napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

zdjecie
Czas na Las z firmą DHL Exel Supply Chain Polska Sp. z o.o.
Utworzono 11.07.2018

Czas na Las

 

16 sierpnia 2018 roku, na terenie Przedszkola nr 434 w Warszawie, została zorganizowała akcja ekologiczna dosadzania drzew, krzewów i roślin w ramach Programu Fundacji Aeris Futuro pt. Czas na Las. Zorganizowanie akcji było możliwe dzięki współpracy Lasów Miejskich w Warszawie oraz wolontariuszy  - pracowników DHL Supply Chain.

Wspólna akcja sadzenia drzew spotkała się z ogromnym zainteresowaniem Rodziców i dzieci z Przedszkola nr 434  oraz pracowników DHL Supply Chain. Hendrik Venter – Prezes Zarządu DHL Supply Chain na Europę Centralną i Wschodnią rozpoczął spotkanie wyjaśniając jak ważnym obszarem w grupie DP DHL jest ochrona środowiska. Globalna strategia GoGreen zakłada, że do roku 2050 emisja dwutlenku węgla wytwarzanego przez działania z zakresu logistyki będzie utrzymywać się na poziome zerowym. Strategia  opiera się na ograniczeniu poziomu emisji dwutlenku węgla i zatrzymaniu globalnego ocieplania się klimatu,  poprzez wprowadzenie ekologicznych rozwiązań dla klientów i aktywnemu zaangażowaniu pracowników – w ramach programu ONE TWO TREE, grupa DHL zadeklarowała, że zasadzi 1 mln drzew rocznie.  Piotr Okurowski - Dyrektor Zarządzający DHL Supply Chain Polska dodał, że bardzo cieszy go, że polski oddział DHL ma swój wkład w tę szczytną inicjatywę. Hendrik Venter i Piotr Okurowski uroczyście zasadzili dwa pierwsze drzewa, i akcja sadzenia rozpoczęła się na dobre. Dyrektor Przedszkola nr 434 w Warszawie Ewa Marczyńska wraz z pracownikami, Rodzice z dziećmi, przedstawiciele Lasów Miejskich w Warszawie, reprezentowanych przez Dyrektora Karol Podgórskiego i Damiana Całkę – zastępcę Kierownika Działu ds. Gospodarki Leśnej oraz pracownicy DHL rozpoczęli wielką akcję sadzenia drzew.

W akcję włączyły się całe Rodziny dzieci uczęszczających do przedszkola, przynosząc sadzonki roślin kwitnących i owocujących w celu stworzenia ekoogródka dla swoich pociech. Już w przyszłym  roku, jeśli posadzone rośliny w naszym nowym ogródku obrodzą, dzieci będą miały na wyciągnięcie ręki garść witamin naturalnego pochodzenia. Poprzez zabawę w przyrodnika - ogrodnika wszyscy dowiedzieli się jak można w przyjazny sposób wpływać na swoje najbliższe otoczenie i jak żyć w zgodzie z naturą.

Razem posadziliśmy ok. 300 drzew i 30 krzewów biocenotycznych (nektaro- i owocodajnych). Wśród posadzonych drzew i krzewów można wyróżnić m.in. następujące gatunki: grab pospolity, klon polny, dziką różę, borówkę amerykańską. Cała akcja zakończyła się poczęstunkiem dla wszystkich, którzy ciężko pracowali tego dnia (złożoną z lokalnych i sezonowych warzyw i owoców, jak np. rzodkiewka, czereśnie, arbuz i inne). Niezwykłą atrakcją okazała się przygotowana przez Fundację Aeris Futuro zabawa w małego przyrodnika – naukowca. Polegała ona na samodzielnym wykonywaniu zakładek do książek z materiałów przyrodniczych (materiał do pracy stanowiły ususzone i specjalnie przygotowane liście drzew i krzewów).

Szacujemy, że nasze wspólne działanie pozwoli skompensować emisję ponad 14 ton dwutlenku węgla!!! Wspólne spotkanie miało jednak nie tylko wymiar ekologiczny, ale przede wszystkim pedagogiczny. Przedszkole nr 434 w Warszawie ma w swojej misji  wychowywanie dzieci w sposób indywidualny i harmonijny, przede wszystkim poprzez naukę właściwego kontaktu z przyrodą i obcowania z naturą. Mamy ogromną nadzieję, że podopieczni pracowników i wychowawców z Przedszkola nr 434 w Warszawie będą potrafili zatrzymać się w swoim dorosłym życiu nad kontemplacją natury… a w przyszłości powiedzieć swoim dzieciom… lub też wnukom: „Widzisz tego wysokiego, rozłożystego klona, który rzuca cień na plac zabaw przedszkolaków? – posadziłam(-łem) go ze swoją mamą i swoim tatą, gdy miałam (-em) tyle lat co Ty.”

Dziękujemy wolontariuszom DHL Supply Chain oraz przedstawicielom Lasów Miejskich – Warszawa za wielkie wsparcie podczas całego wydarzenia!

Chcesz zobaczyć, jak wyglądała nasza akcja? Sprawdź! Film z akcji

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Aeris Futuro
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside