napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

UPS - Czas na Las 28
Czas na las z firmą UPS Polska - Warszawa
Utworzono 16.04.2018
Wiosna to zdecydowanie najlepszy Czas na las! Ciesząc się z pięknej, wiosennej pogody, dnia 7 kwietnia 2018 r. Fundacja Aeris Futuro, UPS Polska oraz Lasy Miejskie Warszawa poświęciły swój czas, by zatroszczyć się o Las Bródno. Wiosenne promienie słońca sprawiły, że sadzenie drzew, które być może kojarzy się z ciężką pracą, okazało się bardzo relaksującym zajęciem. W tej przyjemnej aurze 60 pracowników firmy UPS Polska z pomocą towarzyszących im dzieci, posadziło łącznie ok 1500 drzewek. Do drzewostanu Lasu Bródno dołączyły: jarząb pospolity, leszczyna, wiśnia ptasia, głóg dwuszyjkowy, lipa drobnolistna i klon zwyczajny.

"Już od 6 lat Fundacja UPS prowadzi w Polsce program Zalesianie Świata. Mimo, że UPS działa w przestrzeni globalnej, to równie istotne jest dla nas środowisko lokalne, które staramy się wspierać na różne sposoby. Działając w ten sposób, możemy również budować świadomość i aktywizować naszych pracowników w kierunku prowadzenia działań społecznych." - mówiła Pani Bogumiła Rocka, reprezentująca firmę UPS Polska.

Pani prezes Fundacji Aeris Futuro, Joanna Mieszkowicz, była bardzo zadowolona z tak szerokiego odzewu wśród pracowników firmy UPS Polska, którzy poświecili swój wolny czas na wspólne działanie. "Cieszy nas bardzo, że działania CSR, czyli mające na uwadze społeczną odpowiedzialność biznesu, są widoczne w strategii firm działających w Polsce. To już kolejna wspólna akcja z UPS Polska, która wnosi coś dobrego dla wszystkich; pracowników, mieszkańców Warszawy oraz środowiska naturalnego. Mamy nadzieję, że nie ostatnia."

Natomiast Damian Całka z Lasów Miejskich Warszawa, który tworzył koncepcję nasadzeń, mówił: - "Rośliny biocenotyczne są bardzo potrzebne w drzewostanie miejskim i cieszę się, że wspólnie z UPS Polska posadziliśmy własnie te gatunki. Jesteśmy szczególnie zadowoleni  z wyboru wiśni ptasiej, która będąc rośliną nieco rzadziej przez nas sadzoną, stanowi cenne źródło  pokarmu dla ptaków żyjących w lesie. Mamy nadzieję na dalszą współpracę z Fundacją Aeris Futuro, której działania spowodowały, że spotkaliśmy się wszyscy w tym miejscu."

Warto wspomnieć, że Las Bródno jest wyjątkowym miejscem, w całości stworzonym przez człowieka. Niestety, pierwsze pokolenie drzew w dużej mierze składa się jednostek nieprzystosowanych do lokalnych warunków siedliskowych, czego efektem są duże ubytki. Proces przebudowy lasu planowany jest na najbliższych 20 lat, a rozpoczęte działania z całą pewnością przyczynią się do tego, by następne pokolenia mieszkańców Warszawy mogły cieszyć się urokami Lasu Bródno.

Fundatorem zielonego wydarzenia była firma UPS Polska, reprezentowana przez Panią Bogumiłę Rocką. Organizatorów reprezentowali: Andżelika Gackowska – Zastępca Dyrektora Lasów Miejskich – Warszawa, Damian Całka – p.o. Kierownika Działu Gospodarki Leśnej oraz Joanna Mieszkowicz – Prezeska Fundacji Aeris Futuro. 

UPS - Czas na Las 28

UPS - Czas na Las 29

UPS - Czas na Las 30

UPS - Czas na Las 31

UPS - Czas na Las 33

UPS - Czas na Las 34

UPS - Czas na Las 35

UPS - Czas na Las 36

UPS - Czas na Las 37

l
Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Aeris Futuro
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside