napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

2000 drzewek w Beskidzie Niskim już rośnie! Wspólna akcja firmy Raben i Fundacji Aeris Futuro!
Utworzono 06.11.2018
W sobotę 20 października, wolontariusze z Grupy Raben wraz z Fundacją Aeris Futuro i lokalną społecznością posadzili 2000 drzew w miejscowości Krzywa w Beskidzie Niskim. Nasadzanie odbyło się już po raz piąty i tradycyjnie było ukoronowaniem akcji „e-faktura=wyższa kultura”, w ramach której Raben sadzi jedno drzewo za każdą zgodę klienta na przejście na elektroniczną fakturę. Do tej pory, w całej Polsce, firma posadziła prawie 12 000 drzew.

Akcja nasadzania drzew przez pracowników Grupy Raben, lokalną społeczność oraz Fundację Aeris Futuro to już firmowa tradycja. Tym razem wolontariusze spotkali się w okolicach miejscowości Krzywa w Beskidzie Niskim, aby posadzić 1200 sztuk grabów800 drzewek robinii akacjowej oraz postawić ogrodzenie chroniące nowopowstały las przed zwierzyną. Szacowana akumulacja CO2 za pośrednictwem nasadzonych 20 października 2018 r. drzew to 150 ton.

„Tegoroczne nasadzenia odbyły się na terenach rolniczych po byłym PGR w miejscowości Krzywa w urokliwym Beskidzie Niskim. Celem akcji było stworzenie odpowiednich warunków w obliczu zmieniającego się klimatu. Pasy grabowe stworzą naturalne bariery ograniczające wiatr w otwartych przestrzeniach, pomogą w zacienieniu i ograniczaniu parowania, drzewa zatrzymają także wody opadowe. Przysłużą się także ptakom i owadom. Opadające liście będą wzbogacać ubogą w próchnicę górską glebę, dzięki czemu możliwe będzie zwiększenie różnorodności biologicznej na tym obszarze. – opowiada Joanna Mieszkowicz, Prezes Fundacji Aeris Futuro. 
 
Sadzenie drzew to ukoronowanie programu „e-faktura=wyższa kultura”, w ramach którego Grupa Raben stara się zachęcić do proekologicznej postawy i przekonać swoich klientów o wyższości e-faktur nad jej papierowymi odpowiednikami. Każda zgoda przejścia na e-fakturę to jedno posadzone drzewo w imieniu klienta. W 2017 roku aż 2000 firm zgodziło się zrezygnować z papierowych faktur na rzecz ich elektronicznej wersji, dlatego w sobotę, 20 października 2018, pracownicy mogli posadzić w ich imieniu właśnie taką ilość drzew. 
 
Wspólne sadzenie drzew to już tradycja w Grupie Raben. W tym roku tradycyjnie już w akcji wzięli udział pracownicy, którzy zabrali ze sobą swoje rodziny i przyjaciół. Po ciężkiej pracy na wszystkich uczestników czekało integracyjne ognisko.
 
O naszej wspólnej akcji pisaliśmy także na profilu FB Fundacji: Czas na Las z Raben

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji! 

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Aeris Futuro
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside