Warning: preg_match(): Delimiter must not be alphanumeric or backslash in /home/fundaf/domains/fundaf.ssd-linuxpl.com/public_html/zw/elementy/flagi.php on line 57
napis alt

napis alt

napis alt

napis alt

Cieszanów Rock Festiwal- relacja
Utworzono 01.09.2013 Dzięki naszym wspólnym wysiłkom udało się między innymi: wprowadzić biodegradowalne naczynia do cateringu w strefie Swojskiego Jadła, zamienić „standardowy" papier wykorzystywany do promocji festiwalu, na papier pochodzącym z recyklingu, wprowadzić segregację śmieci, aktywizować uczestników Festiwalu na rzecz proekologicznych zachowań poprzez działalność zaproszonych organizacji pozarządowych. Dodatkowo w tym roku pojawiły się kolektory słoneczne do nagrzewania wody do prysznicy używanej przez uczestników festiwalu.

Pracownicy Fundacji oraz nasi przeszkoleni wolontariusze postarali się także, aby uczestnicy Festiwalu mogli dowiedzieć się czegoś więcej o ekologii, w przerwach między koncertami. Wspólnie przygotowaliśmy szereg ekodziałań takich jak: konkurs ze sceny głównej, eko-grę terenową, wielkoformatową grę planszową, quiz sprawdzający wiedzę z zakresu ochrony środowiska. Dodatkowo równolegle prowadzone były warsztaty upcyklingu, gdzie można było nauczyć się tworzyć biżuterię z kabli, koszyki ze starych gazet czy też estetyczne pojemniki z puszek konserwowych.

Niezmiernie cieszy nas fakt, iż z roku na rok Cieszanów Rock Festiwal wdraża coraz więcej zielonych standardów. Jesteśmy przekonani, że nasze wspólne dokonania nie tylko przyczyniają się do zmniejszenia śladu klimatycznego tego Wydarzenia, ale i mogą być przykładem dobrej interakcji ekologii z muzyką dla wielu festiwali w Polsce i nie tylko.

Kalendarz wydarzeń
newsletter
aeris futuro Zielone Wydarzenia
   
Eko-certyfikaty Ekocertfikaty
ekobiuro Ekobiuro
Konsultacje Konsultacje
Kalkulator CO2 Kalkulator CO2
  GRA Ekobiuro
Nasze filmy
Program ZIELONE WYDARZENIA jest autorskim pomysłem Fundacji AERIS FUTURO, realizowany przez Fundację oraz sieć partnerów: Centrum Promocji Ekorozwoju, Regionalne Centrum Wolontariatu, EkoInicjatywa, Fundacja Ekorozwoju, w oparciu o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FUNDACJA AERIS FUTURO 

telefon: 693 589 391,  e-mail: biuro@aerisfuturo.pl
Al. Daszyńskiego 22/46, 31-534 Kraków
REJESTROWE DANE FUNDACJI: REGON 120209543, NIP 9452053376, KRS 0000251803

engine solidside