napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Grafikanaevent
Zapraszamy na happening pt. Tak się zmienia klimat w miastach! - 13.10.2018, Plac Szczepański w Krakowie
Utworzono 12.10.2018
13 października na Placu SzczepańskimFundacja Aeris Futuro organizuje happening na rzecz ochrony klimatu, pod nazwą: Tak się zmienia klimat w miastach! Liczymy na Twoją obecność w ten szczególny dzień! 

Zagrożenie jest poważne i coraz wyraźniej widoczne w naszym codziennym życiu – TU i TERAZ. Naukowcy ostrzegają, że szanse na skuteczne ograniczenie naszego negatywnego wpływu na klimat szybko maleją. Na początku października tego roku został przedstawiony raport Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC). Według autorów raportu, rządy wciąż mogą sprawić, by temperatury nie wzrosły powyżej 1,5 stopnia Celsjusza, ale wymagałoby to "szybkich i daleko idących zmian" w światowej gospodarce. Jeśli emisja utrzyma się na obecnym poziomie, to już ok. 2040 roku ten cel zostanie przekroczony.
 
Tymczasem politycy, mimo postępów i pozytywnych sygnałów, nie śpieszą się z koniecznymi decyzjami. W drugiej połowie października w Krakowie odbędzie się pre-COP – nieformalne spotkanie ministrów środowiska z kilkudziesięciu krajów. Przed tym wydarzeniem musimy do nich zaapelować o większe zaangażowanie i przyśpieszenie działań. Pokażmy, że obywatele Polski chcą, by nasz kraj miał w ochronie klimatu istotny udział. Nasz dzień Akcji dla Klimatu będzie powiązany z międzynarodową inicjatywą Friends of the Earth – Globalnym Tygodniem Akcji na rzecz Sprawiedliwości Klimatycznej.
 
PROGRAM wydarzenia pt. Dzień Akcji dla Klimatu:
Tytuł: „Tak smakuje zmiana klimatu!”
Cel: nagłośnienie pilnej potrzeby ochrony klimatu
Miejsce: Plac Szczepański w Krakowie  
Termin: 13 października (sobota) 2018 r. 
Czas akcji: 3 godziny, 11:00-14:00
EVENT NA FB: https://www.facebook.com/events/959723194210828/  
Organizatorzy: Fundacja Aeris Futuro, Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki, Koalicja Klimatyczna

W trakcie wydarzenia uczestnicy będą otrzymywać ciasteczka, z karteczką z wypisanym zagrożeniem klimatycznym. Będziemy pytać uczestników o ich zdanie na temat ochrony klimatu. Uczestnicy będą pisać swoje pomysły na wstążkach i przyczepiać je do kolorowego sznurka – powstanie wstęga pomysłów i przemyśleń. Wszyscy chętni uczestnicy będą mogli podpisać petycję ws. ochrony klimatu.
 
Pokażmy, że zależy nam na ochronie środowiska naturalnego, a także ochronie klimatu na Ziemi! To świetna okazja do spotkania osób ze świata ekologii, nauki, a także mieszkańców Krakowa. Bądźmy tam razem! Wspólnie dla ochrony klimatu!
Plac Szczepański

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Aeris Futuro
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside