo dziękuję, Fundacjo Aeris Futuro, za fantastyczną opiekę nad dziećmi podczas tegorocznego Open Eyes Economy Summit! Dzięki Wam konferencja przerodziła się w rodzinną przygodę. Gabrysia i Jagoda wróciły z kartonową budą pod pachą, zachwycone z "przedszkola w pracy u mamy i taty". A świerczek zostanie posadzony w ogrodzie, jak tylko miną mrozy!” 

Co możesz zyskać?

  • W naszym mobilnym Ekokąciku pragniemy wspierać i propagować polskich przedsiębiorców, którzy produkują produkty dziecięce z naturalnych i bezpiecznych materiałów.
  • Pragniemy współpracować z firmami, którzy tworzą naturalne, ekologiczne i lokalne produkty.
  • Szczególną wartością są dla nas produkty, które sprzyjają rodzinie i bliskim relacjom dziecka z rodzicem.
  • Bardzo ważnym elementem naszego projektu jest także edukacja ekologiczna dzieci i rodziców oraz budowanie świadomego podejścia do życia.

 

Zapraszamy do kontaktu i współpracy! J

 

Więcej na temat tegorocznego kongresu Open Eyes Economy Summit: www.oees.pl 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z OEES 3 w Krakowie!

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside